Yanık İzi Kalmaması İçin Hangi Krem?

Yanık izi kalmaması için pek çok krem ve jel vardır. Günlük hayatta ufak aksilikler nedeni ile kalıcı yanık hasarları alınabilir. Beklenmeyen anlarda gerçekleşen yanık olayları yüzünden vücutta izler, kızarıklıklar ve hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir. Yanık izlerinden kurtulmak için ise pek çok krem mevcuttur. Peki yanık izi kalmaması için hangi kremler kullanılabilir?

Yanık İzi Kalmaması İçin Hangi Kremler Kullanılabilir?

Yanık izi kalmaması için krem kullanmak ilk tercih olmalıdır. Kulaktan dolma bilgiler yanıkların daha kötü olmasına neden olabilir. Yanık kremleri hem mevcut olan yanığın iz bırakmamasına hem de geçmişten kalmış yanık izlerini yok etme görevi görmektedir. Bu nedenle her ihtimale karşı ecza dolaplarında yanık kremleri bulundurmak oldukça önemlidir.

Yanık İzlerine İyi Gelen Contratubex Kremi

Yanık izi kremi Contratubex genellikle yara kremi olarak bilinse de yanıkları geçirmek için de oldukça etkilidir. Özellikle geçmişten kalmış yanık izlerini yok etmekte oldukça etkili bir kremdir. Aynı zamanda yeni oluşan yanık izlerinin iyileşme hızını da arttırmaktadır.

Contratubex krem yanık için kullanılacaksa günde en fazla 2 defa kullanılmalıdır. Kullanılırken yanığın bulunduğu kısma yavaş yavaş masaj yapar gibi uygulanmalıdır. Gece yatmadan önce uygulandığında sabaha kadar yanık olan yere temas edeceği için daha etkili olacaktır.

Yanıklar İçin Fito Krem

Yanıklar için Fito krem kullanımı en doğru tercihler arasında gelmektedir. Fito krem hücre yenileyerek ciltte oluşan yanık izlerini kısa sürede iyileştiren bir kremdir. Etkili bir krem olduğundan dolayı doktor gözetimi altında kullanmak en sağlıklı yoldur.

Fito krem kullanılmadan önce yanığın bulunduğu alan iyice temizlenmeli daha sonra krem uygulanmalıdır.

Masaj yaparak uygulandıktan sonra yanık olan yer bir gazlı bez ile kapatılmalı ve daha sonra gazlı bezin üzerine de biraz Fito krem sürülmelidir. Bu durum daha etkili olmasını ve yanık izinin daha çabuk geçmesini sağlayacaktır.

Silvadiazin Krem Yanıklara İyi Gelir Mi?

Silvadiazin yanık kremi sayesinde geçmişten kalan yanık izleri ve yeni oluşan yanıklar yok olmaktadır. Silvadiazin krem yanık bölgede olası iltihaplanmaları ve yanık bölgeye bakterilerin nüfuz etmesini engelleyen bir kremdir. Herkesin kullanabileceği bir krem olmadığı için doktor gözetimi altında kullanılmalıdır.

Silvadiazin krem kullanılırken yanık bölgeye çok az miktarda uygulanmalıdır ve yanık izi geçene kadar da tedavi bırakılmamalıdır.

Silvadiazin kullanıldıktan sonra kesinlikle UV ışınlarına maruz kalmamalıdır. Bu nedenle kapalı alanlarda kullanmak ya da uygulandıktan sonra yanık bölgeyi kapatmak en doğru yöntemdir.

Yanık İzlerinden Kurtulmak İçin Fucidin Jel Kullanılabilir Mi?

Yanık izleri için Fucidin kullanmak izlerin kısa sürede kaybolmasını sağlar. Özellikle yeni oluşmuş yanıklara uygulandığında ortalama 7 gün içerisinde yanığı kurutup yok eder. Fucidin kullanılırken günde en fazla 3 defa kullanılmalıdır ancak doktora başvurarak kullanmak en doğru yöntemdir.

Fucidin jel kullanılırken uygulanan bölgenin kapalı ya da açık olmasında bir sakınca yoktur ancak bir sargı bezi ile kapatmak krem sürülmüş yanık bölgenin mikroplardan korunmasını sağlar. Fucidin uygulanan yanık bölge kesinlikle sert şampuan ve sabunlar kullanılmalı ve kolonya gibi alkol içeren ürünlerle temas ettirilmemelidir.

Hametan Krem ile Yanık İzleri Geçer Mi?

“Hametan krem yanık izini geçirir mi?” sorusu yanık izleri ile baş edemeyen kişiler tarafından sıkça sorulan sorular arasında gelmektedir. Hametan krem genellikle 1. ve 2. dereceden yanıkların yok olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda güneş yanıklarını geçirmek için de kullanılır.

Hametan krem çok etkili bir krem olmasa da sıkça kullanılan kremler arasında gelmektedir. Kremin yan etkilerine maruz kalmamak için az miktarda ve günde en fazla 2 ila 3 kere sürülmesi gerekmektedir. Fazla kullanım halinde kaşıntı, yanma gibi yan etki gösterebilir.

Hametan krem kullanılırken yanık alan sadece bol su ile sterilize edilmelidir. Ardından Hametan krem yanık olan bölgenin tümüne az miktarda uygulanmalıdır. İsteğe bağlı olarak gazlı bez ya da sargı bezi ile kapatılabilir. Kremin tekrar kullanılması halinde yanık bölge tekrar su ile temizlenmelidir.

Lamiderm Krem Yanık İzi Bırakır Mı?

Yanık kremi Lamiderm yanık izlerinin yok olmasına ve güneş yanıklarının giderilmesinde oldukça etkili bir kremdir. Lamiderm krem kan kışını hızlandırıp uygulanan yanık bölgeye oksijen gitmesini sağlar. Bu şekilde ölü hücreler kaybolur ve yeni hücreler ile yanık izleri yok olmaya başlar.

Lamiderm yanıkların ve izlerin kaybolmasını hızlandıran bir kremdir. Uygulandıktan sonra yanık bölge UV ışınlarından uzak tutulmalıdır. Bu nedenle sargı bezi ile sarmak en sağlıklı yollardan biridir.

Lamiderm krem yaraya masaj uygulamadan ve ovalamadan uygulanmalıdır. Bu nedenle kremi ince bir tabaka halinde yanık izi bulunan bölgeye hafifçe yaymak yeterli olacaktır.

Madecassol Krem Yanık İzlerinde Etkili Midir?

Madecassol yanık izi giderici krem sayesinde kısa sürede yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Madecassol krem hafif yanıklar için etkili bir ilaçtır. Bu nedenle çok belli olmayan yanık izleri ve lekeleri için etkilidir. Krem kullanıldıktan sonra sargı bezi ile sarıldığında yanık bölgeyi mikroplardan korur.

Madecassol kremi yanlış kullanıldığında, bir günde aynı saatlerde kullanılmadığında ve doktor talimatına uygun kullanılmadığında çok fazla etki göstermez. Aynı zamanda fazla ve yanlış kullanımında yan etkiler gösterebilir. Bu nedenle kullanım talimatlarına oldukça dikkat etmek gerekir.

Noskar Krem ile Yanık İzi Geçirmek Mümkün Müdür?

Noskar yanık kreminin pek çok kullanım alanı bulunsa da yanıklar için de oldukça etkilidir. Vücudun neresinde olursa olsun yanıklardan ötürü meydana gelmiş çukurluklara, kızarıklıklara, izlere ve lekelere iyi gelen Noskar krem oldukça etkili kremler arasında gelmektedir.

Noskar krem yanıklar için kullanılırken yanık bölge bol su ile yıkanmalı ve daha sonra uygulanmalıdır. Masaj yapar gibi yavaşça uygulanmalı ve yanık bölgeye hasar verilmemelidir. Aynı zamanda yatmadan önce kullanılırken mutlaka temiz bir bez ile sarılmalıdır.

Noskar krem yanık bölgeden silindiğinde asla tekrardan sürülmemelidir. Tekrar uygulayan kişi olası yan etkilere maruz kalabilir. Aynı zamanda her gün saatli olarak kullanılmalıdır. Bu şekilde kullanılması halinde etkisi daha fazla olacaktır.

Silverdin Krem Yanıklara İyi Gelir Mi?

Yanık kremi Silverdin en popüler ve en çok kullanılan yanık kremleri arasında gelmektedir. Silverdin yanıklar üzerinde bakteri oluşumunu engelleyerek yanıkları ve izleri yok etmek için kullanılan bir kremdir. Bu sayede iltihaplanmalara da engel olur ve yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır.

Yanıklarda ve yanık izlerinde Silverdin kullanmak hem acıyı azaltacaktır hem de izlerin kapanma hızını arttıracaktır. Aynı zamanda kremin etkili olabilmesi için düzenli uygulanması ve yanık lekeleri geçene kadar uygulanması gerekmektedir.

Silverdin krem uygulanırken çok dikkatli olunmalıdır. Bunun nedeni etkili bir krem olmasıdır. Özellikle yüz bölgesindeki yanık ve izlere iyi gelen Silverdin krem vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

Uygulama esnasında Silverdin ince bir tabaka halinde yanık bölgeye uygulanmalı ve gerekirse temiz bir bezle sarılmalıdır. Günde 1 defa uygulamak yeterli olacaktır. Her gün aynı saatte kullanmak daha hızlı etki etmesini sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yanık İzi Kalmaması İçin Hangi Krem? Yanık İzi Kalmaması İçin Hangi Krem? için yorumda bulun

    Yanık İzi Kalmaması İçin Hangi Krem? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yanık İzi Kalmaması İçin Hangi Krem? için ilk yorumu yapabilirsin.