Sivilce İçin Lavanta Kürü Nasıl Yapılır? Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Sivilce sadece ergenlik döneminin değil yetişkinlerin de zaman zaman yaşadıkları problemlerdendir. Herkesin canını oldukça sıkan bu problemin evde kendi kendinize hazırlayabileceğiniz birçok yöntemi mevcuttur.

Lavanta Kürü Sivilceyi Geçirir mi?

Lavanta kürü sadece sivilcelere iyi gelmemekle beraber aynı zamanda cilt rengini açmada ve cildi pürüzsüzleştirmede de etkilidir. Sivilce problemi olan bayanlar genellikle çareyi sivilcelerini makyaj malzemeleri ve kapatıcılar yardımı ile gizlemeye çalışırlar. Oysaki üzerine herhangi bir madde gelen sivilce daha çok zarar görür ve çoğalır. Sivilceyi gizlemek için kapamak asla çözüm değildir.

Evde hazırlayacağınız lavanta kürü ile cilt renginiz açılmaya başlayacak ve sivilceleriniz kısa sürede yok olacaktır. Lavanta kürünün saç dökülmesi, karaciğer rahatsızlıkları gibi problemlere de iyi geldiği bilinir. Eşsiz kokusunu mutlaka nikâh şekeri keselerinden de duyduğunuz lavantanın tadı da bitkisel çay ve ürünleri sevenler için fena değildir.

Sivilceler İçin Lavanta Kürünün Hazırlanışı Ve Kullanılışı

Lavanta kürünü hazırlamak da oldukça basittir. 1 yemek kaşığı aktardan temin edebileceğiniz lavantayı bir buçuk su bardağı suyun içine katarak kaynatmaya başlayınız. Kaynama çok kısık ateşte olmalıdır. Lavanta kaynadıktan sonra on ya da on beş dakika dinlenmeye bırakınız. Daha sonra süzgeç yardımı ile süzünüz. Lavanta suyu hafif ılıdıktan sonra bardağa alarak içebilirsiniz.

Hazırladığınız lavanta suyuna kesinlikle şeker ya da tatlandırıcı koymadan tüketmelisiniz. On beş gün süre ile her akşam yemeklerden iki saat sonra bir fincan lavanta kürünü içtiğinizde sivilcelerinizin geçtiğini, cilt renginizin açıldığını ve pırıl pırıl bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.  On beş gün lavanta kürünü yaptıktan sonra iki hafta ara vererek bir on beş gün daha uygulamanız sivilceleriniz için faydalı olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce İçin Lavanta Kürü Nasıl Yapılır? Ne Kadar Süre Kullanılmalı? için yorumda bulun

    Sivilce İçin Lavanta Kürü Nasıl Yapılır? Ne Kadar Süre Kullanılmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce İçin Lavanta Kürü Nasıl Yapılır? Ne Kadar Süre Kullanılmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.