Sivilcelere İyi Gelen Besinler

Sivilcelere iyi gelen besinler, sivilcelerden kurtulabilmeniz açısından önemlidir.

Gün içerisinde yağlı, baharatlı, soslu besinler tüketen birinin sivilcelerinin artması son derece doğal karşılanabilecek bir durumdur.

Beslenme ile sağlıklı bir cilt arasında çok büyük bağ bulunmaktadır. Bu nedenle cildine iyi bakmak isteyen herkes sağlıklı besinler tüketerek bunu elde edebilmektedir.

Sivilceye iyi gelen bitki çayları içmek, sağlıklı besinler tüketmek, abur cuburdan uzak kalmak sivilceleri aşabilmek için önemli adımlardır.

Kendinize beslenme konusunda bazı standartlar belirlediğiniz zaman sivilce sorunundan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Bu konuda ısrarcı ve iradeli olmanız alacağınız sonucun sürekli olması hususunda da yardımcı olacaktır.

Sivilcelere İyi Gelen Besinler

Yüze iyi gelen yiyecekler sizin cildinizin yapısı ile doğrudan ilintilidir. Cilt yapınız yağlı olduğu için sivilce sorununuz varsa bu durumda yapmanız gereken yağı azaltmaktır. Bu da vücudu daha sık nemlendirme ve tazelenmesini sağlama yoluyla mümkündür.

Sivilce problemi olan ciltler için sık önerilen besin grupları nem sağlayıcı gruplardır. Birçok kişi nemli ciltle yağlı cilt arasındaki ayrımı yapamaz.

Nemli cilt sağlıklı bir cilt iken yağlı cilt pek de sağlıklı sayılmaz. Bu açıdan C vitamini içeren besinler muhakkak tüketilmelidir.

İçinde C vitamini olan her besin cildin nem değerini arttıracak ve sivilce oluşumunun önüne geçecektir.

Lahana Sivilceye İyi Gelir mi?

Sivilceye iyi gelen maske içinde kullanabildiğiniz gibi vücudun toksinlerden arınması için de kullanabildiğiniz lahana tam anlamıyla temizleme işlevi görmektedir.

Cildinde sivilce sorunu olan ve bir türlü arınamayan kişiler muhakkak sivilceye yer vermeliler.

Sivilce sorunu olduğunda lahanayı düzenli şekilde tüketmeye başlarsanız yüzünüzün yavaş yavaş düzeldiğini görebilirsiniz.

Temizleme işlevinin yanı sıra içinde bulunan A vitamini ile lahananın onarma etkisi de vardır.

Sivilceler geçtikten sonra lahana tüketmeye devam ederseniz ne izleri ne de herhangi bir lekesi söz konusu dahi olmayacaktır.

Sivilce çıkmaması için ne yemeliyiz sorusuna verilecek ilk cevap lahanadır.

Portakal Sivilceleri Geçirir mi?

Sivilcelere iyi gelen yiyecek ve içecekler listesine şöyle bir göz attığınızda portakalı da rahatlıkla görebilirsiniz.

Portakal tam anlamıyla C vitamini deposu olarak cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Yüzünüzde bulunan sivilcelerin biri gelip diğeri gidiyor ancak hiçbir şekilde azalmıyorsa bu durum yenilenme sorunu olduğunu işaret etmektedir.

Portakal yalnızca cilt yüzeyini değil aynı zamanda cildin alt tabakasını da iyi eden bir besindir.

Cildi içerden nemlendirmek istenildiğinde yardımcı olan portakal, düzenli olarak yenmelidir. Bu sayede doğal bir antioksidan kaynağı olarak cildi güçlü, canlı ve sağlıklı kılabilir.

Domates Sivilcelere İyi Gelir mi?

Domates maskesi hemen herkesin duyduğu pek çok kişinin denediği maskelerden bir tanesidir.

Bir mucize olan domates sebzesi hem cilt güzelleştirme hem de zayıflama konusunda en büyük yardımcılardan bir tanesidir.

Cildinde irinli, iltihaplı sivilce olan kişilerin doğal domates tüketmesi tavsiye edilmektedir. Domates deri altında biriken iltihabı alabilmeyi ve kolayca arınabilmeyi mümkün kılan bir besindir.

Sivilce çıkma nedeni bu ise hem ağrısını alma hem de temizleme konusunda domatese güvenebilirsiniz.

Domatesin cilde faydaları arasında sivilce izlerini yok etme de yer almaktadır. Hem sivilce çıkmasının önüne geçmekte hem de var olan izlerden yavaş yavaş kurtulmayı sağlamaktadır.

Tahıllı Ekmeğin Sivilce ile İlgisi Var mı?

Gün içerisinde 1 bütün beyaz ekmeği yiyebilen birinin cildinin sivilce ile mücadele etmesi son derece doğal bir durumdur.

Beyaz un yerine tam tahıllı ekmek yemeniz halinde cildinizde herhangi bir sivilce sorununun kalmadığını görebilirsiniz.

Sivilce çözümleri arasında yer alan ve birçok kişi şaşırtan bu durum tahılların vitamin ve mineral deposu olmasına bağlanmaktadır.

Kan dolaşımı sağlıklı şekilde olduğunda sivilce sorunu da ortadan kalkmaktadır. Sivilce çıkmasını durdurmak için tam tahıllı ekmek yemeniz önerilmektedir.

İçerisindeki besin lifleri ile kan dolaşımına da doğrudan fayda sağlayacaktır. Ayrıca hormonları da doğrudan etkileyen bir besin grubu olduğu için sivilce yapan besin listesi dışında kalmaktadır.

Yoğurt Sivilce Geçirir mi?

Sivilce yapan yiyecekler İbrahim Saraçoğlu gibi doktorlarca bildirilmekte ve uzak kalınması gerektiği tekrar tekrar vurgulanmaktadır.

Kişi, düzenli olarak yoğurt tüketirse önerilerek uyarak sağlıklı beslenecek ve sivilce sorununa çözüm bulacaktır.

Ev yapımı doğal yoğurdu her gün 1 kâse olmak kaydıyla tüketmeniz önerilmektedir. Yoğurt maskesi olarak da kullanabileceğiniz bu besin cildi besleme konusunda yardımcı olmaktadır.

Nem sağlayan, arındıran, vitamin ve mineral konusunda besleyen bir içeriği olduğu için sivilce geçiren besin grubunda yer aldığı görülmektedir.

Sarımsak Sivilcelere İyi Gelir mi?

Sarımsağın faydaları nelerdir sorusuna verilebilecek ilk cevap cilt güzelliğidir.

Cildinin ton farkından, sivilceli oluşundan, siyah nokta tutmasından şikâyetçi olan herkes düzenli olarak sarımsak tüketmelidir.

Sarımsak şifalı besinlerden biri kabul edilmekte ve vücuda pek çok açıdan yararlı olmaktadır.

Sarımsağın doğal bir antibiyotik olması, ciltten iltihabik sivilce çıkmasına da engel olmaktadır.

Antibiyotik özelliği ile vücudun arınmasını ve hızlı şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Bu özelliği ile sivilcelerin hızlı şekilde azaldığı göze çarpmaktadır.

Birçok nedene dayalı olsa da sivilce oluşumu genellikle bakteriler sebebiyle olmaktadır.

Anti bakteriyel özellik taşıyan sarımsak bu konuda meydan okumanıza yardımcı olacaktır. Sivilce nasıl geçer, çıkmaması için ne yapmalı sorusuna da sarımsak cevabını vermek doğrudur.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilcelere İyi Gelen Besinler Sivilcelere İyi Gelen Besinler için yorumda bulun

    Sivilcelere İyi Gelen Besinler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilcelere İyi Gelen Besinler için ilk yorumu yapabilirsin.