Sakız Çiğnemek Gıdık Eritir Mi?

İlerleyen yaşla birlikte yer çekimine karşı koymak çok mümkün olmayabiliyor. Bunun sonuçlarından biri olan gıdık sarkması özellikle bayanların güzellikleri adına oldukça rahatsız oldukları durumlardan biridir. Çeşitli egzersizlerle sarkan gıdığın toparlanması mümkün olsa da, sarkmadan önlem almak için daha basit yöntemler bayanların ilgisine sunulmaktadır.

Sakız Çiğnemenin Faydaları

Çene kaslarının yoğun bir şekilde çalışmasını sağlayan sakız çiğnemek aynı zamanda gıdık sarkmasına da iyi gelmektedir. Düzenli olarak sakız çiğneme alışkanlığı olan kişilerin daha diri görünen gıdıya sahip oldukları söylenebilir. Bu noktada gıdısının sarkmaya başladığından şikâyetçi olanlar, sakız çiğneme ile birlikte çene kaslarını çalıştırabilir ve gıdık bölgesinin toparlanmasını sağlayabilirler. Tercih edilen sakızın şekersiz ve biraz sert olması elde edilecek fayda için gerekli önerilerden biridir.

Sakız Çiğnemek Sarkmış Gıdığı Düzeltir Mi?

Güzelliğine dikkat eden bayanlar için oldukça önemli sorulardan biri olarak, cevabı da son derece önemlidir. Sakız çiğnemenin pek çok faydasının olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sindirimi kolaylaştırması ve cildi güzelleştirmesi gibi etkileri, sakız çiğnemenin gerçek faydalarından biridir. Gıdık sarkması içinde oldukça etkili olan sakız çiğnemek, cildin güzelleşmesini sağlarken aynı zamanda da sarkan gıdığın toparlanmasına etki etmektedir. Sakız çiğnemeyi unutan ya da hoşlanmayanların belirli aralıklarla sakız çiğneme hareketlerini yaparak, gıdık sarkmasını önlemek için doğru egzersizlerden birini yapmış olurlar. Aşırı kilolu olmak ya da zayıflama sonrasında geriye kalan gıdık sarkması sorunu ile baş başaysanız, güzelleşmeye sakız çiğnemeyle başlayabilirsiniz.

Gıdık Sarkmasını Önleyen Egzersizler

Vücudu sıkılaştırmak için bir takım egzersizlerin olduğu gibi, yüz ve boyun bölgesinin de dinç görünmesi için, yüz bölgesine özel bazı egzersizler mevcuttur. Boyun bölgesindeki sarkmaları önlemek ve var olan sarkmaları yok etmek için, başı geri ileri olarak hareket ettirilmesi başlıca egzersizlerden biridir. Diğer yandan el ile baş iyice kavrandıktan sonra, başı geriye doğru itmek gıdık sarkmasına iyi gelen hareketlerdir. Bu egzersizleri yapmaya vakti olmayanların sakız çiğnemek gibi basit yöntemlerle başlayarak, gıdık bölgesinin oldukça güzel görünmesi sağlanabilir. Sakız çiğnemenin etkisi yavaştan hissedilmeye başlandığında egzersizlerle gıdık bölgesinin toparlanmasına katkı sağlanabilir.

Gıdı Sarkması İçin Sakız Çiğnerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sakız çiğnemek pek çok kişiye kendini iyi hissettiren alışkanlıklardan biridir. Bunun dışında güzelliğe da katkısı olan sakız çiğnemek, çiğnerken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Eğer sakız gıdık sarkması için çiğneniyorsa, ağzın her iki tarafında da eşit miktarlarda çiğnemeye özen göstermek gerekiyor. Tek tarafta sürekli çiğnenen sakız çene yapısında bazı bozukluklara neden olabileceği gibi, ağzın yamulmasına kadar çeşitli sorunlara yol açabilir. Gıdık sarkması için çeşitli kozmetik ürünlerine çokça para ödemek yerine daha ekonomik şekilde gıdık sarkmasından kurtulmak mümkündür. Bu nedenle pek çok kişi ameliyat olmakta ve bu yöntemle gıdık sarkmasından kurtulabilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eflatun dedi ki:

    Sakız çiğnemek yüzü zayıflatıyor. Bir arkadaşım vardı. Yüzünün tombikliğinden çok şikayetçiydi. Makyajla kapatmaya çalışıyordu. 6 ay görüşmedik. Bir gördüm ben şok! Kızın yüzü acayip incelmiş. Elmacık kemikleri belirginleşmiş.
    Günde 4-5 saat sakız çiğnediğini söyledi.

  2. İrem Turan dedi ki:

    Aynen. Ben de 3 aydır her gün sakız çiğniyorum. Normalde yuvarlak bir yüzüm var ve bundan hoşlanmıyorum. Sürekli makyajla inceltmeye çalışıyordum. Sabah kahvaltı sonrasında sakız çiğnemeye başladım, akşam yemeğine kadar. Gerçekten de hissedilir şekilde incelme oldu. Teşekkür ederim.