Sivilce İçin Diş Macunu İşe Yarar mı? Nasıl Kullanılır?

Gün geçtikçe yepyeni bilgilerle, günlük hayatta çok rahat uygulayabileceğimiz pratik çözümler bulunuyor. Doğal yollarla güzelleşme bayanlar için en dikkat çekici konulardan biri. Sivilceler hem erkekler hem de bayanlar için kâbus niteliğinde bir sorun olarak görülmektedir.

Sivilce İçin Diş Macunu Çözüm Olur mu?

Öncelikle cilt tipini belirleyerek daha sonraki etapta sivilceye çözüm yolu aranmalıdır. Sivilce ve akne birbiriyle karıştırılmamalıdır. Sivilce geçici bir problem iken, akne cilt için ciddi bir cilt problemi sayılmaktadır.

Sivilce için hemen hemen herkesin belki de mutlaka kulağına gelen diş macunu, doğru kullanımda gerçekten de işe yarayacak bir çözüm olabilmektedir. Diş macunu sivilcenin üzerine uygulandığında hem sivilceyi kurutur hem de sivilcenin dış etkenlerden, kir, bakteri gibi faktörlerden etkilenmesini önlemesi, sivilce problemi olanlar için bir avantaj olacaktır.

Diş macununun içindeki triclosan denen anti bakteriyel bir madde olması tedavi için işe yarama sebeplerinden biridir. Bu maddenin çok fazla kullanımı da ciltte tahrişlere yol açmaktadır.

Sivilceler İçin Diş Macunu Kullanılışı

Öncelikle kullanılacak diş macunu seçerken mutlaka renkli olmayan, tamamen beyaz bir diş macunu alınmalıdır. Ayrıca diş beyazlatma özelliği bulunmayan diş macunu kullanmak da önemli noktalardandır. Özellikle içinde alkol olmamasına da dikkat edilmelidir.

Uygun şekilde yapılan diş macunu seçiminden sonra uygulama noktasına geldiğimizde cildin makyajdan, tozdan ve kirden arınmış olmasına dikkat ederek, geceleri yatmadan önce sivilcenin üzerine az miktarda diş macunu sürülmelidir.

Sabah kalkıldığında ise ılık suyla bastırmadan, tahriş etmemeye özen göstererek yıkamak faydalı olacaktır. Herhangi bir tahriş hissedildiğinde ise kullanıma bir süre ara vermek ya da kullanımı sona erdirmek önemlidir.

Kimler Sivilceler İçin Diş Macunu Kullanmamalıdır?

Cilt tipi hassas ve çabuk kızaran, akneye meyilli kişilerin sivilceler için diş macunu kullanması cilde zarar vermektedir. Sivilceyi iyileştirmek yerine aksine deride kalıcı izler, kızarıklıklar ve lekelenmeler kaçınılmaz olur. Herkesin cilt tipi birbirinden farklı olduğu için birine iyi gelen çözüm bir başkası için problem haline gelebilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aylin dedi ki:

    Küçüklüğümden beri sivilcem çıkınca gece yatarken diş macunu sürerim. Sabaha hiçbir şey kalmaz. Çok sivilceniz çıkmıyorsa kullanabilirsiniz.