Contractubex Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Contractubex krem kullanım alanı ve içerisindekiler merak edilen kremlerden birisidir. Kozmetik bir ürün olmayan krem doktor tarafından reçete edilebilmektedir. Ancak leke, ameliyat izi, yanık izi gibi çeşitli sorunlar için de kullanılmaktadır.

Contractubex Krem İçeriği

Her krem gibi Contractubex’i kullanmadan önce de içeriğini incelemenizde fayda vardır. Bu sayede ürünün faydalarını daha iyi anlayabilir ve içeriğinde alerjinizin olduğu bir malzeme varsa uzak durabilirsiniz.

Contractubex içeriğinde etkin madde olarak allantoin, heparin sodyum ve extractum cepae bulunur. Ekstra olarak su, parfüm, polietilen glikol, sorbik asit gibi yardımcı maddeler mevcuttur.

Contractubex Kremi Nasıl Kullanılır?

Contractubex krem açık yaralar için kesinlikle uygun değildir. Kremi kullanmadan önce mutlaka yaranın kapanması beklenmelidir. Daha sonra bölgeye yavaş bir şekilde yedirerek sürebilirsiniz.

Contractubex kremi günde birkaç defa kullanabilirsiniz. Herhangi bir kullanım süresi yoktur. Yara izi geçene kadar kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak bu süreçte bölgenin güneş işe temas etmemesine dikkat etmeniz önemlidir.

Contractubex Ne İçin Kullanılır?

Contractubex 50 gramlık paketinin yanı sıra 100, 120 ve 150 gramlık seçenekleri de mevcuttur. Jel yapıdaki kremin cildin iyileşme hızını artırmakta olup bu sayede çeşitli cilt sorunları için iyi gelmektedir.

  • Contractubex sivilce çukur izleri için kullanılabilir. Ayrıca kırmızı sivilce lekeleri için de faydalıdır.
  • Ameliyat sonrasında oluşan yanık, dikiş ya da kaza izleri için etkilidir.

Contractubex Çatlaklara İyi Gelir mi?

Contractubex krem hızlı kilo alıp verme ya da hamilelik sonrasında karşılaşılan kozmetik sorunlardan birisi olan çatlakların görünümünün azaltılmasında etkilidir. Ancak unutmamalısınız ki çatlakların tedavisi uzun bir süreçte sonuç verecektir. Bu nedenle acele etmemelisiniz.

Contractubex kremi çatlaklara karşı kullanıyorsanız uygulama öncesinde sıcak/soğuk geçişli duş almanızda fayda vardır. Ardından kremi sürerek masaj yapabilirsiniz. 6 ay içerisinde göz görülür sonuçlar almanız mümkündür.

Contractubex Lekelere İyi Gelir mi?

Contractubex krem güneş, sivilce ve akne izleri için etkilidir. Cildin iyileşmesini hızlandıran ve lekelerin görünümünü hafifleterek cildinizin doğal tonuna ulaşmasını sağlayan ürün temiz cilde uygulanmalısınız. Lekenin üzerine az miktarda sürerek dairesel bir şekilde uygulayabilirsiniz. Günde 3-4 kere sürebilirsiniz. 1 ay sonrasında sonuçlar görülmeye başlayacaktır.

Contractubex Krem Dikiş İzini Geçirir mi?

Contractubex ameliyat izleri için kullanılan kremlerden birisidir ve oldukça da etkilidir. Ameliyat sonrasında ürünü kullanacak kişiler “Contractubex krem ameliyattan ne kadar süre sonra kullanılır?” merak etmektedir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta dikişlerin alınmış olmasıdır. Çünkü krem açık yara üzerine kesinlikle uygulanmamalıdır.

Dikişleriniz alındıktan sonra Contractubex kremi kullanmaya başlayabilirsiniz. 6 ay gibi bir sürede dikiş izlerini büyük oranda yok eder. Ancak Contractubex kremi yıllar sonra kullanarak alacağınız sonuçlar oldukça limitlidir.

Contractubex Krem Yanık İzini Geçirir mi?

Contractubex yanık izini geçiren kremlerden birisidir. Hem güneş nedeniyle oluşan yanıklar hem de sıcak sıvılardan kaynaklı yanıklarda etkilidir. Contractubex kremi kullanmadan önce eğer yanığınız su toplamış durumdaysa mutlaka bir sağlık kurumuna danışmalısınız.

Contractubex kremi yanıklar için kullanırken mümkün olduğunda hafif bir şekilde dokunarak uygulamaya özen göstermelisiniz.

Contractubex Krem Tırnak İzini Geçirir mi?

Contractubex tırnak izlerinde de kullanılan bir kremdir. Bebeklerde kullanımı sakıncalı olmadığından bebeklerin yüzündeki tırnak izleri için de faydalanabilirsiniz. Doğrudan uygulayabileceğiniz gibi Bepanthen gibi bir kremle de karıştırabilirsiniz. Günde 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

Contractubex Krem Neden Kaşıntı Yapar?

Contractubex kremin yaygın yan etkileri arasında kaşıntı ve kızarıklık yer alır. Cildiniz hassassa ya da alerjikse kaşıntı sorunu ile karşılaşmanız olasıdır. Bu durumda doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Cildinizin durumu incelenerek kremi bırakmanız ya da ekstra bir ürünle kullanmaya devam etmeniz önerilebilir.

Contractubex Hamile ve Emziren Anneler Tarafından Kullanılabilir mi?

Contractubex sezaryen izleri için kullanılmak istenen kremlerden birisidir. Kremin hamileler ve emziren anneler için herhangi bir yan etki yaptığı tespit edilememiştir. Ancak yeterli sayıda araştırma da yoktur. Contractubex krem kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Contractubex Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Contractubex Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Contractubex Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Contractubex Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.