Saç Uçlarındaki Kırıklar Nasıl Giderilir?

Saç uçlarındaki kırıklar nasıl giderilir ve bunu kuaföre gitmeden yapmanın bir yolu  var mıdır kadınların cevaplarını merak ettiği sorulardandır.

Saç kırığı temizletmek için kuaföre gidildiğinde saç boyunun aşırı kısalmadı, istemediği bir saç modeli haline gelmesi birçok kadının başına gelen sorunlardandır. Bu nedenle artık birçok kadın, saç kırıklarını kuaförde aldırmak yerine evde saç uçları kırıkları nasıl giderilir diye düşünüyor.

Kırık saç uçları için piyasada çok sayıda kimyasal ve doğal ürün vardır. Dilerseniz saç kırıkları için şampuan ve krem kullanabilir; dilerseniz daha bitkisel çözümler arayabilirsiniz.

Çeşitli maskeler, doğal bakım tarifleri saç uçları kırıkları nasıl giderilir sorunun en doğal içerikli yanıtlarıdır.

Kırık Saç Uçları Nasıl Düzelir?

Oluşmuş kırık saç uçlarını gidermenin birkaç yolu vardır ama son olarak  kuaförde  kırık temizliğinizi yaptırdıktan sonra artık saç uçlarınızı korumak için gerekli uygulamaları düzenli yapmanız daha doğru olacaktır.

Kırıklarınızı aldırmak istemiyorsanız; kozmetik bakım ürünlerini, doğal bakım tariflerini deneyerek sonuç alıp almadığınıza bakabilirsiniz.

Saç Uçlarındaki Kırıklar için Kozmetik Ürünler

Saç uçlarındaki kırıklarınıza ve saç uçlarınıza bakım yapabilmek için zamanınız yoksa kozmetik marketlerde satılan kırık bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Saç kırıkları için serum, şampuan, krem gibi birçok ürünü temin ederek düzenli kullanmanız sizi olumlu sonuca götürecektir. Saçlarınıza çeşitli kimyasal içerikli olan bu ürünleri kullanmak istemiyorsanız; evde saç uçları kırıkları nasıl giderilir öğrenmek istiyorsanız; bitkisel ve doğal tedavileri tercih etmelisiniz.

Saç Kırıklarına Kestirmeden Çözüm

Kırık saç uçlarını kestirmeden gidermek isteyenler, Suna Dumankaya’nın özel tarifini uygulayabilirler. Tarifi hazırlamak için bir Türk kahvesi fincanıyla suya, 1’er yemek kaşığı keten tohumu yağına, zeytinyağına, ceviz yağına ve yarım limonun suyuna ihtiyacınız olacak.

Öncelikle bir fincan suyu kaynatın ve ılımaya bırakın. Çok soğumadan içine diğer malzemeleri de ilave edin ve henüz ılıkken önce saç uçlarınıza; sonra saç köküne gelmeden saçın bütününe sürün.

Sürme işlemi tamamlandıktan sonra saçlarınızı streç filmle sarın ve 60 dakika kadar bekleyin.

Bakım maskesini haftada 1 kez, düzenli olarak yaparsanız; saçınızı kestirmeden saç kırıklarını yok etmekte başarılı olursunuz.

Saç Kırıkları için Bitkisel Yağ Maskesi

Saç uçları kırıkları nasıl giderilir bitkisel bir çözümü var mıdır merak ediyorsanız; bitkisel yağ maskesini uygulayarak sonucu görebilirsiniz.

Bitkisel yağların karışımından hazırlanan maskeyi yapmak için 2’şer yemek kaşığı Hindistan cevizi yağına, çam yağına, zeytinyağına ve 1 tatlı kaşığı kadar badem yağına ihtiyacınız olacak.

Malzeme listesindeki tüm yağları bir kase içinde iyice karıştırdıktan sonra saç uçlarınıza iyice yedirerek uygulayın. Karışımın saçınızda en az 60 dakika beklemesi faydalı olacaktır. Ardından saçınızı kendi şampuanınızla yıkayabilirsiniz.

Saç Kırıkları için Bal Maskesi

Bal  maskesi için tüm malzemelerden 2’şer yemek kaşığı kullanmanız gerekiyor. Karışım için bala, Hindistan cevizi yağına ve zeytinyağına ihtiyacınız olacak.

Hazırladığınız maskeyi öncelikli olarak saç uçlarınıza uygulamalısınız ama dilerseniz saç diplerinize de uygulayabilirsiniz. Saçları çok yağlı olanlar saç diplerine uygulamaktan kaçınmalıdır.

Maskeyi hazırlamak için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Uygularken saçlarınıza masaj yaparak iyice yedirerek uygulayın ve 60 dakika boyunca bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayabilirsiniz.

Saç Kırıkları için Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi saç uçlarındaki kırıkları giderirken, saçın dipten uca beslenmesini sağlayarak daha hızlı uzamasına katkı sağlar. Yoğurt maskesi için kullanacağınız yoğurdun mutlaka ev yoğurdu olması gerekir.

Maskeyi hazırlamak için 4 çorba kaşığı yoğurda, 2 çorba kaşığı zeytinyağına, 1 küçük çay bardağı süte ve 3 çorba kaşığı doğal bala ihtiyacınız olacak.  Gerekli tüm malzemeleri kase içine ilave ederek iyice karıştırdıktan sonra karışımı saç uçlarınıza masaj yaparak iyice yedirin ve en az 30 dakika en fazla 45 dakika bu şekilde bekleyin.

Süre sonunda saçınızı yıkayıp iyice durulayın ve kırılmaya neden olacak tarakları kullanmadan, kurutma işlemini artmadan saçı kendi haline bırakın.

Saç Kırıkları için Avokado Maskesi

Saç kırıklarını gidermek için sağlıklı, besin değeri yüksek avokado meyvesini kullanabilirsiniz. Avokado maskesinin içine gerekli malzemeler; püre haline getirilmiş bir tane avokado, püre haline getirilmiş bir tane muz ve 1’er tatlı kaşığı badem yağı ile zeytinyağıdır.

Gerekli tüm malzemeleri hazırladıktan sonra derin bir kase içinde birleştirerek iyice karıştırmalısınız. Karışım sonuçta krem kıvamına gelmiş olmalıdır. Karışımı saç uçlarınıza masaj yaparak, iyice yedirerek sürün ve saçlarınızı streç filmle sarın.

Streç film yoksa bir poşeti sıkıca sararak da bekleyebilirsiniz. Karışımın saçta en az 30 dakika beklemesi gerekmektedir. En fazla 45 dakika bekledikten sonra saçını yıkayarak durulayabilirsiniz.

Saç Kırıklarını Önlemek için Ne Yapmalı?

Saç kırıklarını gidermek için uyguladığınız maskeleri, saçınızda henüz kırıklar yokken de uygulayabilirsiniz. Böylece saçların kırılmasının önüne geçilmiş olur.

Saç kırıklarını önlemek için kullandığınız şampuana, tarak türüne dikkat etmelisiniz. Saç kurutma makinesinin kullanımını abartmamalısınız çünkü saçtaki nemin yok olmasına neden olarak saç uçlarını kırmaktadır. Saç şekillendirme cihazlarını çok kullanıyorsanız; saç bakımınızı ihmal etmeden düzenli olarak yapmanız önemlidir.

Özellikle uzun saçlarda saçların uçları bile saç dibinden beslenmektedir. Dolayısıyla saç uçlarını korumak isterken saç köklerini ihmal etmeyin.

Zaman zaman saç kökü için bakım maskelerini de uygulayarak dengeli bir saç bakımı yapın.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Saç Uçlarındaki Kırıklar Nasıl Giderilir? Saç Uçlarındaki Kırıklar Nasıl Giderilir? için yorumda bulun

    Saç Uçlarındaki Kırıklar Nasıl Giderilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Uçlarındaki Kırıklar Nasıl Giderilir? için ilk yorumu yapabilirsin.