Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kaş Modelleri

Uzun yüzlü kadınlar için kaş modelleri, yüzlerinin daha güzel ve derin anlamlar taşımasını sağlayacak şekilde düzenlenmelidir. Yüzünüzde dilediğiniz kaş modelini oluştururken aynı zamanda yüz tipinize uygun olup olmadığını da öğrenmelisiniz.

Her beğenilen model ne yazık ki yüzünüze gitmeyebilir. Bu sebeple derin bir araştırma yapıp daha sonra kaş çerçevenizi belirlemeye özen göstermelisiniz.

Kaş şekilleri, kimi zaman kaş tüylerini alma ya da kontür, dövme tarzı uygulamalarla gündeme gelmektedir. Yüz şekline göre kaş modelleri uygulandığında hem yüzde net bir ifade ortaya çıkmakta hem de yüzün çerçevesi daha güzel oturmaktadır.

İğreti bir görüntü oluşturmamak adına yüz şekline göre kaş nasıl alınır ya da kaş uygulaması yüze göre nasıl yapılır şirinevler escort bilinmelidir.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kaş Modelleri

  • Uzun yüzde kaş kararını vermeden önce yüzünüzün şu an sahip olduğu kaş görüntüsüne bakmalısınız. Rahatsız olduğunuz nokta neresi ise bu noktayı işaretlemelisiniz.
  • Birçok kişi kalın kaştan hoşlanmazken bazıları ise ince kaşa tahammül edememektedir. Kavisli kaş sevenler olduğu gibi doğru kaş modelini isteyenler de vardır. Uzun yüzlü bir kadın olarak hangisini istediğinizden emin olmalısınız.
  • Her şeyden önce sizin kendinizi beğenmeniz çok önemlidir. Bu sebeple kendinizi beğenebileceğiniz, renginden ve görüntüsünden hoşlanabileceğiniz kaş modellerine ağırlık vermelisiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kavissiz Kaş Modeli

Kaş modelleri ve isimleri, yüzlere göre farklılık göstermektedir. Uzun yüzlü bir bayanın sahip olmaması gereken en önemli kaş türü kavistir.

Kaşlarda kavis bilhassa orta kısımda kazandırılan ve kaşı yukarıya kaldıran özel bir çizimdir. Bu çizim, yüzün daha yukarıya yönelik durmasına sebebiyet vermektedir.

Kavissiz kaş modeli uzun yüzlü bayanların yüzünü biraz daha kısa gösterecek ve dikkatin genel çerçevede olmasını sağlayacaktır. Zaten uzun olan bir yüze, kavisli bir kaş çizdiğinizde yüzde tek bir nokta odak haline gelecektir. Bunu dağıtmak için kavissiz model uygulanması tavsiye edilmektedir.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Uzun Kaş Modeli

Hangi yüz tipine hangi kaş modeli yakışır konusu sık sık gündeme gelen konulardan biridir. Sahip olduğunuz yüz tipiniz, kaş modelinizle uyuşmuyorsa ne yazık ki yaptığınız makyaj dahi tuhaf görünecektir.

Uzun yüzlü bayanlar kendilerine uygun kaş modelini ararken uzunluk ve kısalık konusuna dikkat etmeliler. Kaşlarınız gözünüzün bittiği noktaya çapraz gelecek şekilde konumlandırılmalıdır.

Serçe parmağınızı gözünüzün kenarına koymalı ve eğik şekilde konumlandırmalısınız. Bittiği noktada kaşlarınızın da bitmiş olması önemlidir.

Uzun bir kaş, yüzün kenarlardan çerçevelenmiş olarak görünmesini sağlar. Aynı zamanda uzunlukla beraber genişlik dengesi de yaratır. Bu sayede her ikisiyle dengeli bir görüntü oluşturabilmek mümkündür.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kalın Kaş Modeli

Kalın kaş şekilleri uzun yüzlü kadınlarda oldukça güzel görünmektedir. Bunu sağlayabilmek için öncelikle kaşlarınızın alım tarzını belirlemeniz gerekmektedir. Çok kalın ya da çok ince olmayacak şekilde ortalayabilmeniz önemlidir.

Kaş kalınlığı, kaş farı uygulandığında aşırı bir görüntü oluşturmayacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sayede dışarıdan bakan biri, yüzünüze baktığında doğrudan kaş görmeyecektir. Aynı zamanda şık ve güzel bir bütünlük yakalayacaktır.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Sık Kaş Modeli

Hangi yüze nasıl kaş yakışır sorusu uzun yüzlü kadınlar tarafından da çok sık sorulmaktadır. Uzun yüzlü bir bayan olarak kaşlarınızda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de sıklıktır. Seyrek kaşlı bir yapınız varsa kaşlarınızı beslemeli ve bakmalısınız.

Zaten uzun olan yüzünüz, kaşlarınızın arasındaki boşluk nedeniyle daha da seyrelecektir. Buna izin vermemek adına kaşlarınızı düzenli olarak fırçalamalı muhakkak far ve renklendirici ile dengelemelisiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kiraz dedi ki:

    Kaş konusunda çok sıkıntılıyım. Hangi kuaföre gitsem kaşlarımı mahcediyor. Bir de incecik alıyor. Evde kendim deniyorum yine içime sinmiyor. Düzgün bir güzellik salonu bulsam hep gideceğim ama bulamadım.