Saçkıran Kremleri Önerileri

Saçkıran kremleri, saçkıran sorunu yaşayan kadınların ve erkeklerin sorunu gidermek için kullandığı ürünlerdir.

Saçkıran kremi kullanırken öncelikle bir uzmana görünmeli ve saçkıran sorununun neden kaynakladığını belirlemelisiniz. Saçkıran bazen çeşitli tedaviler yüzünden bazen herhangi bir cilt hastalığından ortaya çıkabilmektedir.

Saçkıran krem isimleri piyasada çok çeşitlidir ve fiyat olarak da farklıdır. Saçkıran kreminizi doktor tavsiyesiyle alabileceğiniz gibi reçetesiz satıldıkları için sorunuza yönelik uygun saçkıran kremini de satın alabilirsiniz.

Saçkıran belirtilerini fark ettiğinizde öncelikle durumun neyden kaynaklanmış olabileceğiniz düşünmelisiniz.

Kemoterapi gören hastalarda, saç derisinde mantar gibi cilt sorunu yaşayanlarda ya da aşırı stres altında olanlarda saçkıran görülebilir.

Saçkıran tedavisi kremle yapılırken uygun ürün kullanımı, daha iyi sonuç olmak için önemlidir. Saçkıran ürünleri saç derisi dışında sakal bölgesinde de kullanılabilmektedir.

Saçkıran sorunu bazen sakal bölgesine de yansıyabilir. Saçkıran iyileşme belirtileri gördüğünüzde yani yeni saç ve sakal oluşumları gördüğünüzde kremi kullanmaya bir süre daha devam etmelisiniz.

Saçkıran tedavisi için doktorunuzun reçete ettiği tıbbi ve kortizonlu kremleri kullanabilir ya da piyasada reçetesiz olarak satılan hem doğal hem kimyasal ürünleri kullanabilirsiniz.

Özellikle reçetesiz satılan ürünleri satın alırken ürünü, içeriğini, kullananların yorumlarını mutlaka incelemelisiniz. Aksi halde saçkırana tedavi olması amacıyla kullandığınız ürünler beklenmedik sorunlara neden olarak sorunu daha büyük hale getirebilirler.

Güvenmediğiniz ürünleri kesinlikle saç ve sakal derinize uygulamayınız. Tüm ürünleri kullanım önerilerini dikkate alarak kullanmaya özen gösteriniz.

Saçkıran Kortizon Kremleri ve Tıbbi Kremler

Saçkıran tedavisinde sıkça kullanılan kremlerin bir kısmı kortizon içeriklidir. Hareket geçirmek kelime anlamını işaret eden kortizon, kullanıldığı bölgedeki oluşumları harekete geçirir.

Kortizonlu kremler eczanelerde farklı isimlerle, farlı miktardaki kortizon içerikleriyle satılmaktadır. Coderme losyon, K-Maxader merhem, M-furo krem, Momentum losyon, Momecon kem piyasada bulunan kortizonlu kremlerden bazılarıdır.

Saçkıranın görülme nedeni mantar türü lezyonlardansa kortizonlu ilaçların hepsi kullanılamamaktadır. Böyle durumlarda sadece saçkıran mantar kremi olarak kullanılan uygun ürünler tercih edilmelidir.

Saçkıran tedavisinde kortizon kremleri ve doktorlar tarafından reçete edilmiş ürünleri tercih etmeniz öncelikli olmalıdır. Saçkıran tedavisinde kullanılan birçok krem ismi mevcuttur.

Beklazon krem bunlardan bir tanesi ve içeriğinde % 0.025 oranında beklometazon dipropionat barındırıyor. Bir diğer ürün beklamet kremdir ve içeriğinde aynı oranda, aynı maddeden barındırmaktadır. Bunlarda sadece üretici firma ismine bağlı isim değişikliği vardır.

Saçkıran için kullanabileceğiniz bir diğer krem Dermovate merhemdir. Ürün içinde %0.05 klobetazol ve 17 propiyonat içermektedir.

Aynı oranlarda aynı içeriğe sahip diğer ürünler ise Clovate krem, Psoderm losyon ve Psovate losyondur. Bu ürünlerin hem üretici firmaları hem gramajları farklıdır. Bu gruptaki kremler çoğunlukla sedef, egzama  gibi sebeplerle saçkıran görülmüş bölgede kullanılmaktadır. Locoid krem ise %0,1 oranında hidrokortizon ve 17 butirat içermektedir.

Kremin kullanılmaması gereken durumlar oldukça fazladır. Bu nedenle saçkıran sorununuzun nedenini bilmeden ürünü temin edip kullanmaya çalışmamalısınız.

Pak Darou Minioxidil Losyon

Saçkıran görülen bölgeye uygulandığında saç ve sakal çıkmasına yardımcı olan losyon, doğru kullanıldığı olumlu sonuçlar vermektedir.

Uygulanışıyla ilgili detaylı bilgi kutu içerisinde yer almaktadır. Losyonu sorunlu bölge kuruyken uygulamanız gerekmektedir.

Losyonun deriyle doğrudan temas etmesi çok önemlidir. Bu nedenle saçlara uygulanırken saçlar diğer elle tutulmalı; diğer elle de losyon bölgeye dairesel masajla uygulanmalıdır.

Hem bu kremi hem diğer saçkıran ürünlerini kullanırken yüzünüzün tüysüz olan bölgeleriyle temas etmemesi için dikkatli olmalısınız.

Losyonu kullanırken aynı zamanda uzun dişli taraklardan tercih edin ki saçlarınız kırılmadan çoğalabilsin.

Trichos Lotion Saç Losyonu

Saçkıran iyileştiren ürünlerden biri olan Trichos losyon, 50 ml’lik şişelerde satılmaktadır. İçinde Millet Seed, Saw Palmetto, Biotin ve %3 oranında da Procapil bulunmaktadır.

Ürün saçkıran olan bölgede yeniden saç ve sakal çıkmasına yardımcı olurken; yeni dökülmelerin de önüne geçer.

Piyasada fiyatı değişken olabilmekle beraber ortalama 130 TL civarındadır.

Sadbe Saçkıran Roll-On

Saçkıran tedavisinde en çok kullanılan ürünlerden biri olan Sadbe roll-on, 8 ml’lik şişelerde satılmaktadır.

Tedavi sonucunda %95 gibi yüksek bir seviyede olumlu sonuç veren Sadbe piyasada 60-65 TL civarında bir fiyata sahiptir. Saçkıran Sadbe ile tamamen ortadan kalkabilir.

Roll-on içeriği tamamen saçkıran üzerine geliştirilmiştir. İçindeki Squarik asit ve Capsaicin maddesi irrite etkisiyle tahriş yaratır ve bu yollar da kıl köklerini uyarır.

Katran Saç Bakım Seti

Katran saç bakım seri sabun, şampuan ve kremden oluşmaktadır. Üçlü olarak set fiyatı 50 TL civarındadır.

Katran saç bakım seti içinde saçkırana doğrudan etki eden şampuandır. Ancak tam sonuç için ürünlerin hepsinin kullanım önerilerine uyularak, düzenli olarak kullanılması gerekir.

Katran saç bakım seti içinde gelen krem yeşil çay kremidir. Yeşil çay kreminin de saç ve saç derisi için birçok faydası vardır.

Pityana Saçkıran Losyon

Saçkıran losyon denince akla ilk gelen isimlerden olan Pityana saçkıran losyonu, 4 adet 30 ml boyutunda losyon şeklinde elinize ulaşmaktadır.

Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan üründe hiçbir kimyasal madde bulunmamakla beraber renklendirici, koruyucu ve koku verici içerikler de kullanılmamıştır.

Ürün kullanımının nasıl olması gerektiği, krem kutusunun içinde detaylı olarak yer almaktadır. Pityana saçkıran losyonu içinde sarımsak, katran ardıcı, ısırgan otu, ceviz yaprağı extraktları ile doğal zeytinyağı bulunmaktadır.

4’lü losyon paketinin fiyatı piyasada ortalama 140-150 TL civarındadır.

Nidasit Saç Losyonu

Nidasit saçkıran losyonu hem saç hem sakal bölgesinde görülen saçkıran sorunu için kullanılabilen bir üründür.

Firma, saçkıran sorununa kesin çözüm olarak sunduğu ürünlerinin 11-13 gün içinde sonuca varacağını iddia eder. Losyon ilk 5 gün boyunca, her gün uygulanmalı; sonrasında 2 gün ara verilmeli ve kullanıma aynen devam edilmelidir.

Losyonun 13. günün sonunda etki göstereceği beklenmektedir. Üründen sonuç alabilmeniz için düzenli kullanım oldukça önemlidir.

Nidasit saç losyonu 50 ml şişesinde piyasada ortalama 60-65 TL civarında satılmaktadır.

Ten Form Doğal Saç Sakal Kurtarıcı

Ten Form markalı saçkıran losyonu, 20 ml şişesinde satılmaktadır. Piyasadaki en uygun fiyatlı saçkıran losyonlarından biridir. Ürünü 15-20 TL gibi düşük fiyatlara temin edebilirsiniz.

Ürün içeriğinde %38 asetik asit, %2 garlic hülassı, %2 alkol bulunmaktadır. Losyonu sarımsak kullanımıyla desteklemeniz sonuç almanız için önemli bir detaydır.

Saç derisine kuruyken, sakaldaki saçkıran bölgesine tıraşın ardından 1-2 saat içinde uygulama yapabilirsiniz.

Bölgeye önce soyulmuş ve ikiye kesilmiş sarımsağı 15 saniye boyunca sürmeli; 1 saat sonra da Ten Form losyonu sürmelisiniz.

Ducray Sensinol Losyon

Ducray laboratuarlarında geliştirilen ve 30 ml şişelerde satılan ürünün piyasa fiyatı 50-60 TL civarındadır.

Saçkıranlı bölgede diplere uygulandığında saç derisine etki ederek bakım yapar ve hücrelere canlılık kazandırır.

Ürünü saçkıran dışında derideki kaşıntı sorunları için de kullanabilirsiniz.

Dilan Saçkıran Sakalkıran Besleyici Losyon

Dilan markalı saçkıran tedavi ürünü 20 ml şişesinde satışa sunulmaktadır. Dilan markalı saçkıran losyonu piyasadaki ucuz saçkıran tedavi ürünlerinden birisidir.

İçeriği kimyasallarla zenginleştirilerek hazırlanmıştır. Ürünün piyasa fiyatı 25 TL civarındadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Saçkıran Kremleri Önerileri için yorumda bulun

    Saçkıran Kremleri Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saçkıran Kremleri Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.