Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Pudra Önerisi

Yağlı cilt tipine sahip olanların şikâyetçi oldukları en önemli sorunlarından biri de cilt parlamalarıdır. Yağı cildin getirmiş olduğu bu surun çeşitli makyaj malzemeleri ile kapatılması mümkün olan sorunlardan biri olsa da, cilt tipine uyum sağlayan bir pudra kullanımı, tüm yağlı cilt sorunlarını da başarılı bir şekilde kapatacaktır. Kişinin cilt tipini ve sorunlarını yakından tanıması hangi ürünü kullanacağını da iyi bilmesi anlamına gelir. Bu nedenle pudra önerilerine göz atmadan önce cilt tipinizi yakından incelemeniz doğru pudrayı seçmeniz adına faydalı olacaktır.

Clinique Anti- Blemish Pudra

Sivilceli ve yağlı ciltler için geliştirilmiş özelliklere sahip olan Anti-Blemish, içeriğindeki fondöten sayesinde, yağlı ciltlerin getirisi olan birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır. Sivilcelerin doğal bir şekilde kuruyup yok olmasını sağlamasından dolayı verilebilecek en iyi pudra önerileri arasında yer almaktadır.

Loreal True Match Pudra

Yağlı cilt tiplri ile uyumlu bir özellikte olan Loreal True Match, birçok renk seçeneği ile pudra tavsiyesi arayışında olanların imdadına yetişmektedir. Yağlı ciltler için pudra seçimi oldukça zordur. Bu zor seçimi kolay kale getiren içeriği sayesinde, pudra ile cilt kusurları kapanırken daha doğal bir görüntü elde etmek kaçınılmaz hale gelmektedir.

Max Studio Fix Fluid Pudra

Yağlı cilt tipine sahip birçok bayanın vazgeçilmezi olan Max Studio fix Fluid, kusursuz bir pudra arayanlar için en ideal seçeneklerden biridir. Yumuşak dokunuş sağlayan bir ürün olarak yağlı ciltler için pudra yorumunda bulunan pek çok bayan, bu özelliğinden bahsetmektedir.  Cilt kusurlarını örterken bebeksi bir yumuşaklık bırakan pudra önerisi olarak, farklı tonlarındaki renk seçeneklerinden kendi cilt renginize uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz. Kapatıcılık konusunda kullanıcısına istediğini veren bir ürün olarak mutlaka denenmeyi hak eden pudra markaları arasında yer almaktadır.

Estee Lauder Double Wear Pudra

Pudra formunda fondöten vazgeçilmezim diyenlere yönelik olarak geliştirilmiş ola Estee Lauder Double Wear, yağlı ciltlerin en çok şikayet ettikleri kalıcılık konusuna el atmış ve gün boyunca yenileme gerekmeksizin kullanma imkanı sunmaktadır. Bu konuda belirtilen birçok yağlı ciltler için pudra yorum bu yönde olmakla birlikte, cilt kusurlarını matlaştırarak kapatması da artı özelliği olarak nitelendirilmektedir. Makyaj için kusursuz bir zemin hazırlayan pudra önerisi olarak, cildinin yağı olmasından yakınan her bayan bu ürünü mutlaka denemeli ve nasıl rahat edeceğini kendi gözleri ile görmelidir. Verilen birçok pudra tavsiyesi arasından kullanım rahatlığı ve kalıcılığı ile aranılan kapatıcının bulunmasını sağlayacak ender ürünler arasındadır. Çok uçuk olmayan fiyatı sayesinde de dileyen herkes rahatlıkla bu ürüne sahip olabilir.

Flormar Delux Multi Effect Powder Pudra

Her cilt tipi için piyasaya çıkardığı birçok ürün arasından yağlı ciltler için pudra seçimi Flormar markası sayesinde oldukça kolay hale gelmiştir. Gelişmiş pudra seçenekleri arasında yağlı cilt tipine sahip olanlar, Delux Multi Effect Powder seçeneğini rahatlıkla tercih ederek kullanmaya başlayabilirler. Pudra önerileri denince akla gelebilecek ilk ürünlerden biri olarak, oldukça başarılı bir kapatıcılık özelliğine sahiptir. Ayrıca kullanım rahatlığı sunan tasarımına ek olarak gün boyunca kusursuz bir cilt hissini her an hissettiren bir ürün olduğu pek çok yağlı ciltler için pudra yorumunda bulunanların ortak görüşleri arasında yer almaktadır. Her ne kadar farklı cilt yapısına sahip olan kadınlar için pudra tavsiyesinde bulunmak zor olsa da, her cilt tipini düşünerek ürün geliştirmiş olan Flormar ile pudra tavsiyesinde bulunmak oldukça kolay hale gelmiştir.

Golden Rose 5 Pudra

Ekonomik oluşu ile uygn fiyatlı pudra tavsiyesi arayışında olanların dikkatini çeken Golden Rose 5, ekonomik olduğu kadar da etkili bir pudradır. Kullanan birçok kişinin memnun kaldığı ve yağlı ciltler için pudra yorumu ile önerilen bir ürün niteliğindedir. Ciltte bulunan ve kapatılması istenen sorunlar ile başa çıkmanın en kolay yollarından biri olarak, Golden Rose 5, birçok renk alternatifi ile de yapılı ciltler için kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Özellikle yaz aylarında terle birlikte kalıcılığı kısa süren pudralara göre son derece kalıcı ve kullanışlı bir ürün olarak en ideal pudra önerileri arasında yer almaktadır.

Max Factor Cream Puff Pudra

Pudra kullanırken doğallık unsuru yok olmasın diyenlerin pudra önerileri arasında yer alan max factor cream puff, cilde sağladığı pürüzsüzlük hissi sayesinde, yağlı ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Aynı zamanda içeriğinin cildi besleyen ve bakım sunan özelliklere sahip olması, kozmetik ürünleri ile cildine zarar vermek istemeyenleri cezbetmektedir. Günlük kullanıma uygun nitelikte bir yağlı ciltler için pudra arayanlara verilebilecek en uygun tavsiyelerden biridir. Bu özelliği sayesinde her gün kullanacağınız pudra ile cilt kusurlarını yok ederken bir yandan da cilt bakımınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Rimmel London Stay Matte Pudra  Pudra

Kullandığı pudradan yüksek performans arayanların tercihi niteliği kazanmış olan Rimmel London stay matte pudra, kalıcılık ve kapatıcılık konusunda üstün performansa sahip bir üründür. Uygun fiyatı ile de dikkat çekmesi birçok bayanın tereddüt yaşamasına neden olsa da, yağlı ciltler için pudra yorumunda bulunan birçok kişi memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Yoğun cilt kusurlarını kapatma özelliği kadar, hafif cilt kusurları içinde ideal olan pudra, doğallığın çok fazla bozulmadan pürüzsüzlük kazandırmaktadır. Elde edilen pürüzsüzlüğün uzun sürmesine olanak sağlayan içeriği ise, yağlı cilt tipleri için oldukça güvenilir bir pudra öneriler arasında yer almasını sağlıyor.

Amway Beauty Cycle Pudra Pudra

Kozmetik ürün seçerken er zaman ilk tercihi organik olanlardan yana olanlar için eşsiz özelliklere sahip olan Amway Beauty Cycle, doğal içerisi sayesinde, cilt kusurlarını örterken, yağlı ciltlerin bakımını da üstlenen içeriğe sahiptir. Cidin ışıltılı bir görünüme sahip olmasını sağlayan doğal içerikli pudra sayesinde gün boyunca kusursuz bir cilde sahip olmak mümkündür. Her cilt tipi için pudra seçeneği mevcut durumda iken, yağlı ciltler için pudra arayışı içinde olanlar için mükemmel nitelikte olan seçeneklerden biridir. Cilde zarar vermeden kusursuz bir görünüm kavuşturma özelliği Amway Beauty Cycle pudranın ideal pudra önerileri arasında yer almasını sağlamaktadır.

Yves Saint Laurent Pudra Pudra

Yağlı cilt tipine sahip olan birçok bayanın kullanıp memnun kaldığı pudralardan biri olan yves saint laurent, yağlı ciltler için pudra yorumunda bulunan çoğu kişinin severek kullandığı ürünlerden biridir. Yağlı ciltler için pudralarda olması gereken matlık özelliğini sunan bir ürün olarak, mat ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek mümkündür. Ekonomik ve oldukça performansı yüksek bir pudra olarak, kullanışlı pudra önerileri arasında yer almaktadır. Her gün kullanıma uygun özellikte olan YSL pudra, her yaştan bayanın cilt kusurlarını kapatma ihtiyacı için mükemmel uyum sağlayan pudra tavsiyelerinden biridir.

Makyajın ilk aşamalarından biri olan pudranın, cilt tipine uyumlu ve zararsız olması, kusursuz bir makyajın en önemli adımlarından biridir. Bu nedenle yağlı cilt tipi için oldukça önemli olan kozmetik ürün seçimlerinde, memnun kalınan markanın ürünlerinin düzenli olarak kullanılmasında fayda vardır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. mm dedi ki:

    Pudra yerine Misha’nın BB kremini kullanıyorum. Hem parlamayı önlüyor hem de ufak tefek lekelerim var onları kapatıyor. Hem pudra gibi anında da uçmuyor iyi oluyor.

  2. Begüm dedi ki:

    Yağlı ciltler için transparan pudra iyi oluyor. Parlamayı azaltıyor. Maybeline fit me matte önerebilirim.