Suna Dumankaya Saç Beyazlamasını Önleyen Kürler

Saç beyazlaması, stresten, sıkıntıdan, alerjik bir durumdan, metabolizma hastalıklarından, yaşlanmadan ve daha bir sürü sebepten olabilir. Boyamak her ne kadar çözüm olsa da, kalıcı bir çözüm değildir. Bu yüzden evde yapılabilen doğal saç maskeleri daha yararlı olacaktır. Suna Dumankaya Kürlerinde yer alan beyazlamayı önleme saç maskeleri ile daha uzun vadeli sonuçlar alınabilir.

Saç Beyazlamasını Önleyici Ceviz Maskesi Malzemeleri

  • 4 adet ceviz
  • 4 adet ceviz yaprağı
  • 4 adet defneyaprağı

Saç Beyazlamasını Önleyici Ceviz Maskesi Yapılışı

Cevizler kabukları ile parçalandıktan sonra, yapraklarla birlikte çaydanlığa konulur ve 3 parmak boyu geçecek kadar su eklenir. Ocağa alınarak 20 dakika kaynatılır. Daha sonra karışım süzülerek posası atılır ve suyu alınır. Alınan su saçın beyaz kısımlarına ve diplerine uygulanır. Yaklaşık olarak 1 buçuk ila 2 saat bekletildikten sonra yıkanır. Daha fazla bekletilmesinde bir sakınca yoktur. 6 ila 8 günde bir kez yapılarak etkili sonuçalar alınabilir.

Saç Beyazlamasını Önleyici Sarımsak Kürü Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet küçük boy soğan
  • 3 diş sarımsak
  • 1 adet yumurta

Saç Beyazlamasını Önleyici Sarımsak Kürü Yapılışı

Soğan haşlanarak ve yumurtanın sadece sarısı alınarak bütün malzemeler karıştırılır. Krem yoğunluğunu aldıktan sonra, saçın tamamına uygulanarak, 60 ila 80 dakika bekletilir. Suna Dumankaya Kürleri arasında yer alan maske, 5 ya da 6 günde bir yapıldığında etkisini hızla gösterir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Suna Dumankaya Saç Beyazlamasını Önleyen Kürler için yorumda bulun

    Suna Dumankaya Saç Beyazlamasını Önleyen Kürler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Suna Dumankaya Saç Beyazlamasını Önleyen Kürler için ilk yorumu yapabilirsin.