Uygun Fiyatlı ve Kalıcı Parfümler

Yaz kış fark etmeksizin günlük kullanıma uygun, temizlik hissi veren parfüm arayışı devam etmektedir. Çiçeksi kokulardan şekerli kokulara kadar pek çok türü bulunan parfümlerin en büyük sorunu kalıcılığıdır.

Kalıcı parfüm arayışında olan ancak dilediğini bulamayanlar için parfüm seçme anları oldukça sıkıntılıdır. Bunun yanında bay bayan fark etmeksizin tüm parfüm türlerinde kalıcılığın fiyatla orantılı olması da dikkat çekmektedir.

Satış sorumlularına kalıcı bir parfüm istediğinizi dile getirdiğinizde en az 150-200 liralık parfümlerle muhatap edilirsiniz. Tüm bu sıkıntılı sürecin içinde hem uygun fiyatlı hem de kalıcı olan parfümler de yok değil. Üstelik yüzlerce lira verdiğiniz parfümlerle yarışacak kadar güzel koktuklarına emin olabilirsiniz.

Ulric-de-Varens Rubis

Egzotik çiçek aromalı olan Rubis, Ulric de Varens markasının son iki parfümünden bir tanesi. Etkileyici ve bir o kadar da doğal kokusu olan parfümün meyve kokuları barındırdığı dikkat çekiyor. Üstelik samimi ve ılık bir kokuya ihtiyacınız olursa Rubis’in odunsu kokusu size iyi gelecektir. İndirimlerle değişmekle beraber uygun bir fiyatla oldukça kalıcı bir parfüm olduğu söylenebilir.

Ulric-de-Varens Saphir

Yaklaşık 30 yıllık geçmişi bulunan Ulric de Varens, Türkiye pazarına yeni giren parfüm markalarından bir tanesidir. Etkileyici parfümlerden lüks kokulara kadar aranılan her türün bulunduğu markada son isim Saphir oldu.

Saphir, çiçeksi ve odunsu bir içeriğe sahiptir. Kuşüzümü ve yabani meyvelerin kokusunu bulunduran parfüm aynı zamanda vanilya, amber ve Isparta gülünden de izler taşımaktadır. Ulric de Varesn’ın Saphir’ini uygun fiyata bulabilirsiniz.

Perceive

Beyaz biber, sardunya, armut ve erik kokularının bir araya geldiği Perceive, Avon markasının en çok sevilen parfümlerinden biridir. Bay ve bayanlar için ayrı tarzda hazırlanan parfümün Türkiye’de en çok tercih edilen parfümlerden biri olduğu bilinmektedir.

Alt notalarında sandal ağacı ve vanilyanın dinginliğini hissedeceğiniz Perceive’nin fiyatı 35 TL ile 70 TL arasında değişmektedir. İndirimlerle değişen fiyatı takip edip kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Little Black

Avon’un en sevilen ve en çok tercih edilen parfümlerinden bir diğeri Little Black’tir. Oryantal, vanilya ve misk kokularının harmanlandığı parfümde dikkat çeken en temel özellik kalıcılıktır. Yalnızca 1-2 kez sıktığınız takdirde kıyafetlerinizde uzun süre kalacaktır.

İçinde gardenya ve ylang ylang bulunan parfümün aynı zamanda sandal ağacı esintisi taşıdığı da bilinmektedir. Little Black Avon’un en pahalı parfümlerinden biri olarak bilinse de katalog ve internet satışlarından fiyatının oldukça uygun olduğunu görebilirsiniz.

Elvie

Bir Oriflame parfümü olan Elvie, eşsiz kokusuyla kendine hayran bırakıyor. Etkileyici olduğu kadar ferahlatan bir kokuya sahip olmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken parfüm Elvie olmalı.

Elvie, inci çiçeğinin nadir kokusu ve beyaz misk kokularının birleşmesinden oluşmaktadır. En az kokusu kadar hoş olan ambalajıyla 30 TL ile 70 TL aralığında bulabilmeniz mümkündür. Oriflame parfümlerinin kalıcı olduğu kadar büyük indirimlere sahip olduğu da unutulmamalıdır.

Paradise

En hassas parfümlerden biri olan Paradise, şakayık ve yasemin bitkilerinin özlerinden oluşmaktadır. Her sıktığınızda burnunuza ilk gelen misk, sedir ağacı ve gül kokusu olmaktadır. Hem baharatlı hem de çiçekli koku arayanlar için Paradise oldukça ideal bir parfümdür. Büyük indirimlerin parfümü olan Paradise’ı uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Eclat Femme

Gizemli, kalıcı ve bir o kadar da kışkırtıcı bir parfüm olan Eclat Femme, yasemin kokusundan hoşlananlar için en uygun parfümdür. Kullanan hemen herkesin memnun kaldığı parfümün tene göre değişen egzotik içeriği bulunmaktadır. Üstelik her alıcısı kalıcılığından yana memnuniyetini sık sık dile getirmektedir. Işıltılı ve asil bir koku arayanlar için Eclat Femme önerilebilir.

Adidas-Pure Lightness

Taze sulu meyvelerden ve yeşil çiçeklerden oluşan Pure Lightness, Adidas’ın en sevilen parfümlerinden bir tanesidir. Fiyatına bakıldığında beklenmeyen kalıcılığı gösteren parfüm, kıyafetler üzerinde de tende de uzun süre etkisini göstermektedir. Dermatologlar tarafından onaylanan parfümün her tene uygun olduğu ayrıca her yaş için ideal bir parfüm olarak kabul edildiği bilinmektedir.

Adidas-Get Ready

Adidas’ın hemen herkes tarafından sevilen parfümlerinden biri olan Get Ready aynı zamanda en eğlenceli çeşitlerden bir tanesidir. Gününü aktif geçiren ve sportif kokulardan hoşlanan genç yaşlı hemen herkese hitap eden parfümün aynı zamanda sevimli bir ambalajı var. Get Ready’i tüm kozmetik mağazalarının yanı sıra internet üzerinden de rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Love is Heavenly

Victoria’s Secret’ın sevilen parfümlerinden biri olan Love ise Heavenly ile herkesin dikkatini çekeceksiniz. Mevsim fark etmeksizin yaz kış kullanılabilen parfümün içinde kivi ve nilüfer kokularının eşsizliği cezbediyor. Victoria’s Secret denildiğinde pahalı parfümler akla gelse de Love is Heavenly’in fiyatı herkese uygun.

Yardley-English Rose

Yardley’e ait olan English Rose ürünü, kullanan binlerce kişinin memnun kaldığı parfümlerden biridir. En önemli avantajı ise saatlerce üzerinizden çıkmamasıdır. Misk, odunsu notalar ve papatyanın hissedildiği parfümde asıl olan koku güle aittir. Ferah ve temiz bir koku arayanlar için Yardley’in bu ürünü oldukça idealdir.

Yardley-April Violets

April Violets, Yardley’in en eşsiz parfümlerinden biridir. Kalıcılık konusunda pek çok parfümden daha uzun ömürlü olan bu parfüm aynı zamanda en uygun fiyatlı ürünlerden bir tanesidir. Serin ve bir o kadar da ferah bir kokusu olduğu için her ortama her yaş aralığına hitap ettiği söylenebilir.

Viva Cappio

Viva Cappio, Türkiye’de en çok kullanılan parfümler listesinde yer almaktadır. Şık ve ağır bir kokusu olduğu için sabahtan ziyade gece parfümü olduğunu söylemek daha doğru olacaktır.

Yeşil meyve notaları, çiçeksi dokunuşlar ve ylang ylang özü Viva Cappio’nun en önemli özellikleridir. Bunun yanında her kokladığınızda muhteşem bir sümbül esintisini hissedebilirsiniz. Yerli bir marka olan Viva Cappio, piyasanın şık ve ucuz parfümlerinden bir tanesidir.

Cecile-Diva

Hemen her kozmetik mağazasında bulunan ve pek çok kadının kullanmış olduğu Cecile Diva, kullanmayanlar için ilginç bir deneyim olacaktır. Misk ve vanilyanın ağır bastığı parfümde, tropikal meyveleri hissetmeniz mümkün. Üstelik uzun süre kıyafetlerinizden çıkmayacak kadar kalıcı bir parfümdür. Cecile Diva, kokusunun kalitesine rağmen oldukça uygun fiyata satılmaktadır.

Crochet-Elegante

Hemen her tene adapte olabilen Elegante, Crochet’in en çok tercih edilen parfümlerinden bir tanesidir. Çoğunlukla gençlerin tercih ettiği parfüm, çiçeksi ve iddialı bir içeriğe sahiptir. En az içeriği kadar sevimli ve hoş görünen şişesi ile herkes tarafından denenebilecek bir parfümdür.

Emotion-Ocean

Emotion denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden biri olan Ocean, okyanus serinliğini teninize taşıyor. Ferah ve temiz olmak isteyenler için en ideal parfümlerden biri olan Ocean aynı zamanda uzun süre teninizden ayrılmayan bir parfümdür. Çoğunlukla deodorantı ve roll-onu  ile beraber satılan parfüm set halinde kalıcılığını çok daha uzun süre koruyabilmektedir.

Emotion-Love

Parfüm denildiğinde çiçeksi ve odunsu bir koku arayışındaysanız Emotion’un Love ürününü tercih edebilirsiniz. Misk, pembe biber ve portakal çiçeğinin muhteşem kokularının yanında sümbül ve amber kokusu da bulunduran parfüm, her tende etkileyici bir iz oluşturmaktadır. Yalnızca birkaç basımda uzun süre üzerinizden ayrılmayacak olan parfümün fiyatı da oldukça caziptir.

Miss Violet

Bee Beauty’nin eşsiz kokularından biri olan Miss Violet, armut ve frenk üzümünden oluşmaktadır. Meyveli kokulardan hoşlananlar için ideal bir parfüm olan Miss Violet, yasemin ve portakal çiçekleriyle çiçeksi kokuları da içinde bulunduruyor. Kalıcı ve ferah kokular arasında en sevilen parfümlerden biri olan Miss Violet aynı zamanda oldukça uygun fiyata sahiptir.

Bouquet Fresh

Farmasi kataloglarının sevilen kokularından biri olan Bouquet Fresh, kırmızı çiçeklerin kokusunu içinde bulunduruyor. Canlı ve eğlenceli bir parfüm olan Bouquet aynı zamanda tüm gün boyunca üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kokudur.

Glamorous

Farmasi’nin en çok satan parfümlerinden biri olan Glamorous, tutku ve cazibenin kokusu olarak bilinmektedir. En az içeriği kadar görünüşüyle de hayranlık uyandıran parfüm, portakal çiçeği, gül ve müge notalarını barındırmaktadır. Ayrıca her sıkışta vanilyanın saf ve duru kokusunu hissedebilirsiniz. Kalitesi, uzun ömürlü oluşu ve etkileyici detaylarına rağmen Glamorous oldukça uygun bir fiyata satıştadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Melek Özkan dedi ki:

    200 TL’ye kadar kalıcılığı yüksek parfüm önerisi olan var mı acaba?