Yves Rocher Natural Origine Powder Foundation Mineralli Pudra

Yves Rocher Natural Origine Powder Fondation, Yves Rocher markasının mineral içerikli pudrasıdır. Her ne kadar pudra fondöten olarak ismi anılsa da fondötene hiç benzememektedir.

Yves Rocher Natural Origine Powder Fondation Yapısı

Yves Rocher Natural Origine Powder Fondation, yapısı son derece hafif ve kapatıcılığı da bir o kadar azdır. Fondöten olarak asla tavsiye edilmez. Eğer gerçekten yüzünüzde kapatacak hiçbir şey yoksa ve sadece parlamayı önlemek ve yüzünüzdeki donukluğu gidermek amacı ile kullanacaksanız bu ürünü tek başına kullanabilirsiniz. Fakat kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsanız bir fondötenin üzerinde güzel duracaktır. İçerisinde sim yoktur ancak kendine has doğal ışıltılar bulunmaktadır. Bu nedenle parlak bitişli olduğu söylenebilir. Cilde canlılık getirmesinin yanı sıra makyaj sabitleyici pudra olarak da kullanabilirsiniz.

Yves Rocher Natural Origine Powder Fondation Nasıl Kullanılır?

Yves Rocher Natural Origine Powder Fondation, bir mineral pudra olduğu için öncelikle kullanım ömrü 6 aydır. 6 aydan sonra mineral özelliğini kaybeder ve bakteri üretmeye başlar. Bu nedenle pek çok makyaj ürünü gibi yıllarca çekmecenizde tutmamalısınız. Tabi mineral olması ayrıca sağlıklı bir ürün olduğu anlamına gelmektedir. Ürün mineral yapısından dolayı kabuki fırça ile yüze uygulanmalıdır ki pudra ve mineraller kıllara tutunabilsin ve yüze gelebilsin. Fırçayı petekli alana batırdıktan sonra fırçanın üzerinde kalan fazlalığı silmeniz yeterli olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Esim dedi ki:

    Kapatıcılık özelliği olmaması kötüymüş. Ben de denemek istiyordum ama belki fondöten ya da bb kremle kullanılabilir.