Siliskar Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Siliskar jel kullananlar genellikle yara ve dikiş izlerini yok etmek için kullanmaktadır. Sadece yara izlerini ve kapanmış yaraları geçirmek için kullanılmalı, yanık, sivilce gibi sorunlar karşısında kullanılmamalıdır.

Siliskar jel doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalı ve talimatların dışına çıkılmamalıdır. Peki Siliskar jel nedir? Siliskar jel nasıl kullanılır?

Siliskar Jel Nedir?

Siliskar jel sadece yaralar için işe yarayan kremler arasında gelmektedir. Oldukça etkili bir ilaçtır ve yaklaşık 3 ile 6 ay içerisinde yaralardan dolayı vücutta bulunan izleri yok eder.

Zorlu izlere karşı doktorlar 12 ay kadar da kullanılmasını isteyebilir. Aynı zamanda ameliyat sonrasında dikişlerin daha çabuk iyileşmesine ve iz kalmamasına da yardımcı olur.

Siliskar jel dikiş izlerinin, yaranın ya da yara izinin bulunduğu bölgeye sürülür ve bu bölgenin hava ile temasını keser. Bu sayede kaşıntı, ağrı, kızarıklık gibi şikayetleri yok edeceği gibi yaralı bölgenin ve izin iyileşme sürecini de hızlandırır.

Eğer yara çok derin ve iz kalması kaçınılmazsa da yaranının en iyi şekilde iyileşmesine ve iz bırakma oranının en aza indirgenmesine katkı sağlar.

Siliskar Jel Ne İşe Yarar?

Siliskar jel kullanım alanları çok geniş olmasa da kullanıldığı alanlarda oldukça etkili bir jeldir. Bu nedenle kullanırken rastgele olarak değil doktora reçete ettirilerek kullanmakta fayda vardır. İçerisindeki kimyasallar sebebi ile talimatlara uyulmadığında yan etkilerine maruz kalınabilmektedir.

  • Vücudun neresinde olursa olsun yaralardan kaynaklı olarak kalmış izlerin en aza indirgenmesinde ve yok edilmesinde kullanılmaktadır.
  • Ameliyatlardan sonra dikişlerden kaynaklı iz kalımlarını yok etmek amacı ile dikişler alındıktan sonra kullanılmaktadır.
  • Pişik olan bebeklerin pişik bölgelerine yara oluşumunu engellemek amacı ile uygulanmaktadır.
  • Siliskar jel radyasyondan dolayı meydana gelen yanık tedavisinde de kullanılabilir. Ancak farklı yanıklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Siliskar Jel Nasıl Kullanılır?

Siliskar jel kullananların yorumları oldukça olumludur. Ancak kullanım esnasında dikkatli olmak gerektiği sık sık belirtilmiştir.

Kesinlikle açık yaralar ile doğrudan temas ettirilmemeli iz şeklinde olan dikiş e yara izlerine sürülmelidir. Uygulanmadan önce Siliskar jel sürülecek olan bölge dezenfekte edilmeli ve daha sonra uygulanmalıdır.

Siliskar jeli sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulamak yeterli olacaktır. Her uygulama sırasında yara izi bulunan bölge ılık su ile durulanarak eski jel temizlenmeli ve tekrar sürülmelidir. Jelin iz bulunan bölgeden silinmemesi için temiz bir bez ile o bölge sarılabilir.

Siliskar Jel Yanıklarda Kullanılır Mı?

Yanıklar için Siliskar jel kullanmak tehlikeli olabilir. Yanık bölgeye doğrudan Siliskar jel temas ettirilmemelidir. Ancak geçmişten gelen yanık izlerini yok etmek için az miktarda Siliskar jel kullanılabilir.

Siliskar jel yanık izlerinde kullanılacak ise mutlaka bir doktora başvurularak kullanılmalıdır. Doktor onaylarsa kullanılmasında bir sakınca yoktur. Bunun nedeni Siliskar jelin yara ve yara izi kremi olup yanıklarda etkili olarak kullanılmamasıdır.

Sivilceler İçin Siliskar Jel Kullanmak Doğru Mudur?

Siliskar jel sivilce izleri üzerinde fazla etkili olmasa da izleri yok etmek için doktora başvurularak kullanılabilir. Doktora sorulmadan sivilceler için kullanılan Siliskar jel yan etkilerini gösterebilir ve sivilcelerin daha kötü oluşmasına sebebiyet verebilir.

Sivilce izleri için Siliskar jel kullanmak isteyen kişiler özellikle yüz bölgesi için uygularken dikkatli olmalıdırlar. Doğrudan yüzün her yerine değil sadece sivilce izinin bulunduğu bölgeye sürülmelidir.

Aynı zamanda bir süre bekledikten sonra yüze uygulanan Siliskar jel yıkanarak çıkarılmalıdır. Yüz hassas bir bölge olduğu için fazla beklemesi halinde yan etkiler görülebilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siliskar Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Siliskar Jel Nedir? Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    Siliskar Jel Nedir? Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siliskar Jel Nedir? Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.