Seray Kaya’nın Güzellik Sırları

Oldukça genç yaşlarda çalışma hayatına atılan ve oyunculuğun yanı sıra kendi mesleğini eline almış başarılı bir isim alan Seray Kaya oyunculuk hayatına emin adımlarla devam ediyor. Güzelsen oyuncu olursun algısını kırmak ve işini hakkıyla yapmak için gece gündüz çalışan ve oynadığı her rolle kendini geliştiren oyuncu bu işe başlamadan önce bir güzellik salonunda yedi yıl makyöz olarak çalışmış. Renkleri ve cilt üzerindeki duruşunu bu tecrübesi sayesinde oldukça iyi bilen oyuncu her zaman güzel ve bakımlı görünmektedir. Cilt bakımı ve makyaj konusunda oldukça usta olan Seray Kaya yüzünü de oldukça iyi tanımakta ve yaptığı en hafif makyajla bile güzelliğine güzellik katmaktadır.

Seray Kaya Bakışlarını Ön Plana Çıkartmayı Seviyor

Çekik ve koyu kahverengi gözlerini belirginleştirmeyi seven Seray Kaya gözlerinde daha çok dumanlı makyaj uygulamalarını seviyor. Her daim sürmeli çekik gözlerini ten rengiyle uyumlu koyu toprak tonlarındaki dumanlı göz makyajı ve dolgun kirpikleriyle büyüleyici bakışlara sahip olan oyuncu siyah eyeliner kullanmaktan da vazgeçmiyor.  Siyah eyeliner yardımıyla çekik gözlerini daha da belirginleştiren Kaya göz altlarını aydınlatıcı yardımıyla bir ton açarken elmacık kemiklerini de ön plana çıkartmak için bir ton koyu allık kullanmaktadır. Böylece gözleriyle beraber yanaklarını ve cildinin güzelliğini de ön plana çıkartmaktadır.

Seray Kaya Doğal Güzellikten Yana

Oyunculuk mesleğini seçmeden önce uzun bir süre makyözlük yapan Seray Kaya cilde yapılabilecek yanlış uygulamalar hakkında da oldukça bilgi sahibi. Cildi için kaliteli ve doğal ürünler kullanmayı seçen oyuncu yanlış ürünlerin cilt üzerindeki yıkıcı ve yıpratıcı etkisinin oldukça farkında. Günlük hayatında hafif makyajı tercih eden Kaya cilt temizliğine de oldukça dikkat etmektedir. Doğal ve duru bir güzelliği olan Seray Kaya dudaklarını da genellikle şeftali tonlarındaki rujlarla hafifçe renklendirmektedir. Koyu renkli rujlardan özellikle kaçınan oyuncu ten rengi rujları sıklıkla tercih etmektedir. Makyaj ve güzellik konusunda oldukça bilgili olan oyuncu genel olarak göz makyajına ağırlık vererek dikkatleri gözleri üzerinde toplarken dudaklarını daha geri planda bırakarak zarif bir güzellik sunmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Serapfan dedi ki:

    Kız annem dizisinde çok güzel. Gördükçe evde sürekli bakım yapasım geliyor 🙂

  2. Zeynep dedi ki:

    Seray kaya saçları doğal mı? Kıvırcık mı? Yoksa perma mı? Ben de saçlarım onun gibi olsun istiyorum.