Süt Kaymağının Cilde Faydaları

Süt kaymağının yüze faydaları, kullanan kişilerce tasdiklenmektedir. Özellikle narin cilt yapısına sahip olan kişiler, yüzlerinde meydana gelen sorunlar için süt kaymağını tercih etmeliler. Nemlendirme, sorunları giderme ve daha pek çok faydayı bir arada sunan kaymak aynı zamanda gözle görülür bir güzellik kazandırmaktadır.

Süt kaymağını kullanarak cilt bakımını yapan kişiler, süt kaymağının besin değerini ciltlerinde de hissetmektedirler. Cilt için hazırlanan birçok kimyasal içerikli üründe süt özünü görebilmek mümkündür. Aynı zamanda birçok kozmetik üründe de kaymak destekli formüller dikkat çekmektedir. Hiçbir kozmetik ürünü tercih etmeden, doğal besin değeri ile süt kaymağını cildiniz için kullanabilirsiniz.

Ölü Deriyi Temizlemek İçin Süt Kaymağı

Cilt sorunlarının temeli, deride yenileme gerçekleştirilememesidir. Birçok kişi yüzünde güneşin leke izlerinin kaldığını, ne yaparsa yapsın geçiremediğini dile getirmektedir. Bunun temel nedeni derinin kendini yenileme fırsatı yakalayamamasıdır. Bu konuda ne kadar kozmetik, kimyasal ürün kullanılırsa kullanılsın doğal ürünler kadar etkili olmamaktadır. Özellikle bu nedenle kaymak maskesi Suna Dumankaya gibi uzmanlarca önerilmektedir.

Ciltte bir süre sonra tazeleme yapan kaymak, düzenli şekilde kullanıldığında tüm derinin kendini yenilemesini sağlamaktadır. Kullanım süresiniz dolduğunda kaymağın cilt renginizi açtığını fark edersiniz. Aslında olan renk açılması değil, derinin kendini temizleyip yenilemesidir.

Nemlendirme İçin Süt Kaymağı

Cilt sorunlarının temelinde nemsiz kalma sorunu yer almaktadır. Nemsiz kalma durumu birçok kişi için basite alınsa da ciltte çatlama, yaralanma ve kanamaların kaynağı olarak görülmektedir. Doğal olarak nem dengesinin korunması doğrudan cilt sağlığını ilgilendirmektedir.

Nemlendirme için tercih edilen süt kaymağı, cildi içeriden besler, kaymak maskesi yapanlar maskeyi kullanmaya başladıktan sonra ciltlerinin hiç beklemedikleri kadar nemli ve yumuşak olduğunu dile getirirler.

Birçok nemlendirici kremin aksine süt kaymağı cildi besin değeri ile besler. Dolayısıyla ne suyla ne de kısa süreli etkenlerle yüzdeki nem dengesi dağılmaz. Süt kaymağının uzun süreli nemlendiricilik sağladığı bilinmektedir.

Ciltte Canlılık İçin Süt Kaymağı

Kaymağın cilde faydaları birçok kişi tarafından bilinmektedir. Bunun için cilt maskelerinin olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. Özellikle cildi solgun ve yorgun görünen kişilerin, düzenli olarak kaymak maskesi yapması önerilmektedir.

Kaymak maskesini cildinize sürdüğünüzde yorgunluğunuzu aldığını, cildinize tazelik kazandırdığını görebilirsiniz. Özellikle yanaklarda ışıltı ve kan dolaşımını hızlandıran kaymak, kısa süre içerisinde istenilen canlılığın kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt Sıkılaşması İçin Süt Kaymağı

Süt kaymağını cildinize sürmeye başladığınızda gerçek bir gerginlik olduğunu fark edebilirsiniz. Kurumaya başladıkça cildi geren ve daha çok soğuk etki eden bir yapısı vardır. Bu durum hem botoks etkisi yarattığını hem de sıkılaşmayı arttırdığını göstermektedir.

Süt kaymağı ile düzenli bakım yapan kişilerin belli bir sürenin sonunda gözenek sıkıntısı yaşamadıkları görülmektedir. Gözeneklerde küçülmeyi arttıran kaymak aynı zamanda kir birikmesine de engel olmaktadır. Dolayısıyla hem gergin hem sıkı hem de temiz bir cilt elde edebilmek mümkündür.

Lekeler İçin Süt Kaymağı

Süt maskesi kadınlar kulübü gibi sosyalleşmenin yoğun olduğu adreslerde çok konuşulmaktadır. Bunun nedeni her 3 kadından 1 tanesinin süt kaymağı ile hazırlanan süt maskesinden memnun kalmasıdır.

Düzenli olarak süt kaymağı kullanan kişilerin sivilce lekeleri ortadan kalkmaktadır. Birçok cilt bakım uzmanının da onayladığı süt kaymağı, cildin derisini tazelemektedir. Dolayısıyla sivilce lekelerinden muzdarip olan kişilerin de lekelerden kurtulmasını mümkün kılmaktadır.

Belli periyodlar halinde süt kaymağı tükettiğinizde lekelerin kendiliğinden ortadan kalktığınız görebilirsiniz. Mor ve kahverengiye dönüşmüş olan lekelerin temizlenmesi biraz zaman alacaktır ancak düzenli kullanımda kesin sonuç almanız mümkündür.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hilal dedi ki:

    Süt kaymağını cildime yatmadan önce sürüp sabaha kadar bekletiyordum.1 hafta içersinde cildim tertemiz bebek gibi olmuştu.Bunun yanında sabah akşam ılık suyla istediğiniz bir yüz temizleme ürünüyle cildinizi yıkamalısınız.Sizde uygulamaya başlayın ve gözle görülür farkı kısa sürede elde edin.