Tırnak Uzatmanın Kolay Yolları

Tırnak uzatmanın kolay yollarını öğrenen kişiler, tırnak sorunlarına rahatlıkla çözüm bulabilirler. Tırnaklarınızı uzatabilmek için öncelikle neden uzamadığını bilmelisiniz.

Tırnaklarınızın uzamama nedeni yetersiz beslenme, sağlıksız bakım veyahut yanlış kesim olabilir. Bu nedenlerden hangisi tırnaklarınızın uzamasına engel oluyorsa onu ortadan kaldırmalısınız.

Tırnak uzamama nedeninizi öğrendikten sonra uzatmak için alternatif yollar keşfetmelisiniz. Bu sayede hem sağlıklı uzamayı mümkün kılabilir hem de isteğiniz doğrultusunda tırnaklarınızı uzatabilirsiniz.

Tırnak yeme, genetik olarak geç uzama veyahut ilaçlar nedeniyle çabuk kırılan tırnaklarınız varsa doğru bakımla istediğiniz kusursuz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Tırnak Uzatmanın Yolları

Tırnakların hızlı uzaması için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bakımıdır. Sert sabunlarla ellerinizi yıkamak yerine yumuşak doğal sabunları kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde tırnaklarınızın incelmesine daha çabuk kırılmasına engel olabilirsiniz.

Ellerinizi yıkadıktan hemen sonra yumuşak havlu peçeteleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde ellerinizde bakteri üremeyecek, tırnaklarınız çok daha sağlıklı şekilde büyüyebilecektir.

Vücudunuza alacağınız biotin takviyesi ile tırnak uzatmayı mümkün kılabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınızın uzun şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tırnakların kolay uzaması için nem yeterliliğinin olması önemlidir. Bunun için bilhassa kış mevsiminde nemlendirmeyi dikkatle yapmalısınız.

Hindistan Cevizi Yağı ile Tırnak Uzatma

Çabuk uzayan tırnaklar için Hindistan cevizi yağı tercih edebilirsiniz. Sıcak su ile doldurduğunuz bir kâsenin içerisine 1,5 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1,5 tatlı kaşığı bal ve 3 damla biberiye ile 4 damla lavanta yağı ilave etmelisiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı güzelce harmanladıktan sonra ellerinizi içerisine yerleştirip su soğuyana kadar çıkarmamalısınız.

Su soğuduktan sonra ellerinizi ılık su ile yıkamalısınız. Sonrasında tırnaklarınızın üzerine Hindistan cevizi yağı sürüp masaj yapmalısınız. Yatmadan önce yapacağınız bu işlemlerden sonra eldiven takmalısınız.

Elleriniz bütün gece o şekilde kaldığında hem tırnak uzamasına yardımcı olacak hem de nemlendirici etkisi hissedilecektir.

Limonlu Portakallı Karışım ile Tırnak Uzatma

Tırnaklarınızı uzatmak için doğal yöntemler arıyorsanız limon ve portakal oldukça fayda sağlayacaktır. Derin bir kâsenin içerisine bir adet portakalı, bir adet limonu sıkmalısınız.

İkisini harmanladıktan sonra içerisinde yarım su bardağı kaynar su ilave etmelisiniz. Sonrasında tırnaklarınızı içine yerleştirerek 45 dakika kadar bekletmelisiniz.

Tırnaklarınız ve çevresi yumuşadığında suyun içerisinden çıkarabilirsiniz. Hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde denendiğinde limonlu portakallı karışım ciddi manada yardımcı olacaktır. En hızlı uzatan fikirlerden biri olduğu için kullanılma oranı da bir o kadar fazladır.

Zeytinyağı ile Tırnak Uzatma

Tırnak uzatmaya yardımcı olan, tırnak diplerini besleyen ve bir o kadar da sağlıklı geliştiren uygulamalardan biri zeytinyağıdır. Zeytinyağını derin bir kâseye koyup üzerine sıcak su ilave etmelisiniz.

Su elinizi yakmayacak şekilde fakat sıcak olmalıdır. Üzerine 1 tatlı kaşığı vazelin ilave etmelisiniz. Daha sonra ellerinizin suyun içerisinde 30 dakika kadar bekletmelisiniz.

30 dakika sonra ellerinizi havlu peçete ilave kurulayıp eldiven takmalısınız. Eldivenle tüm gece uyuduktan sonra ellerinizi ılık suyla yıkamalısınız. Zeytinyağı tırnak nasıl büyütülür konusunda en etkili yöntemlerden biridir.

Isırgan Otu ile Tırnak Uzatma

Isırgan otu, içerisinde bulunan zengin silis ile tırnakların büyümesini sağlayan en etkili bitkidir. Bu nedenle tırnak uzatmak isteyen kişilerin, ısırgan otu çayından içmesi önerilmektedir.

Bir su bardağı suyu kaynatıp içerisine 2 yemek kaşığı ısırgan otu ilave etmelisiniz. Yaklaşık 15 dakika kadar dinlendikten sonra ısırgan otlarını süzmelisiniz. Sonrasında içerisine bir çay kaşığı bal ilave etmelisiniz. 3 günde 1 fincan içebileceğiniz ısırgan otu çayı, tırnaklarınızın güçlenmesine uzamasına fayda sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. aşe dedi ki:

    nasıl uzatırım kolay taiv verimmmmmmm