Yaz İçin Pratik Saç Modelleri

Yaz sıcaklarının dayanılmaz olduğu günlerde saçlarınızın hayatınızı zorlaştırmasına izin vermemelisiniz. Bu nedenle olabildiğince pratik saç modellerinden birkaç tanesini ezberleyip günlerinizi daha rahat geçirmelisiniz. Üstelik hem pratik hem de şık olabilmek de mümkün.

Yapmanız gereken bir lastik toka, bir tel toka temin etmek. Bu şekilde yaz sıcaklarından kurtulabilir, saçlarınızın özellikle ense bölgenizde sorun olmasına engel olabilirsiniz.

Doğal Örgü Yaz için Pratik Saç Modeli

Saçlarınızın hem güneşten hem denizden olumsuz yönde etkilenmesine engel olmak için yaz hazırlığınızı yapmış olmalısınız. Serumların, bakım kremlerinin yanı sıra saçınıza verdiğiniz modeller de oldukça önemlidir.

Yaz sıcaklarında saçınızı yıpratmamak için olabildiğince az ısıya maruz bırakacak modeller tercih etmelisiniz. Doğal örgü bu açıdan en sağlıklı saç modelidir. Saçlarınızı ensenize düşen bölgede bir araya getirmeli daha sonra üçe ayırmalısınız.

Yapacağınız basit örgü ile saçınız hem terlemenize engel olacak hem de yıpranmadan derli toplu durabilecektir.

Örgülü Topuz Yaz için Pratik Saç Modeli

Saçlarınızın hem cool hem de olduğundan faza görünmesini isterseniz başvuracağınız en ideal model, örgülü topuz olmalıdır. Önce bol şekilde topladığınız saçlarınızı biraz yukarıya kaldırarak konumlandırmalısınız.

Topuz başınızın merkezinde yer almalı. Daha sonra kuyruk kısmını olabildiğince geniş şekilde örmelisiniz. Örgüyü saçın kendi etrafında bol şekilde birkaç kez gezdirmelisiniz. Dolaştırdıktan sonra 2 tel toka ile tutturmalısınız.

Biraz bol bir topuz olduğu için en alt kısımdan da iki adet tel toka takabilirsiniz. Böylece saçınız daha uzun süre dayanıklı olacaktır. Yaz aylarında bu model ile hem estetik görünüp hem de sıcağın etkisinden kurtulabilirsiniz.

Romantik Örgü Topuzu ile Yaz için Pratik Saç Modeli

Saçlarınızın yaz mevsimine, kıyafetlerine ve ruh halinize uyumlu olmasını sağlayacak en güzel model romantik örgü topuzudur. Hem plaj topuzu hem özel gün topuzu olabilecek bu model ile zamanınızı en kaliteli şekilde değerlendirebilirsiniz. Yapabileceğiniz en pratik ve şık, yaz modellerinden biridir.

Saçlarınızın sağ ve sol bölümünden kulak arkasına kadar ayırmalısınız. Ortada kalan bölmeyi sıkıcı lastik toka ile toplamalısınız. Daha sonra kendi çevresinde döndürerek güzel bir topuz yapmalısınız. Sonrasında sağ ve solda kalan kısımları arkaya doğru alarak geniş ve gevşek şekilde örmelisiniz. Ördüğünüz iki tutamı da topuzun üzerinden geçirip tel toka ile tutturmalısınız.

Yarım Kurdele ile Yaz için Pratik Saç Modeli

Sıcak hava her ne kadar saç için sorun olsa da zaman zaman salık saçla da şık görüntüler elde edilebilir. Saçlarınızı yarım şekilde toparladıktan hemen sonra lastik tokayla üstten bir kısım bombeli kalacak şekilde bağlayın.

Bağlama işi bittikten sonra bombeli olan bölümü ikiye ayırın. Sağ ve sol bombenin ortasından kuyruk kısmı geçirip aşağıya alın. Daha sonra bombeleri bir araya getirin. Dışarıdan bakıldığında yarım şekilde toplanmış muhteşem bir kurdele görüntüsü oluşturacaktır.

Balerin Topuzu ile Yaz için Pratik Saç Modeli

Saçlarınızın şık ve zarif bir görüntüye kavuşmasını isterseniz başvurabileceğiniz en güzel topuz, balerin topuzu olacaktır. Her ne kadar balerin topuzu denildiğinde sıkı ve baş ağrıtan bir topuz akla gelse de daha sağlıklı bir yolunu bulmanız da kolay olacaktır.

Saçlarınızı başınızın üst noktasında atkuyruğu yapmalısınız. Daha sonra topuz tokalarından birinin içinden kuyruğu geçirmelisiniz. Toka saçınızın dibine yerleştikten sonra tüm saçı tokanın çevresini saracak şekilde dağıtmalısınız.

Toka görünmeyecek kadar kapandıktan sonra saçın alt kısmını bir araya getirmelisiniz. Toparlanan kuyruk kısmını topuzun çevresinde bir kez gezdirmeli daha sonra tel toka ile alt kısımdan tutturmalısınız. 1 tel toka, 1 lastik toka, 1 adet topuz tokası ile mükemmel bir balerin topuzu elde edebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yaz İçin Pratik Saç Modelleri Yaz İçin Pratik Saç Modelleri için yorumda bulun

    Yaz İçin Pratik Saç Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yaz İçin Pratik Saç Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.