Yılan Yağı İle Saç Uzatma

Yılan yağı ile saç uzatma birçok kişi tarafından denenen yöntemlerden biridir. Özellikle bayanlar tarafından denenen bir teknik olsa da erkeklerin de saçlarında uygulayabildiği yağlardan bir tanesidir.

Yılan yağının, insan metabolizması üzerinde çok etkili olduğu bilinmektedir. Birçok alan üzerinde faydalı olan yağ aynı zamanda kıl köklerinin beslenmesi konusunda da cildi destekleyebilmektedir. Bu noktada her metabolizmanın diğerinden farklı olduğu unutulmamalıdır. Kısa sürede saçları uzayan kişiler, yılan yağı sayesinde daha hızlı uzatırken yavaş uzayanlar daha ağır sonuç alabilmektedir.

Yılan Yağı ile Saç Uzatmak Mümkün mü?

Yılan yağı saç çıkarır mı sorusu kadar saç uzatır mı sorusu da çokça sorulmaktadır. Çevresel etkilere bağlı olarak yıpranan, kırılan ve kopan saçlar zaman içinde daha ağır uzamaktadır.

Saçın yapısı gereği yavaş uzaması birçok kişinin canını sıkmakta ve kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Bu sürecin doğal sonucunda ise saç uzatmak mümkün olmamakta, kişi saçlarına ve derisine fazlasıyla zarar bakırköy escort vermektedir.

Yılan yağı, saç uzatma konusunda en etkili doğal çözümlerden biridir. Saçlarım neden uzamıyor diye soranlar, yılan yağını kullanmaya başladıklarında etkisini görebilmektedirler. Hem saçları besleyip hem de uzatan nadir formüllerden biri olması, yılan yağının popülerliğini arttırmaktadır.

Yılan Yağı ile Saçlar Nasıl Uzar?

Yılan yağı ne kadar etkili bir yağdır, sorusu kullananlarca cevaplanabilmektedir. Kişiye göre sonuç alınsa da yılan yağını düzenli kullananların olumsuz yanıt vermesi mümkün değildir.

Her şeyden önce yılan yağının saç derisini beslediği görülmektedir. Saç derisinde onarım yaptığı için saçları, uzaması tahmin edilenden çok daha kısa sürmektedir.

Saç tellerinin beslenmesi konusunda da etkili olan yılan yağı, saçlarda yıpranan bölgeleri onararak sağlıklı uzamanın sürmesini sağlamaktadır.

Yılan Yağı Saç Uzatmak İçin Nasıl Kullanılır?

  • Yılan yağı nasıl kullanılır basamak basamak bilmek isterseniz ilk olarak saçlarınızı temizlemelisiniz. Yağ ancak temiz saçta etkisini göstermektedir.
  • Yılan yağı maskesi olarak değil de yağı kendi başına kullanmak isterseniz saçlarınızı güzelce taramalı ortadan ikiye ayırıp tam orta noktaya damlatmalısınız.
  • Yağı orta noktaya ve saç ayrım çizgisine birkaç damla olacak şekilde damlatmalısınız. Yılan yağı çok yoğun bir yağdır. Daha fazla damlatırsanız temizlemeniz zor olacaktır.
  • Yağı damlattıktan sonra saçlarınıza 5 dakika boyunca masaj yaparak yedirmelisiniz. Deriniz, yağı tamamıyla emene dek yağı dağıtmaya devam etmelisiniz.
  • Yağ saçlarınıza yayıldıktan sonra saçlarınızı streç film ile sarmalı, başınıza bone geçirmelisiniz.
  • 1 gece boyunca başınızda kalması gereken yılan yağını ertesi gün yıkayabilirsiniz.

Yılan Yağı Maskesi Saç Uzatmak İçin Nasıl Kullanılır?

Yılan yağı kullananların yorumlarına göz gezdirdiğinizde birçoğunun maske şeklinde kullandığını görebilirsiniz. Hem yağın gücünü arttırmak hem de maskenin faydalı olmasını sağlamak için saçlarınızda birkaç yağ karışımından oluşan maskeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle bir çay bardağının içerisine birkaç damla yılan yağı damlatmalısınız.

Yılan yağının üzerine birkaç damla lavanta yağı ve son olarak da badem yağı ilave etmelisiniz. Maskeyi saç diplerinize pamuk yardımıyla sürmelisiniz. Sonrasında bone takmalı ve en az 3 saat kadar saçınızda kalmasını sağlamalısınız. Daha sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Yılan Yağı Maskesi Saç Uzatmak İçin Nasıl Kullanılır?

Yılan yağı saç uzatır mı yorumları sık sık gündeme gelmektedir. Saçlarının kısalığından şikâyet eden kişiler, saçlarını besleyecek maskelerde yılan yağını da kullanabilirler. Bunun için iki yağı karıştırmak yeterli olacaktır.

Saçlarınızı uzatmak isterseniz zeytinyağının saça faydalarını da aklınızda bulundurmalısınız. Saçlarınız için bir çay tabağına 3 damla yılan yağı 1,5 çay kaşığı zeytinyağı ilave etmeniz yeterli olacaktır. İkisini güzelce karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürebilirsiniz.

Yılan yağı nasıl kullanılır Ender Saraç gibi isimlerce çok sık anlatılmaktadır. Besleyici yağlarla beraber kullanıldığında etkileri daha güçlü olmaktadır. Bu sebeple zeytinyağı ile beraber kullanabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yılan Yağı İle Saç Uzatma Yılan Yağı İle Saç Uzatma için yorumda bulun

    Yılan Yağı İle Saç Uzatma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yılan Yağı İle Saç Uzatma için ilk yorumu yapabilirsin.