Seçkin Piriler’in Güzellik Sırları

1980 yılında doğan ünlü model güzelliğini 1998 yılında katılmış olduğu Elite Model Yarışmasında 2. olarak duyurmuştur. Güzelliği ile herkesin beğenisini toplayan Seçkin Piriler kariyerini modelliği yanında sunuculuk ve oyunculuk ile ilerletmiştir. Ancak bir süre kariyerine ara vermiş ve çocuklarını büyütmüştür. Şimdilerde tekrardan modelliğe başlamıştır. Birçok markanın defilelerinde bulunarak firmaların ürünlerini en güzel şekilde tanıtmıştır.

Seçkin Piriler’in Cildini Korumasının Sırları

Şu an da 36 yaşında olan güzel model ve sunucu ışıltısını ve canlılığını korumayı başarıyor. 2 çocuk annesi olmasına rağmen, güzelliği ile göz dolduruyor. Çevresindeki insanlara bunun sırrının çok basit olduğunu söylüyor. Eğer her dam ciltlerini temiz tutarlarsa, sağlıklı ve dengeli beslenirlerse, cildin güzelliğini koruyacağını söylüyor. Ayrıca çok önemsenmese de düzenli uyku cildin en önemli dostudur. Işıltısını koruması için iyi dinlenmiş bir cildin önemli olduğu vurgulanmaktadır. Aynı zamanda genetik faktörlerinde etkili olduğu yaşlanma konusunda eğer düzenli bakımlara dikkat edilirse genetik faktörlerinde önüne geçilebileceğini düşünüyor. İşlenmemiş gıdalarla beslenmek, cilde ne kadar dışardan bakım yapılırsa yapılsın iç organların sağlığını korumak için önemlidir. Bu sağlık iç organlarda herşeyin düzenli gitmesiyle cilde yansıyacaktır.

Sporun Seçkin Pirler’in Güzelliğindeki Önemi

Spor yapmak genel olarak vücutta bulunan toksinleri atacağı için cildin nefes almasını sağlamaktadır. Özellikle şehrin kirli havası, yorucu iş temposuna dayanamayan beden, bu ve buna benzer etmenlerle cilt sağlığını da etkilemektedir. Bunun farkında olan Seçkin Piriler sporu hayatının merkezine koyarak cildine karşı etkilere biraz olsun karşı koymaya çalışmaktadır.

Seçkin Piriler’in Formunu Korumasının Sırları

Cilt sağlığını korumanın en önemli yollarından bir tanesi beslenmeyi düzene sokmaktır. Dengeli ve düzenli beslenme ile Seçkin Piriler formunu korumaktadır. Bu sayede cildinin ışıltısı günden güne artmaktadır. Sebze ve meyvelere yaşamında oldukça yer veren Seçkin Piriler şekerli ve asitli ürünler tüketmekten kaçınmaktadır. Kızartma gibi sağlıksız besinler yerine haşlama ürünler tükettiğini de yakın çevresine söylemektedir. Seçkin piri derin cilt sağlığını korumasında kahvaltının daha önemli bir yeri bulunmaktadır. Hep söylenen kahvaltıyı krallar gibi, öğle yemeğini prensesler gibi, akşam yemeğini fakirler gibi yemeli kuralını hayatında uygulamaktadır. Ayrıca formuna korumasında bitki çayları da önemli bir yer tutmaktadır. Bol bol yeşil çay tüketmekte formunu bu şekilde korumaktadır.

Suyun Seçkin Piriler’in Hayatında Önemi

Su içmek cilt sağlığında çok önemli bir yere sahiptir. Yetişkin bir insan günlük 2,5-3 litre arasında su içmelidir. Bunun farkında olan Seçkin Piriler su içmeye önem vermekte ve cilt sağlığını korumak için bunu düzenli olarak yapmaya çalışmaktadır. Su içmek cildin canlılığını koruması için uzman önerilerini dikkate alan Seçkin Piriler bu sayede cildinin nem dengesini korumayı başarmaktadır. Eğer su içilmezse nem dengesi bozulacağı için ciltte kurumalar ve kırışıklıklar artacağı için birçok rahatsızlık ortaya çıkacaktır. Zaten gözenekleri açacağı için su cildin sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Eğer sizde su tüketiminizi arttırırsanız Seçkin Piriler’in cildi gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Seçkin Piriler’in Genç ve Sağlıklı Kalmasının Sırları

Bunun için mutlaka sabahları kalkınca ve akşamları yatmadan önce güvenebileceğiniz iyi bir temizleyici ile cildi temizlemektir. Daha sonra cildinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu durum Seçkin Piriler için önemli bir noktadır. Ayrıca alkol tüketimi cildi zamanla yıpratır buna da dikkat ederseniz Seçkin Piriler’in cildi gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Bir başka nokta ise güneşe çıkarken bir güneş koruyucu kullanmaktır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak önemlidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Seçkin Piriler’in Güzellik Sırları için yorumda bulun

    Seçkin Piriler’in Güzellik Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Seçkin Piriler’in Güzellik Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.