Sivilceli Ciltlere Karşı Doğal Tonik Tarifleri

Sivilceler için doğal tonikler, oldukça etkilidir. Sivilcelerinizden kurtulmak için doğal tonik tariflerinden yararlanabilir ve evinizde kendi toniğinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Güzelliğe gölge düşüren sivilceler kadın erkek herkesin canını sıkan konulardan biridir. Özellikle stres ile artış gösteren sivilcelerin çıkma sebepleri altında yatan birçok neden vardır. Hormonsal sıkıntılar, ergenlik, stres, yağlı cilt tipi, düzensiz beslenme alışkanlıkları, yağlı gıdalar ile beslenme gibi faktörler sivilce üretimine neden olmaktadır. Cildi her zaman temiz tutmak da sivilce oluşumunu engellemek için oldukça önemlidir. Sivilceler için evde hazırlayabileceğiniz doğal tonikler mümkündür.

Sivilcelere Doğal Tonik Uygulamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Yapımı basit ve evde olması olası malzemeler ile yapılan bu tonikler sivilcelerinizin ortadan kalkması için sizlere yardımcı olacaktır. Her maske ya da tonik cildinize iyi gelmeyebilir. Tonikleri sivilcelerinize uygulamadan önce minik bir bölümde test ettikten sonra tüm yüzünüzde uygulamanızda fayda vardır. Sivilceler için denenen birçok yol sonuç vermezse mutlaka bir cildiye uzmanına danışılmalıdır.

Sivilce İçin Toniğin Yararları

İnternetten araştırılarak kendi başınıza yaptığınız doğal tonikler bazen ters teper ve var olan sivilcelerinizi silmek yerine yayarak iki katına çıkarabilir. Bu durumda çok can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Doğal tonik hazırlamadan önce toniğin içerisine koyulan malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığına mutlaka dikkat ediniz.

Neden Sivilcelere Doğal Tonik Kullanılmalıdır?

Piyasada bulunan kozmetik, dermo kozmetik birçok ürün varken evde doğal tonik kullanmak ne kadar mantıklı olur diye düşünmeniz çok normaldir. Kozmetik mağazalarında satılan cilt maskeleri, yüz temizleme jelleri, yüz kremleri, sivilce maskeleri gibi ürünler cildiye uzmanları tarafından önerilmemektedir. Bu ürünlerin önerilmeme sebepleri ise ürünlerin içeriğinde bulunan kimyasal katkılardır. Kimyasal katkılar çoğu zaman kullanıcıların tedavileri sırasında alerjik tepki göstermelerine neden olur. Buna ek olarak bir de sivilcelerin cilde daha çok yayılmaları gibi kötü ve olumsuz sonuçlar verir. Kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine evde kolayca hazırlayacağınız sivilce için doğal tonikler çok daha sağlıklı olacaktır.

Sivilcelere Doğal Tonik Çeşitleri Nelerdir?

  • Votka ve limon karışımı ile elde edeceğiniz tonik sivilceleriniz için etkili bir tedavi yöntemidir.
  • Elma sirkesi cildinize E vitamini takviyesi yaparak sivilcelere iyi gelir.
  • Yüzünüzü maden suyu ile yıkamanız hem rahatlatıcı hem de sivilceler için doğal tonik etkisi gösterecektir.
  • Süt banyosunun vücut ve yüz güzelliği için yararı asırlardır bilinir. Süt toniği de sivilceleri silerek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Türk kahvesinin telvesi ile limonun karışımından elde edilen tonik sivilcelere peeling etkisi yaparak ciltten soyulmasını sağlamaktadır.
  • Gül suyu özellikle sabahları ve gece yatmadan kullanıldığında ferahlatıcı etki sağlar ve sivilceleri yatıştırır.
  • Ezilmiş salatalıktan elde edilen salata toniği de sivilceler için tam bir tedavi yöntemidir.

Sivilcelere Tonik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sivilcelere doğal tonik uygularken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Seçtiğiniz toniği uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan, makyaj kalıntısı olmadığından emin olmanız gerekir. Bu demek değildir ki cildinizi günde ikiden fazla yıkamalısınız. Cildinizi ne kadar çok yıkarsanız o kadar temiz ve pürüzsüz olur mantığı ne yazık ki yanlıştır. Cilt sürekli temizlendikçe daha fazla bakteri üreteceği unutulmamalıdır. Cildi sabahları bir defa akşamları yatmadan önce bir defa daha olmak üzere toplamda iki kez yıkamanız yeterli olacaktır.

Sivilceli cilde tonik sürmeden önce hassas davranmanız gerektiğini unutmayınız. Toniği eğer bir pamuk yardımı ile uygulayacaksanız pamuğun dokusuna bile dikkat etmelisiniz. Sivilce çıkan ciltler normal ciltlerden çok daha hassas bir yapıya sahiptir. En ufak bir sert davranma cildin tahriş olmasına neden olur. Özellikle tonik sürdükten sonra eliniz asla sivilcelere gitmemeli, tonik kullanma sırasında da elleriniz mutlaka yıkanmış olmalıdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilceli Ciltlere Karşı Doğal Tonik Tarifleri için yorumda bulun

    Sivilceli Ciltlere Karşı Doğal Tonik Tarifleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilceli Ciltlere Karşı Doğal Tonik Tarifleri için ilk yorumu yapabilirsin.