Cilt Beyazlatma İçin Domates ve Pirinç Unu Maskesi

Yaz aylarında bronzlaşmak istenildiği kadar kış aylarında da cilt renklerinin açık olması istenir. Ancak bu, her cilt için mümkün değil. Özellikle esmer ten rengine sahip bayanlar için bu duruma çare bulmak kolay. Domates ve pirinç unu yardımıyla cildinize uygulayacağınız maske, ten renginizin birkaç tona kadar açılmasını sağlayacak. Üstelik hem bütçenizi hem de cildinizi zorlamamış olacak.

Domates ve Pirinç Unu Maskesi

Organik olduğundan emin olduğunuz orta boy iki domatesi ılık su ile güzelce yıkayın. Kabuklarını soymadan, rendenin büyük tarafı ile rendeleyin. Ortaya çıkacak olan püre, cildinizin renk tonunu dengeleyecek ana malzemedir. Bu nedenle ne kadar sağlıklı olursa cildiniz için o kadar faydalı olacak.

Rendelenen domatesleri, temiz bir tülbentin içine alın. Tülbenti sıkarak, bir kâseye domatesin suyunu akıtın. Eğer domates suyunu meyve sıkacağı gibi makineden elde etmek isterseniz o da uygundur. Yaklaşık yarım kâse su elde edeceksiniz. Bu suyun içine 1 tatlı kaşığı pirinç unu karıştırın. İkisi homojen bir karışım olana kadar çırpmaya devam edin.

Domates Maskesinin Uygulanışı

Hazırladığınız homojen karışımın içine bir damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. Zeytinyağı, cildinizin nem oranını dengelemeyi sağlayacaktır. Hemen arkasından maskeyi, yüzünüze uygulayın. Bu maske, hamur şeklinde olduğu için sürmekte zorlanabilirsiniz. Bu yüzden parmaklarınızı kullanın. Sürdüğünüz domates maskesi, yaklaşık 20 dakika beklemeli. Kuruyup dökülmeye başladığında yıkamak için hazır demektir.

Yüzünüzden çıkarmak istediğinizde özellikle sıcağa yakın ılık su kullanın. Sıcak su, cildin gözeneklerinin genişleyerek daha kolay temizlenmesini sağlar. Ayrıca yıkama esnasında özellikle gözünüze maske değmemesi için özen göstermelisiniz. Çünkü domates suyu gözünüzü yakabilir. Nitekim maskeyi uygularken aynı şekilde gözünüze çevrenize sürmemeye dikkat etmelisiniz. Maskeyi üç günde bir, uyumadan önce uygulamanız faydalı olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cilt Beyazlatma İçin Domates ve Pirinç Unu Maskesi için yorumda bulun

    Cilt Beyazlatma İçin Domates ve Pirinç Unu Maskesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Beyazlatma İçin Domates ve Pirinç Unu Maskesi için ilk yorumu yapabilirsin.