Bepanthen Ve Evigen Ampul Nasıl Kullanılır?

Bepanthen ve Evigen ampul nasıl kullanılır konusu, saç bakımı ile yakından ilgilenenler açısından önemli bir konudur. Saçlarda zaman içinde farklı nedenlerden ötürü yıpranmalar görülmektedir.

Kopma, kırılma, tülerme, yanma ve daha pek çok sorun hemen herkesin yaşadığı problemler arasındadır. Yaşanan bu sorunlara çözüm bulabilmek için öncelikle neden ortaya çıktığını anlamak gerekmektedir.

Saçlarda meydana gelen sorunların büyük çoğunluğu vitamin eksikliğinden doğmaktadır. Dolayısıyla yeterince vitamin almayan kişilerin şampuan ile e vitamini alarak saçlarını beslemesi gerekmektedir. Bunun için Bepanthen ve Evigen gibi ürünler kullanıma uygun bulunmaktadır.

Bepanthen Ve Evigen Ampul Nasıl Kullanılır?

Saçlar için önemli olan Bemiks Bepanthen Evigen kadınlar kulübü gibi sosyal platformlarda çok sık konuşulmaktadır. Saçları besleyen ve bakımı için tavsiye edilen bu ürünlerin birçok kullanım tekniği vardır. Genellikle kür şeklinde hazırlanıp kullanılan bu ürünler ayrıca şampuan, saç kremi gibi özel ürünlerin yanında da kullanılabilmektedir.

Saç bakımında Bepanthen ve Evigen ampul kullanmak isteyen kişilerin, alternatif yöntemlerden birini tercih etmesi gerekmektedir. Uygulayan kişiler, bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan saçlarında kısa sürede güçlenme görebilecektir.

Bepanthen ve Evigen Ampul Kürü

Saçlarınız için bakım günü geldiğinde vitamin takviyesi olarak Bepanthen ve Evigen kullanabilirsiniz. Ampul şeklinde olan ürünler, son derece pratik hazırlandığı için kür olarak kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Birkaç dakika içerisinde hazırlayacağınız kür hem saç sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacak hem de bakım gününüzü en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Derin bir kâsenin içerisine 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı ilave etmelisiniz. Üzerine bir ampul Bepanthen, bir ampul de Evigen kırmalısınız. 3 malzemeyi de gerektiği gibi karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulamalısınız. Her ne kadar Bepanthen ampul kullananlar tek başına işe yaradığını iddia etseler de zeytinyağı ve Evigen güçlü bir kür olacaktır.

Saçlarınıza, diplerden başlayarak uygulayacağınız kürü, 45 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkamalısınız. 1 ay içerisinde 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Saç Dökülmesine Karşı Bepanthen ve Evigen Ampul Kürü

Saçlarında dökülme olan ve Evigen ampul kullananlar dökülmenin kısa süre içerisinde son bulduğunu dile getirmektedir. Saçlarınızın hem canlanması hem güçlenmesi hem de dökülmemesi için Evigen, Bepanthen ampulleri ile bakım kürü hazırlayabilirsiniz.

Birer adet Bepanthen ve Evigen ampullerinin üzerine 2 tatlı kaşığı badem yağı, çam terebentin yağı ve zeytinyağı ilave etmelisiniz. Her ürünü doğru şekilde ekleyip güzelce karıştırmalısınız. Son olarak 1 yemek kaşığı bal ilave edip saçlarınızın diplerine doğru sürmelisiniz. 1 saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bepanthen ve Evigen Ampul Şampuan Karışımı

Günlük kullandığınız herhangi bir şampuanın içerisine dilediğiniz besleyici ürünü ilave edebilirsiniz. Bu sayede şampuanınızın saçınıza zarar vermesine de engel olabilirsiniz.

Saçlarınızda yıpranma ve kırılma sorunu varsa sık kullanıma uygun bir karışım hazırlamalısınız. Şampuana E vitamini ilave ederek saçlarınızı daha sağlıklı bir forma bürüyebilirsiniz.

Şampuanınızı küçük bir kaba bir miktar olacak şekilde almalısınız. Çok dolu olan kutularda ampullerin etkisini göstermesi pek de mümkün değildir. Bu nedenle küçük bir kutuya kullanacağınız kadar şampuan ilave etmelisiniz. Üzerine 1 ampul Bepanthen, 1 ampul de Evigen eklemelisiniz. Güzelce çalkalayacağınız şampuanı, 2 ayrı ölçüde saçlarınıza uygulamalısınız. Her şampuanlamada 10 dakika kadar saçınızda kalmasına izin vermelisiniz.

Cilt Bakımı İçin Bepanthen ve Evigen Ampul

Bepanthen ve Evigen ampul yalnızca saçlara değil, cilde de fayda sağlamaktadır. Bunun için cildinize dilediğiniz şekilde bakım yapabilmeniz mümkündür.

Öncelikle derin bir kâsenin içine iki ampul türünden de birer adet kırmalısınız. Sonrasında ikisini de güzelce harmanladıktan sonra tüm yüzünüze yaymalısınız. Bir süre kurumasını bekleyip ılık suyla yıkamalısınız.

Yapacağınız kür cildinizin dinlenmesini, onarılmasını sağlayacaktır. Çatlak, yara ve daha pek çok sorun, bu kür ile son bulacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. buse dedi ki:

  E vitamini saç bakımı için çok faydalı. Badem yağı ile evigeni karıştırıp saçınıza sürün. Yarım saat sonra önce soğuk sonra sıcak su ile yıkayın.
  Uygulamayı ayın uygun zamanlarında yaparsanız kısa sürede saçlarınız daha parlak görülür, dökülme srunu çözülür ve daha hızlı uzar.

 2. Hacer dedi ki:

  Evigen ampul cilt lekelerine karşi kullanılır mı? Yüzde tüylenmeye neden olacağını söyleyenler var. Kafam karıştı. Eğer sorun olmazsa nemlendirime koymayı düşünüyorum.

 3. Sena Erdoğan dedi ki:

  Bepanthen ampul şampuana katılarak kullanılınca çok faydalı oluyor ama şampuanı yüzünüze çok fazla dokundurmamaya çalışın.

 4. Banu Gül dedi ki:

  Evigen ampul cilt üzerinde tüylenme yapar diye okudum ama bence bu durum kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.
  Yaklaşık 1 yıldır kremlerimin içerisine evigen ampul ilave ediyorum. Cildim daha nemli ve yumuşak. Faydalarını net şekilde hissediyorum. Herhangi bir tüylenme durumu ile de karşılaşmadım.