Pure Skin Maske Nasıl Kullanılır?

Pure Skin maske cilde nasıl uygulanır? Hangi cilt için hangi tür maske kullanılır? Pure Skin maskeler ne işe yarar? Pure Skin nasıl kullanılır? soruları ciltlerine hak ettiği bakımı yapmak isteyen kişilerce merak edilen konulardır.

Oriflame, İsveç’te kurulmuş ve namını tüm dünyaya duyurmayı başarmış kökü bir şirkettir ve cilt bakımı ve kozmetik ürünlerini alıcıların hizmetine sunmaktadır.

Oriflame’ in ürün serisi Pure Skin; maskeleri, tonikleri, losyonları ve diğer tüm cilt bakım ürünleriyle kişinin cildine yalnızca bakım yapmayı değil aynı zamanda da sivilce, siyah nokta gibi cilt rahatsızlıkları karşısında kişiyi bir nevi iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Oriflame’ın Pure Skin olarak piyasaya sunmuş olduğu

  • Oriflame Pure Skin Siyah Noktaları Temizleyici Maske
  • Oriflame Pure Skin Arındırıcı ve Maske
  • Oriflame Pure Skin Derinlemesine Temizleyen Duşta Yüz Maskesi
  • Kömürlü Soyulabilen Maske, Matlaştırıcı Yüz Losyonu ve benzeri pek çok cilt bakım ürününün kullanımını bilerek doğru uygularsanız alacağınız sonuçlar da artacaktır.

Sağlıkla parlayan, temiz ve canlı bir cilt her kadının hayalidir. Oriflame Pure Skin Siyah Noktaları Temizleyici Maske ve Oriflame Pure Skin Arındırıcı Maske gibi maskeler ve losyonlar bu hayali gerçeğe dönüştürmek üzere üretilmiştir.

Zaman zaman Oriflame’in internet sitesinde ürünler indirime girmektedir, kampanyaları kaçırmazsanız çok uygun fiyatlar üzerinden bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünlere Watsons, Gratis, Rossmann gibi büyük marketlerden ve onların internet sitelerinden de ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Oriflame Pure Skin Siyah Noktaları Temizleyici Maske Kullanımı, Uygulaması

Her cilt tipine uygun bir üründür. Yanlış makyaj uygulamaları, cildin iyi ve yeterince arındırılmamış olması ve geniş cilt gözeneklerinde biriken kir sebebiyle oluşan siyah noktalar zamanla cilde iyice yerleşir.

Ciltte kötü bir görüntüye sebep olan siyah noktaların geçirilmesinde etkin bir özelliğe sahiptir. 35TL’lik bir fiyata sahip olan Pure Skin Siyah Nokta Maskesi, kullanıcıları tarafından olumlu yorumlarla anılmaktadır.

Oriflame Pure Skin Blackhead Cleaning Mask Nasıl Kullanılır?

Oriflame Pure Skin Siyah Noktaları Temizleyici Maske, Ergenlikten itibaren her yaştan insanın rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Düzenli olarak haftada 1-2 gün nemli cilde yumuşak hareketlerle masaj yaparak yedirilir. Ciltte 10-15 dakika bekletildikten sonra cilt durulanır.

Özellikle ağız ve göz çevresine uygulanmasından sakınılmalıdır. Krem gibi olan ve yüzünüzü yıkadıktan sonra kendinizi arınmış hissedeceğiniz bir maskedir. Ayrıca içimdeki salisilik nedeni ile cildinizdeki sıkılaşmayı çabucak deneyimleyebilirsiniz.

Pure Skin Maske Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Pure Skin Maske Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Oriflame Pure Skin Arındırıcı ve Maske Kullanımı

Tek kullanımlık olan paketler iki aşamalı cilt temizliği sağlayan Oriflame Pure Skin Arındırıcı ve Maske, Pure Skin Clarifying Face Scrub ve Pure Skin Purifying Face Mask’dan oluşmuştur.

Fiyatı 10 TL olan bu ürünün içindekileri yüzünüze belli kurallar çerçevesinde uyguladığınız taktirde güzel ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için önemli adımlardan birini atmış olursunuz. Kullanım kolaylığı sağlayan bu ürün fiyat açısından da benzerlerine göre ön plana çıkmaktadır.

Pure Skin Clarifying Face Scrub ciltte derinlemesine temizlik ve arındırma hissi yaratırken; Pure Skin Purifying Mask ise derinlemesine temizlenmiş olan cildin sivilce ve siyah noktadan dolayı oluşmuş lekelerden arınmasına, cildin parlak, canlı olmasına ve nem dengesinin ayarlanmasına yardımcı olur.

Pure Skin Clarifying Scrub kullanımı; normal yüz yıkama jelleri gibi yüze hafif hareketlerle masaj yaparak yüzün yıkanması sağlanır. Bu sayede yüzün temizlenmesi, gözeneklerin açılmasına yardımcı olan bir üründür.

Pure Skin Purifying Face Mask kullanımı; 2. Aşamada ise temizlenen ve ferahlayan cildin sivilce ve siyah noktalardan kurtarmak için kullanılır. İlk aşamada yıkanıp temizlenen cilt kurulanır.

Kuru cilde uygulanacak olan bu maske yüze yedirildikten sonra 5 dakika beklenilir ve ılık su ile durulanır. Bu uygulama lekelerin azalmasına ve cilde canlılık ve parlaklık sağlamasına yardımcı olur.

Oriflame Pure Skin Arındırıcı ve Maske ikilisini haftada 1 ya da 2 kere kullanabilirsiniz, daha fazla kullanımına gerek yoktur ve cildin gözenekleri haftada 1-2 defadan fazla açılırsa bu başka sıkıntılar çıkartabilir. O nedenle ideal kullanım sıklığı haftada 1 ya da 2 gün olarak belirtilmiştir.  Her cilt tipi uygulanabilir ancak yağlı ve siyah noktası çok olan ciltlerde uygulanması büyük etkiler gösterecektir.

Pure Skin Derinlemesine Temizleyen Duşta Yüz Maskesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Duşa girdiğinizde ve kendinizi sıcak su ve buharın arasında bulduğunuzda nasıl rahatlamış ve arınmış hissettiğinizi hayal edin. İşte bu noktada devreye Oriflame Pure Skin Derinlemesine Temizleyen Duşta Yüz Maskesi’ni devreye soktuğunuz an, yüzünüzdeki arınmayı daha ileri boyutlara taşıma şansını bulmuş oluyorsunuz.

Duş, sıcak su buharıyla dolu bir ortam olduğu için yüzünüzdeki gözenekler buhar sayesinde büyüyecektir. Tam da bu noktada Pure Skin Deep Cleansing Shower Mask imdadınıza yetişecek ve gözeneklerinizin temizlenip açılmasına, yüzünüzün siyah noktalardan arınmasına ve yüzünüzdeki lekelerin geçmesine veya azalmasına yardımcı olacaktır.

Kil dokusu yüze hoş bir masaj yapar ve içinde bulunan Salisilik asit cildi yenilemeye ve cildin gerilmesine yardımcı olur.

Tüm cilt tiplerinde uygulayabileceğiniz Duşta Yüz Maskesi’ni buharlı duşta nemli yüzünüzde 1 dakika kadar bekletin ve daha sonra yüzünüzü ova ova durulayın. Haftada 2 ya da 3 defa duş aldıkça bu ürünü kullanabilirsiniz.

Pure Skin Kömürlü Soyulabilen Maske Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tüm ciltler için kullanımı uygun olan Pure Skin Charcoal Peel off Mask Oriflame, içerdiği toz formundaki kömür, ananas özü, salisilik asit gibi maddelerle cildin yenilenmesini, temizlenmesini, onarılmasını ve gözeneklerin daha küçük hale gelerek ciltteki yağ ve kir birikiminin engellenmesini sağlamaktadır.

Pure Skin Charcoal Peel off Mask, her cilt tipi için uygundur ancak özellikle yağlı cilt yapısına sahip kişiler bu ürünü tercih ederlerse yüz derilerinin gözenekleri küçüldüğü için yağlanma ve kir birikimi de azalacaktır.

Öncelikle cildinizi güzelce temizlemelisiniz ve cildinizin nemlenmesi için sıcak bir havluyu yüzünüzde 5 dakikaya yakın bir süre kadar tutmalısınız. Daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayınız. Maskeyi yüzünüze uygularken kaşlarınıza saç diplerinize gözlerinize ve dudaklarınıza gelmemesine özen gösteriniz.

Maskenin cildinizde yaklaşık yarım saatlik bir bekleme süresi vardır. Bu süre dolduğunda maskeyi alından çeneye doğru yavaşça soymaya başlayın. Bol su ile cildinizi duruladıktan sonra işleminiz tamamlanmıştır. Haftada en fazla 3 kere bu maskeyi uygulayarak yenilenmeniz mümkün.

Pure Skin Shine Control Cream Nedir, Nasıl Kullanılır?

Türkçe’ ye Pure Skin Parlaklığı Kontrol Edici Krem olarak çevrilebilen bu krem ile, yağlı ciltli kişilerin yüzlerindeki yağdan dolayı oluşan parlamayı azaltması nedeniyle marka bu kreme bu ismi vermiştir. Gözenekleri sıkılaştırarak cildi mat bir hale getiren ve lekelenmelere engel olan Pure Skin Shine Control Cream sayesinde yağa ve siyah noktalara veda edebilirsiniz.

Parlaklığı Kontrol Edici Krem, kuru ve temiz bir cilde uygulanmalıdır. Yüzünüzü temizlerken Pure Skin Ferahlatıcı Yüz Toniği kullanmanız daha verimli sonuçlar almanızı sağlayabilir. Sabah ve akşamları cildinize uygulayarak yağlı ve lekeli cildinizde ne gibi değişimler olacağını seyredin.

Pure Skin Matlaştırıcı Yüz Losyonu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yağlı ciltler için uygun olan Oriflame Pure Skin Mattifying Face Lotion, sivilce oluşumunun engellenmesi ve özellikle yağlı ciltlerde meydana gelen parlaklığın azaltılması için tasarlanmıştır.

İçindeki Salisilik asit ve diğer maddelerle cildi nemlendirir ve tamamen yağsız olan formülüyle hafif bir etki yaratır. Yağsız ciltler için önerilmemektedir çünkü zaten losyonun amacı yağı almaktır, kuru ciltler kullandığı taktirde olumlu sonuçlarını göremeyeceklerdir.

Her gün sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Yüzünüze birden fazla bakım ürünü uyguluyorsanız kapanışı bu losyonla yaparak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Pure Skin 2’si 1 Arada Ölü Hücreleri Giderici Yüz Yıkama Jeli Nedir, Nasıl Kullanılır?

Orijinal adı Pure Skin 2 in 1 Face Wash Scrub olan bu ürün nar özü ve salsilik asit’ in iyileştirici gücünden yararlanmıştır. Özellikle kuru ciltlerin kullanması gereken, vücuttaki kurumuş, pul pul dökülen ölü deriyi atmaya yarayan bu jel ile ölü derilerinizden kurtulabilir ve yüzünüze derinlemesine temizlenme hakkı tanıyabilirsiniz. Bu ürünü kullanarak siyah noktalara karşı açtığınız savaşı kazanabilmeniz oldukça olasıdır.

Sık sık uygulanmaması gereken bir ürün olduğu için yüzünüzün gerçekten ihtiyacı olduğu zamanlardan haftada 1 ya da 2 gün uygulayabilirsiniz. Sık uygulamalardan kaçınmakta yarar vardır.

Köpürterek cildinize uyguladığınız 2’si 1 Arada Yüz Yıkama Jeli’ni, masajla yüzünüzü iyice ovduktan sonra bol su ile durulayın ve jelin arındırıcı gününün tadına varın. Kullanmaya ilk başladığınız andan itibaren cildinizdeki değişimi hissetmeniz oldukça olasıdır.

Oriflame Pure Skin Purifying Face Wash Nasıl Kullanılır, Nedir?

Yüzde bulunan fazla yağı ve pisliği arındırmak için geliştirilmiş güzel ürünlerden bir tanesi olan Oriflame Pure Skin Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli, yağlı ciltler içim mükemmel arınmayı sağlama fırsatı sunmaktadır.

İçinde doğal nar özü ve salisilik asit gibi gençleştirici, bakım ve onarım yapıcı maddeler bulunduran Yüz Yıkama Jeli ile cildinizi temizleyerek kalıntıları yok edebilirsiniz ve fazla parlaklığı azaltabilirsiniz.

Günlük olarak, örneğin sabahları uyandığınızda ve akşamları yatarken yüzünüzü bu jel ile yıkayabilirsiniz. Köpürterek yüzünüze uygulayın ve suratınızı güzelce ovarak masaj yapın. Göz ve göz çevresine gelmemesine özen gösterin. Yüzünüzü durulayın.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pure Skin Maske Nasıl Kullanılır? Pure Skin Maske Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Pure Skin Maske Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pure Skin Maske Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.