Zayıf Yüzlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Yüzünüzün şekline göre makyaj yapmanız, cildinizin çok daha sağlıklı ve dinç görünmesine yardımcı olacaktır. Yüzünüzden en iyi görüntüyü alabilmek için doğru malzemeler ve doğru teknikler önemlidir. Özellikle şişmanlık ve zayıflık söz konusu olduğunda profesyonel makyaj yüz hatlarınızda hiç beklemediğiniz değişikliklere neden olmaktadır.

Öğrendiğiniz makyaj teknikleri ile yüzünüzü olduğundan daha zayıf ya da daha iri göstermeniz mümkün. Üstelik yalnızca birkaç ürünle dilediğiniz güzelliği yakalamanız da oldukça kolay. Yüzü istenen şekle sokabilmek için kontür, fondöten, pudra ve allık yeterli olacaktır. Tüm bunların yanı sıra dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz ruj ve göz farı da renkleriyle yardımcı olacaktır.

Zayıf Yüzlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Zayıf yüz sahibi bayanların makyaj yaparken ürünleri dikkatli kullanmaları önemlidir. Aksi halde yüzün daha çökük ve kötü görünmesine sebep olunabilir. Elmacık kemikleri ve gözaltları, zayıf yüz hatlarına sahip kişiler için hassasiyet gerektiren noktalardır. Bu yüzden önce bu noktalar doldurulmalı daha sonra yüzün tamamına odaklanılmalıdır.

Yüzünü biraz daha yuvarlak ve dolgun göstermek isteyen bayanlar en az yüz makyajı kadar dudaklarına ve gözlerine de odaklanmalıdır. Yüz hatlarının her noktasına gereken dolgunluk kazandırıldığında yüz zayıf değil daha toplu görünecektir.

Zayıf Yüzlere Cilt Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Yüzünüzün zayıf olması makyaj yaparken sıkıntı yaşamanıza neden oluyorsa bu durumda cildinizin doğru ürünlerle toplu görünmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle alın kısmından başlayarak fondöten uygulamalısınız. Alın kısmından sonra çene civarına yoğunlaşmalı dışarıya çıkık olan elmacık kemikleriniz varsa çeneden yukarıya doğru fondöteni yaymalısınız.

Fondöten kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüzünüzün her yerine sürmemeniz gerektiğidir. Zayıf bir yüze sahipseniz yalnızca çıkıntılı bölgelerinizde kullanmalısınız. Elmacık kemikleri, alın ve çene yeterli olacaktır. Zayıflık nedeniyle burun bölgeniz fazla dikkat çekiyorsa burun kanatlarına da fondöten uygulayabilirsiniz.

Cilt makyajınızda fondötenden sonra kontür işlemine geçebilirsiniz. Kontür işleminde elmacık kemiklerinizin yalnızca üst kısmına yoğunlaşmanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer alta inerseniz bu durumda kemikler daha çıkıntılı görünecektir. Aynı şekilde burun kenarlarından kaş ortasına çıkan kemeri de geniş şerit halinde tırmanmalısınız.

Zayıf Yüzlerde Allık Kullanımı Nasıl Olmalı?

Zayıf bir yüzünüz varsa allık kullanımında dikkat etmeniz gereken tek şek doğru teknikle sürüş yapmaktır.  Allık sürerken içerden dışarıya değil dışarıdan içeriye doğru sürmelisiniz. Kulaklarınızdan burun kısmınıza doğru gelmeli azaltarak ve rengi açarak kullanmalısınız. Allık süngerinize aldığınız tozun olabildiğince az olmasına dikkat etmelisiniz. Sürerken tek şerit halinde değil dağınık gelmesine özen göstermelisiniz. Yuvarlayarak ve yayarak kullanırsanız yüzünüz daha toplu görünecektir. Tüm bunların yanında tercih edeceğiniz allığın koyu tonlardan ziyade açık olması önemlidir. Şeftali ve tozpembe tonları zayıf yüzleri toplu göstermek için en ideal allık renkleridir.

Zayıf Yüzlere Makyaj Yaparken Ruj Nasıl Seçilmelidir?

Zayıf görünen yüzleri toplu göstermenin altın kurallarından biri doğru ruj seçimidir. Eğer dudaklarınızı dolgun ve çerçeveli bir ruj ile renklendirirseniz cilt makyajınız kadar dudaklarınız da daha toplu bir yüze sahip olmanız için yardımcı olur.

İri dudaklar için tercih etmeniz gereken renkler daha tok ve koyu renkler olmalıdır. Bunun için toprak tonlarının yanı sıra kırmızının koyu seçenekleri de işinize yarayacaktır. Özellikle bordo ve kahverengi rujlar, dudak kalemi ile beraber makyajınızda istediğinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıf Yüzlerde Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Zayıf yüze sahip bayanların yüzlerini iri göstermek için bilmeleri gereken bir diğer makyaj detayı göze aittir. Eğer gözlerinize açık renk far kullanırsanız göz kapaklarınız ve yüzünüz daha aydınlık daha iri görünecektir. Far sürerken renk geçişlerinden ziyade tek renk kullanımına dikkat etmelisiniz.

Gözlerinizin içine koyu renkli kalem kullanmaktansa açık renkli göz kalemi kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde gözleriniz yüzünüzü tamamlayacaktır. Tüm bunların yanında kirpiklerinizin en az 3 ya da 4 kat rimelle hacim kazandığından emin olmalısınız.

Zayıf Yüzlerde Eyeliner Nasıl Kullanılmalı?

Göz makyajınızda eyeliner kullanmak isterseniz muhakkak göz kapağınızın ortasından başlamalısınız. Tam eyeliner gözlerinizin küçük, göz çehrenizin zayıf görünmesine neden olacaktır.  Tercih edeceğiniz renk siyah ya da kahverengi olabilir fakat kalınlığına çok dikkat etmelisiniz.

Göz makyajınızı kaş kalemi ile tamamlamanız güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Kaleminizin kaşlarınızın doğal rengiyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Doğal görünüm hatlarınızın yumuşak olmasına yardımcı olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zayıf Yüzlere Nasıl Makyaj Yapılmalı? için yorumda bulun

    Zayıf Yüzlere Nasıl Makyaj Yapılmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zayıf Yüzlere Nasıl Makyaj Yapılmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.