Seda Bakan’ın Güzellik Sırları

Oyunculuğu kadar güzelliği ile de ön plana çıkan Seda Bakan, son dönemde televizyonların en sevilen yüzlerinden biri. Kardeş Payı dizisinde sergilediği neşeli ve dikkat çekici karakteri ile tüm Türkiye’nin sevgilisi haline gelen bakan doğal tavırları kadar doğal güzelliği de takdir topluyor. Düzgün fiziği ve her daim gülümseyen yüzü de genç oyuncunun ön plana çıkmasını sağlayan en belirgin özelliklerinden.

Seda Bakan’ın Cilt Bakım Sırları

Pürüzsüz ve aydınlık cildi ile son derece güzel bir duruşa sahip olan Seda Bakan’ın cilt bakım sırrı ise pahalı kozmetik ürünlerden oluşmuyor. Aksine herkesin uygulayabileceği kolay ve etkili bir çözümü var. Bakan’ın en severek kullandığı ve cildinin güzelliğini borçlu olduğu ürün ise gül suyu. Gül suyunun cildi temizleyen ve ferahlatan etkisinden yararlanmayı tercih eden genç oyuncu makyajını her gün iyice temizledikten sonra cildine gül suyu uyguluyor. Bu formülün birçok kimyasal kozmetik ürünün yanında çok daha etkili olduğunu düşünen Seda Bakan cildi her gün düzenli olarak temizlemenin önemine de dikkat çekiyor. Setlerde yapılan ağır makyajların cildi güçsüzleştirmesi nedeni ile büyük bir özenle temizlenmesi gerekiyor. Seda Bakan da cildinin canlılığını kaybetmemesi için her gece uygun bir ürün ile cildini iyice temizleyerek gözeneklerini açıyor ve gül suyu ile cildinin sağlıklı ve taze görünmesine yardımcı oluyor. Gece ve gündüz kremleri, bakım kremleri tercih etmediğini belirten oyuncu geceleri özel bir rutine sahip olmadığını cilt bakımı uyguladığında genel olarak gündüz saatlerini tercih ettiğini söylüyor.

Seda Bakan’ın Formunu Koruma Sırları

Güzel yüzü kadar düzgün fiziği ile de ön planda olan Seda Bakan, orantılı ve zayıf vücudunu öncelikle yapısına bağlıyor. Çok küçük yaşlardan beri sürekli zayıf olduğunu belirten eğlenceli oyuncu formunu korumak için hiçbir zaman diyet yapmadığını da ekliyor. Seda Bakan’ın formu için dikkat ettiği tek konu ise gece geç saatlerde yüksek kalorili yiyecekler tüketmemek. Bunun dışında gün içinde hiçbir rejim uygulamıyor ve diyet ürünler de kullanmıyor. Kilo almayışını büyük oranda genetik yapısına bağlıyor olsa da yeme alışkanlıklarının da gereğinden fazla olmadığı konusunda açıklamalarda bulunuyor. Spor konusunda ise iş temposundan zaman bulamadığını söylüyor olsa da kendine dikkat etmek ve sağlıklı yaşamak için egzersiz uygulamaları yaptığını belirtiyor.

Seda Bakan’ın Saç Bakım Sırları

Seda Bakan’ın kimi zaman uzun, kimi zaman kısa tuttuğu saçları oyunculuğu için de son derece önemli bir etken. Bazen uzun dalgalı saçları ile bir hippiyi canlandırırken bazen kısa saçları ile mahallenin delikanlı kızı rolüne bürünüveriyor. Bakan’ın saç bakım sırrı ise en az cilt bakımı kadar basit. Saçlarını işlemlerden korumak için temiz ve nemli tutmaya özen gösteren genç oyuncu bu sayede güçlü, canlı ve parlak saçlara sahip olduğunu belirtiyor. Fazla ayrıntılı bakımlardan yana olmasa da mesleği gereği kendine, cildine ve saçlarına maksimum özeni göstermeye dikkat ediyor.

Seda Bakan’ın Makyaj Sırları

Güzel oyuncu için makyaj da oldukça basit ve sade. Setlerde yapılan ağır makyajların dışında günlük hayatında Bakan sade bir yüz makyajından yana. En favori ürünü allıkları. Bunun dışında ruj ve rimel de Seda Bakan için olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Doğal yüz yapısı kendiliğinden renkli ve canlı olan Seda Bakan’ın günlük hayatta fazladan makyaja ihtiyaç duymaması şaşırtıcı değil.

Seda Bakan’ının Diğer Güzellik Sırları

Seda Bakan’ın bütün bakım ürünleri dışında en büyük güzellik silahı uyku. Uykusunu asla ihmal etmediğini ve gece saatlerini sağlıklı bir biçimde uyuyarak geçirmeyi tercih eden güzel oyuncu cildinin ve yüzünün güzelliğini de düzenli uykusuna bağlıyor.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mehmet Kazı dedi ki:

    Bir kadını en çok tavırları güzelleştiriyor bence. Seda Bakan maskülen ama güzel bir kadındı. Son zamanlarda kendini resmen bitirdi. Artık beğenmiyorum.