Yüz İnceltme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok kadın normal bir kiloya sahip olmasına rağmen yüzünün fazla toplu olmasından şikayetçidir. Bunun için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Yüz bölgesi fazla kilolu olunca tüm vücut kiloluymuş gibi düşünülmektedir. Bu nedenle yüzdeki yağı yok ederek, yüzü inceltmek için estetik ameliyat olabilirsiniz. Ameliyat denilince akla iyi şeyler gelmemektedir ancak teknolojinin günümüzdeki faydaları sayesinde bu durum ağrısız sızısız yapılmaktadır. Bu işlem ile elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasını sağlayarak yüzünüzü V şekline getirirsiniz.

Yüz İnceltme Estetiğinin Yapılışı

Güvendiğiniz bir estetik uzmanına giderek öncelikle bu durumu danışmalısınız. Aslında bu durum cerrahi yöntemden ziyade lazer ışınlarıyla yapılmaktadır. Yüzünüzde bulunan yağ hücreleri lazerle yok edilir. Herhangi bir ağrı sızı hissetmezsiniz. Anestezi yapılmaz. Genel itibariye bir ya da iki kez uygulamak yeterli olacaktır. Çok fazla uzun sürmeyen, yarım saatle iki saat arası bir sürede yapılır. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta kesinlikle doktor kontrolünde yapılmasıdır. Ayrıca bu ameliyat yüzünüzün çökmesine neden olmaz. Sadece düz bir görünüm elde etmenizi sağlar. Genellikle doktorlar bu ameliyatın 30 yaş ve üzeri hastalara uygulanmasını doğru bulmaktadırlar.

Yüz İnceltme Estetiğinden Sonraki Süreç

Hastalar genellikle iki üç gün sonra normal hayatına dönebilmektedirler. Cildinizde herhangi bir leke görülmez. Yine de birkaç gün güneş ışığına maruz kalmamanız gerekmektedir. Ciltten cilde değişiklik göstermekle birlikte yüzünüzde hafif morarmalar olabilir. Bu durum normal bir süreçtir birkaç gün beklerseniz geçeceğini göreceksiniz. İşlem sonrasında yüzünüzü bir bandajla sararak sarkma ve benzeri durumlardan korunma sağlanmaktadır.

Gıdı Sarkması

Gıdı sarkmasının en önemli denenlerinden biri hızlı kilo alıp vermek ve yaşın ilerlemesidir. Birçok insanın sorunu olan gıdı sarkması da lazer işlemiyle halledilebilmektedir. Derinin altına 1-2 mm girilerek orada bulunan yağlar eritilmekte ve gıdının kaybolması sağlanmaktadır. Bu işlemde tıpkı yüz inceltme estetiği gibi 30 yaş ve üzeri yapılması gerekmektedir. Gıdı ameliyatı sayesinde 5-10 yaş daha genç bir görünüme sahip olursunuz. Özellikle ileri yaşlarda sarkmaların artması kadınların en büyük şikayetlerindendir ancak bu işlem kendinizi daha güzel hissetmenizi sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yüz İnceltme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Yüz İnceltme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yüz İnceltme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.