Sivilce Gebelik Belirtisi mi?

Gebelik durumu test yapılmadan önce, belirtilerle anlaşılabilir. Regl dönemi gecikmesi, baş dönmesi, mide bulantısı, gaz sorunu ve daha bir sürü sebepler gebelik belirtisi olabilir. Peki, ciltte çıkan sivilceler de gebelik belirtisi olabilir mi?

Sivilcenin Gebelik Üzerinde Etkisi Nedir?

Hamile döneminde sivilce ve siyah noktalara çok yaygın olarak rastlanır. Artan ve değişen hormonlar nedeniyle, çeşitli yerlerde sivilceler çıkabilir. Anne adayları, hamilelik esnasında çoğu ilacı kullanamaz. Bu durumda yapılması gereken en mantıklı karar doktora danışmak olacaktır.

Sivilce oluşumu çok fazlaysa ve ilaç tedavisi gerekliyse bile, bu kararı mutlaka doktorun vermesi gereklidir. Doktor uygun gördüğü takdirde, anne adayına uygun olan ilacı yazacaktır.

Sivilce Hamileliğin Hangi Dönemlerinde Oluşur?

Hamilelikte sivilce oluşumu ilk belirtilerde yer alabileceği gibi, birkaç ay sonra da gözlenebilir. Hamileliği hangi dönemlerde oluştuğu, anne adaylarına göre değişmektedir. Sivilce strese ve birçok etkene bağlı olarak da çıkabilir. Çıkan sivilcelerde, ilk akla gelen gebelik olmamalıdır.

Gebelikte Sivilce Çıkmasının Yenilenlerle Bağlantısı Var mıdır?

Sivilcenin çıkmasıyla, yenilen gıdaların doğrudan alakası vardır. Ayrıca yenilen yağlı gıdalar sivilce oluşumuna sebep olduğu gibi, anne karnındaki bebeği de olumsuz etkilemektedir. Hamilelik dönemi çok önemlidir.

Anne adayının ve bebeğinin gerekli vitaminleri alması gerekmektedir. Bol bol taze meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Sağlıklı beslenilerek, çıkan sivilcelerden kısa sürede kurtulması daha kolay olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce Gebelik Belirtisi mi? Sivilce Gebelik Belirtisi mi? için yorumda bulun

    Sivilce Gebelik Belirtisi mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce Gebelik Belirtisi mi? için ilk yorumu yapabilirsin.