Ünlülerin Kullandığı Fondöten Markaları

Fondöten olmadan makyajının tamamlanmadığını düşünen milyonlarca kadın vardır. Özellikle hayatları flaşların altında geçen ve kendilerine devamlı bakmak zorunda olan ünlüler, doğru fondöten seçimi ile ciltlerini her zaman kusursuz göstermeyi başarabilirler.

Özge Özpirinççi Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Özge Özpirinççi devamlı ekran karşısında parıldayan, kusursuz cildi ile göz dolduran ünlülerden biri. Güzel oyuncunun bu kusursuz görüntüyü, Christian Dior sprey fondötene borçlu olduğu bilinmekte.

Tüm cilt türlerine uygun olan sprey, cildin kusurlarını eksiksiz şekilde örtebilmekte ve gözeneklere dolmadan kapatıcılık sağlamakta. Özge Özpirinççi’nin tercih ettiği fondötenin fiyatı 250 TL.

Seda Sayan Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Makyajı ve cilt güzelliği ile adından söz ettiren ünlülerden bir diğeri Seda Sayan’dır. Seda Sayan’ın cildi için kullandığı fondöten reklam yüzü olduğu Farmasi’nin Vfx Pro Camera Ready isimli fondötenidir. Sanatçı cildinin kusursuz görüntüsünü nemlendirici ve besleyici özelliği bulunan bu özel fondötene borçludur. Yağlı ve kuru ciltler için birkaç farklı türü bulunan fondötenin fiyatı ise 60 TL.

Hazal Kaya Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Ekranların beğenilen isimlerinden Hazal Kaya, cilt makyajını abartmayan çoğunlukla sade görüntüsü ile sevilen sanatçılardandır. Güzel oyuncunun cilt bakımına çok önem verdiği ve temiz bir cilt için dakikalarca uğraştığı bilinmektedir. Makyajı için tercih ettiği temel ürün ise The Body Shop’ın Fresh Nude fondötenidir. Besleyici ve sıkılaştırıcı ve cilt türüne bağlı özellikleri olan fondötenin fiyatı 70 TL’dir.

Elçin Sangu Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Ekranların vazgeçilmez isimlerinden biri olan Elçin Sangu, porselen gibi görünün pürüzsüz cildi ile herkesin beğenisini topluyor. Güzel oyuncunun cildi için tercih ettiği Nars All Day Luminous fondöten, kusurlarını kapatarak cildine duru bir güzellik veriyor. Makyajının temel ürününün bu olduğu sık sık değiştirmediği gözlerden kaçmıyor. Sanatçının kullandığı fondöten 205 TL.

Burçin Terzioğlu Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Kaliteli ve başarılı dizilerle adından söz ettiren Burçin Terzioğlu aynı zamanda cilt makyajıyla da çok konuşulan isimler arasında. Güzel oyuncunun cildi için tercih ettiği Shiseido Synchro fondöten, kapatıcılığı en başarılı olan markalardan biri. Hem besleyiciliği hem de dokusu ile ipeksi bir görüntü kazandıran, cilt yapısına göre tercih edilebilecek bir fondöten. Burçin Terzioğlu’nun tercih ettiği fondötenin fiyatı 190 TL.

Beren Saat Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Duru güzelliği ve makyajsız görüntüsü ile beğenilen Beren Saat neredeyse hiç makyaj yapmayan isimlerden bir tanesi. Oldukça sade ve yalın bir makyaj yapan oyuncu birkaç makyaj malzemesi ile makyajını tamamlıyor.

Güzel oyuncunun cildi için Mac Cosmetics Studio Fix Fluid fondöteni tercih ettiği bilinmekte. Birçok ünlü isim tarafından sevilen ürün, yumuşak ve nemli bir cilde sahip olmanızı, cildinizin türüne göre kapatıcılık kazanmasını sağlıyor. Fondötenin fiyatı ise 120 TL.

Serenay Sarıkaya Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Oynadığı dizilerle adından sıkça söz ettiren Serenay Sarıkaya aynı zamanda makyajıyla da konuşulan isimlerden biri. Güzel oyuncunun cildi için tercih ettiği fondötenin Shiseido olduğu bilinmekte. Nemlendiren, yumuşatan ve cilde hafif bir ışıltı veren fondöten aynı zamanda yağlı, kuru ve karma ciltler için özel olarak üretilmekte. Fondötenin fiyatı 230 TL.

Farah Zeynep Abdullah Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Çoğu zaman duru güzelliği ile görülen ve cildinde çok az makyaj bulunan Farah Zeynep Abdullah, fondötenini az miktarda süren ünlülerden biri. Tercih ettiği Loreal Magique fondöten, sanatçının cildine hafif bir nem ve ışıltı katıyor. Güzel oyuncunun tercih ettiği fondötenin fiyatı 40 TL.

Jessica Alba Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Dünyaca tanınan ve en güzel kadınlar listesinde yerini alan Jessica Alba, makyaj konusunda aşırıya kaçmayan isimlerden bir tanesi. Doğal güzelliğini Nars Sheer Glow Foundation ile destekleyen güzel oyuncu gün içerisinde cildini besleyen, kusurlarını örten, tüm ciltlere uygun olan bu fondöteni kullanıyor. Tercih ettiği fondötenin fiyatı ise 190 TL.

Rihanna Hangi Fondöteni Kullanıyor?

Cildinde kusurları bulunan ve başarılı bir fondöten seçimiyle kapatan Rihanna, Giorgio Armani’s Luminous Silk fondöteni tercih ediyor. Kapatıcılığı ile milyonlarca kişi tarafından beğenilen fondöten aynı zamanda cildin hava almasına da yardımcı oluyor. Sanatçının tercih ettiği fondötenin fiyatı 235 TL.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aylin dedi ki:

    Burçin Terzioğlu sık sık makyajsız halini de paylaşıyor. Çok beğendiğim bir kadın. Cildi de çok güzel. Tamam, fondöten önemli ama her ciltte de aynı durmuyor.

  2. Ceren dedi ki:

    Fahriye Evcen hangi fondoteni kullanıyor biliyor musunuz? Cildine hiç zarar vermiyor baksanız ya.