Siyah Elbise İçin Makyaj Nasıl Olmalı?

Özel davetlerden günlük kullanıma kadar vazgeçilmeyen renklerden biri olan siyah, makyajla bütünleşebilen özel bir renktir. Çoğu zaman doğum günleri, partiler, davetler ve resmi görüşmelerde tercih edilen siyah elbiseler, özel bir makyajla bütünleşmelidir.

Siyah elbisenizin tarzına uygun başarılı bir makyaj yaparak güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. Siyah elbise için makyaj yapmak tahmin edildiğinden çok daha kolaydır.

Siyah Elbise İçin Nasıl Kapatıcı Tercih Edilmeli?

Siyah elbise uygun makyaj yapabilmeyi gerektirir. Bunun için öncelikle elbiseyi ne zaman giyeceğinize karar vermelisiniz. Sabah giyilecek siyah elbiselerde, kapatıcı oranı oldukça az kullanılırken; gece giyilecek siyah elbiseler için yoğun kapatıcı tercih edilmektedir.

Gece daveti için siyah giyecekseniz cilt kapatıcınız fondöten olmalıdır. Fondöteninizin hafif bir ışıltı vermesinde herhangi bir sakınca yoktur. Cildinizin geceye ve elbiseye uygun olarak parlamasını sağlayacaktır.

Gündüz daveti için siyah giyecekseniz BB veyahut CC krem kullanabilirsiniz. Gündüz elbiselerinde yoğun ve parlak görüntüden ziyade sade ve zarif bir görüntü yakalamak önemlidir.

Siyah Elbise İçin Kaş Ve Göz Farı Nasıl Olmalı?

Siyah elbiseye uygun makyaj yaparken cildinizi kapatıcı ile sabitledikten sonra herhangi bir işlem yapmadan gözlerinize geçmelisiniz. Öncelikle gözlerinizin altını kapatıcı ile kapatmalı daha sonra göz üzerine far bazı uygulamalısınız. Birkaç dakika bekledikten sonra farınızı uygulamalısınız.

Gece daveti için hazırlanıyorsanız gözlerinize siyah ve gri tonlarında far uygulayabilirsiniz. Buğulu bir görüntü yakalayabilmek için griden siyaha geçiş yapan bir far uygulaması tercih edebilirsiniz.

Gündüz daveti için hazırlanıyorsanız siyah elbiseye uygun toprak ve krem tonlarında far rengi tercih etmelisiniz.

Farınızı uyguladıktan sonra aynı tonlarda kaş kalemi kullanmalısınız. Kaşlarınızın boşluklarını doldurduğunuzda daha doğal bir görüntü yakalarsınız.

Siyah Elbise İçin Eyeliner ve Rimel Nasıl Olmalı?

Siyah elbise için gece makyajı yapıyorsanız önceliğiniz eyeliner olmalıdır. Gözleriniz küçükse siyah ve yarım eyeliner çekebilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz daha büyük görünecektir.

Yarım eyeliner sonrasında kirpiklerinize dışarıdan içeriye doğru hacim kazandırmalısınız. Göz içinde bulunan kirpikler kısa kalabilir ancak dışarıya doğru olan kirpikleri kalınlaştırmalı, uzatmalısınız.

Siyah elbisenizi gündüz giyecekseniz eyeliner renginiz, gri veyahut kahverengi olabilir. Rimel tercihinizi de ona göre yapabilirsiniz. Kahverengi veyahut siyah rimeli tüm kirpiklerinize hafifçe uygulayabilirsiniz. Alt ev üst kirpiklerinize yoğun olarak kullanmaktansa yalnızca üst kirpiklerinize hafifçe sürmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Siyah Elbise İçin Allık Nasıl Olmalı?

Özel bir davet için hazırlanırken önce yüzünüzün fondötenini sürmeli daha sonra göz makyajınızı yapmalısınız. Daha sonra geriye dönüp pudra ve allık uygulamalısınız. Siyah elbise ve makyaj uygulamasında sıra allığa geldiyse önceliğinizin renkler olduğunu unutmamalısınız.

Gece makyajı için soğuk allıklar tercih etmelisiniz. Bunun için en uygun olan allık tonu bronzdur. Bronz allık cilde soğuk bir hava verirken makyajınızı da tamamlamanızı sağlayacaktır.

Gündüz makyajı için tercih edebileceğiniz allık ise şeftali tonlarında olmalıdır. Yüzünüze canlılık kazandırması çok daha güzel bir görüntü kazandıracaktır.

Siyah Elbise İçin Ruj Nasıl Olmalı?

Siyah elbise giyeceğiniz özel bir davette makyajınızın sonunda rujunuzu sürmelisiniz. Gece davetine katılacaksanız rujunuz kırmızı, mor, bordo, soğuk kahve tonlarında olabilir. Önemli olan dolgun ve iddialı bir dudak görüntüsü kazanmaktır.

Gündüz giyilecek siyah elbise içinse daha çok nüde tonlarında rujlar seçilmelidir. Hafif, görünmeyen ancak dudaklara dolgunluk kazandıran bu rujlar son derece etkileyici görünecektir. Davet boyunca kullanacağınız renkte siyah elbiseye uygun oje seçebilirsiniz. Görüntünüzü bütünleyecek ve şık, doğal bir denge yakalamanızı sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Telve dedi ki:

    Siyah elbisede gölgeli makyajı sevmiyorum. Mümkünse gri tonlarında sade bir göz makyajı ile bordo bir ruj harika gidiyor. Sık sık siyah giyen bir kadın olarak tercihim bu şekilde.