Yüzü Dolgun Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüzü dolgun gösteren makyaj nasıl yapılır, hangi detaylara dikkat etmek gerekir soruları kadınlar tarafından çok sık sorulmaktadır. Merak edilen bu soruların cevabı kilo almaktan değil, doğru makyajı yapmaktan geçmektedir.

Hem çok zamanınızı almayacak hem de profesyonel şekilde görünecek dolgun bir makyaj yapmak imkânsız değildir.

Özellikle zayıf olan bayanların tercih ettiği dolgun makyaj, cildi olduğundan daha sağlıklı göstermektedir. Dışarıdan bakıldığında son derece doğal görünen bu makyaj hilesi, cildin daha canlı ve etkileyici olmasına yardım etmektedir.

Yüzü Dolgun Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Zayıf yüze nasıl makyaj yapılır, hangi adımlarla daha dolgun görünmesi sağlanır sorusu merak edilmektedir. Bunun için her şeyden önce yüz tipinizi öğrenmelisiniz. Yüzünüz kalp mi, oval mi, yuvarlak ya da kare mi iyi bilmelisiniz.
  • Yüz tipine göre makyaj yapmak önemlidir çünkü kontür uygulamasını yanlış yaptığınızda yüzünüz çok daha tuhaf bir hal alabilir.
  • Kullanacağınız malzemelerin kalitesine özen göstermelisiniz. Kaliteli ürünler hem renk pigmentlerini doğru şekilde verir hem de sağlıklı görünmeniz konusunda sizlere yardımcı olabilir.

Yüzü Dolgun Gösteren Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzü dolgun gösteren makyaj hilesinin temeli fondötenden geçmektedir. Dolgun görünmek istiyorsanız cildinizden bir ton açık fondöten rengini tercih edebilirsiniz.

Arkasından kullanacağınız kontür ve bronzer, cildinizde gölgeleme yapacak ve ten makyajınızda istediğiniz görüntüyü yakalamanızı sağlayacaktır.

Teni dolgun göstermek için fondöteninizi elinizin üzerine damlatmalısınız. Üzerine sıvı aydınlatıcılardan bir iki damla bırakıp güzelce karıştırmalısınız. Bu şekilde uyguladığınızda fondöten, aydınlık görünecek ve yüzünüze olan ilgiyi arttıracaktır.

Ten makyajınızın merkezinde olan fondöten yerine bb ya da cc krem de kullanabilirsiniz ancak ikisinin kapatıcılıkları çok başarılı olmadığı için  dolgun görüntüyü elde etmeniz biraz daha zor olacaktır.

Yüzü Dolgun Gösteren Ten Makyajında Kontür Nasıl Kullanılır?

Kontür nasıl uygulanır sorusunun cevabını bilmek çok önemlidir çünkü yanlış uygulandığında ciddi anlamda kötü bir görüntü yaratmaktadır. Yüzünüzün daha dolgun görünebilmesi için ten makyajınıza kontürle devam etmek isterseniz öncelikle kontür hatlarınızı belirlemelisiniz.

Yanakları zayıf göstermek için kalın ve keskin çekilen yanak kontürü, dolgunluk vermek için biraz daha ince çekilmektedir. İnce çekildiğinde ağırlıklı olarak yanak ortaya çıkacak ve gölgelenen kısım, aşağıda olduğu için yanaklar iri görünecektir. Aynı işlem alın ve yüz çerçevesinde de devam ettirilmelidir.

Kontürü burnunuza uygularken biraz daha kalın şekilde uygulayabilirsiniz çünkü bu sayede burun daha az dikkat çekecek yanaklar, dudaklar daha dolgun görünecektir.

Yüzü Dolgun Gösteren Ten Makyajında Allık Nasıl Kullanılır?

Allık kullanımı, makyaj hilelerinde çok önemlidir. Makyajınızı fondötenle yapıp kontürü de uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinizin hemen altına allık uygulaması yapmalısınız.

Elmacık kemiklerinizin tamamını kaplayan geniş bir allık uygulaması yaparsanız sadece o noktalar dikkat çekecek, yanaklarınız göçük görünecektir. Buna engel olmak için hem daha dikkatli olmalı hem de kaliteli bir allık kullanmalısınız.

Dolgun yanaklar için ideal olan renk pembe ve şeftali tonlarıdır. Şeftali tonları cildinize uymuyorsa bronz rengi de kullanabilirsiniz. Allığı yanağınıza sürerken aşırı sürmemeye, ince ve oval şekilde sürmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede yüzünüz daha dolgun görünecektir.

Yüzü Dolgun Gösteren Ten Makyajında Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Yüzü dolgun gösteren ten makyajı için doğru kullanılması gereken bir diğer ürün aydınlatıcıdır. Aydınlatıcı ürünlerin her geçen gün yaygınlık kazanması, yanlış kullanımların da artmasına neden olmaktadır.

Yüz tipini bilmeyen, yanlış noktalarda fazla aydınlatıcı kullanan bayanlar, ciltlerinde tam tersi sonuç aldıklarını unutmamalılar.

Yüz makyajınız için aydınlatıcı kullanırken dolgun görünmesini istediğiniz yerlere sürmelisiniz. Aydınlatıcı, dikkati bu yöne çekmek için kullanılan bir üründür. Dolayısıyla istediğiniz sonucu alabilmeniz için yanaklarınıza bir miktar, alın kısmınıza bir miktar sürmelisiniz.

Gözaltlarınızda çökmeler varsa elmacık kemiklerinizin üzerine dışarıya doğru da bir miktar sürmelisiniz. Böylece ilgi bu noktalarda toplanacaktır.

Yüzü Dolgun Gösteren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzü dolgun gösteren göz makyajınız için dikkatinizi fara vermelisiniz. Ne kadar açık tonlu göz makyajı yaparsanız gözleriniz o denli büyük görünecektir. Göz pınarlarınızın iç kısımlarına her zaman en açık rengi kullanmalı daha sonra hafif koyu tonlara yönelmeniz gerekmektedir.

Göz farında siyah gibi koyu tonlar kullanmak gözü büyük gösterir ancak yüzün zayıf görünmesine neden olur. Bu nedenle dolgun bir yüz için gözleri de yüzle eşit tutmanız gerekmektedir. Ağırlığı daha çok kaşlara ve kirpiklere vermelisiniz.

Kaşlarınızı kendi renginde farkla belirginleştirmeli, kirpiklerinizi de birkaç kat rimelle iri göstermelisiniz. Bu sayede yüzünüzde göz ve kaş dengesini koruyup daha belirgin bir makyaj yaratabilirsiniz.

Belirgin ve dolgun bir makyaj için eyeliner kullanımını ya çok ince yapmalısınız ya da yarım olacak şekilde ayarlamalısınız.

Yüzü Dolgun Gösteren Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzünüzü dolgun göstermek için doğru adımları atmanız gereken bir başka nokta dudaklarınızdır. Dudaklarınızı da dolgun göstermeniz önemlidir. Bu sayede yüzünüze irilik hâkim olacaktır.

Dudak makyajında kesinlikle dudak kalemi kullanmaya özen göstermelisiniz. Ne kadar dolgun şekilde dudak kalemi kullanırsanız o kadar etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca dudağınızın altında ve üstünde yer alan çukurlara da aydınlatıcı sürmelisiniz. Bu sayede dudaklarınız ilgi çekecektir.

Makyajınızda patlak renkler kullanırsanız dudaklarınız çok daha iri ve dolgun görünecektir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yüzü Dolgun Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? Yüzü Dolgun Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Yüzü Dolgun Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yüzü Dolgun Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.