Sivilce En Erken Nasıl Geçer?

Sivilce ergenlik döneminde başlayarak uzun süre ciltte çıkmaya devam eder. Sivilce hormonlarla alakalı olduğu kadar stresle de, alakalıdır. Gidilecek olan özel bir davetten birkaç gün önce çıkan sivilce bu durumun kanıtıdır.

Sivilceyi En Erken Geçirmenin Yolları Nelerdir?

Sinir anında ellenen ya da sıkılan sivilce, durumu hepten mahvedecektir. Olabildiğince az dokunmalı, eller yıkanmadan dokunmamaya dikkat edilmelidir. Sivilce bölgesine, limonun sürülmesi çok etkili ve hızlı bir yoldur. Bir parça pamuğa dökülecek olan limonun suyu, sivilcelerin iltihabını akıtacak ve kurumasını sağlayacaktır. Elma sirkesi de, sivilce tedavilerinde kesin ve hızlı çözümdür. Fakat elma sirkesinin kullanımına dikkat edilmesi ve hassas yapıya sahip olan ciltlerin fazla kullanmaması gerekir. Aspirin, karbonat, diş macunu, bal, tarçın ve papaya da sivilceye çabuk etki eden maddeler arasında yer alır. Sivilce ile ne kadar uğraşılırsa, o kadar uzun süre kalacaktır. Yüze dokunulmamalı ve fazla takılmaması gerekir.

Sivilceye Hızla Etki Eden Kür Malzemeleri

  1. 2 çorba kaşığı gül suyu
  2. 2 çorba kaşığı elma sirkesi
  3. 2 çorba kaşığı limon

Sivilceye Hızla Etki Eden Kür Yapılışı

Malzemelerin hepsi konularak, tamamen karışması sağlanır. Makyaj pamuğu yardımıyla, yüze kompres (hafifçe bastırılarak) yapılarak sürülür. Kürün ne kadar ciltte kalacağı ise, tamamen kişiye bağlıdır. Akşamdan sürülüp, sabah yıkanabilir ya da birkaç saat bekletilerek temizlenebilir. Elma sirkesi ve limon sivilceleri kuruturken, gül suyu cildi canlandıracak ve gözenekleri sıkılaştıracaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce En Erken Nasıl Geçer? için yorumda bulun

    Sivilce En Erken Nasıl Geçer? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce En Erken Nasıl Geçer? için ilk yorumu yapabilirsin.