Tırnakları Güçlendiren Özel Tarifler

Kadınların en değer verdikleri bölgelerinden birisi olan tırnaklar konusunda günümüzde farklı pek çok bakım yöntemi bulunur. Tırnakları güçlendirmesi ile bilinen bazı tarifler doğru şekilde uygulandıkları takdirde tırnakların eskiye oranla çok daha dayanıklı olmalarına ve sağlıklı bir şekilde uzamalarına imkan verir. Hem güzel hem de sağlıklı tırnaklar için dileyen herkes tariflerde verilen önerileri kolaylıkla evinde uygulayabilir.

Benzer İçerik: Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Limon ile Tırnak Güçlendirme Yöntemi

Pek çok bakım kürünün temel maddeleri arasında yer alan limon tırnaklar konusunda iyi bir yardımcı olabilir. Besleyici özelliği ile tırnakları güçlendirici etkisi olan limonun içindeki asit ve baz dengesi tırnağın yapısı üzerinde olumlu özelliklere sahiptir.

Limon sürülen tırnakların vitamin alımı artar ve eskisine göre çok daha parlak bir görüntüye kavuşurlar. Tırnak kırılma problemi sık sık vitamin eksikliğinden dolayı olduğu için limon bu problemi giderebilecek yegane besinlerden birisidir.

Bir kap içerisine taze şekilde sıkılan limon suyuna tırnakların batırılması ve yaklaşık yarım saat bekletilmesi yeterlidir. Sonrasında ise durulama yapılmamalı ve limon suyunun tırnakta kalması sağlanmalıdır.

Kalyon ile Tırnak Güçlendirme Yöntemi

Kalyon da yine tırnak besleyici tarifler arasında önemli bir seçenektir. Tırnaklara sürüldüğü zaman kalın bir tabaka meydana getiren ürün böylelikle tırnakların kırılmasına ya da katlara ayrılmasına engel olur. Kalyon alırken satılan ürünün gerçekten kalyon olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

Oje ile Tırnak Güçlendirme Yöntemi

Güzel ve bakımlı tırnakların sırlarından olan ojeler pek bilinmeseler bile tırnaklar adına iyi birer güçlendiricidirler. Ancak her oje tırnaklar için doğru değildir. Bu nedenle oje alırken tamamen organik olarak üretilenlerinden tercih etmek ve bu ojeleri de sadece tek kat olacak şekilde tırnaklara sürmek gerekir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tırnakları Güçlendiren Özel Tarifler için yorumda bulun

    Tırnakları Güçlendiren Özel Tarifler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tırnakları Güçlendiren Özel Tarifler için ilk yorumu yapabilirsin.