Arap Kadınlarının Kullandığı Kremler

Arap kadınlarının güzelliği bütün dünya dillere destan. Sahip oldukları biyolojik farkların yanı sıra eski doğu kültüründen kalma bakım teknikleri de Arap kadınlarının güzellik sırları arasında bulunuyor. Çeşitli doğal malzemeler ile yapılan ve yüzyıllardır kadınları güzelleştirmek için kullanılan mucize krem tarifleri ise bu sırlar arasında en merak edilen unsurlar.

Sivilceler Ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Arap Kızı Kremi

Arap kadınlarının kullandığı kremler arasında ilk sırayı mucize formülü ile Arap kızı kremi alıyor. Arap kızı kremi Suriye ve İran gibi doğu ülkelerinden getirilmekte olup cilt üzerindeki etkileri kullanan herkes tarafından çok beğeniliyor. Esmer Arap kızlarının ciltlerinin pürüzsüz olmasının sırrı olarak piyasaya sürülen krem sivilceleri azalttığı gibi cilde parlaklık veriyor ve renk tonunu düzenliyor. Türkiye’de aktarlarda satılan kremin mavi ve pembe olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Arap kadınlarının kullandığı kremlerden en beğenileni olan Arap kızı kremini Türkiye’nin birçok ilinde bulmak mümkün.

Cildin Rengini Açan Hasan Yusuf Kremi

Arap kadınlarının kullandığı kremler doğal bitki özlerinden yapılmış olmaları ile dikkat çekiyor. Housen Yousef güzellik kremi ise bunlardan yalnızca biri. Cilt rengini beyazlatma özelliği olan krem Arap kızı kreminin özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Hafif dokusu ile cildi nemlendiren ve renk tonunu düzenleyen Housen Yousef güzellik kremi cilt lekelerine ve sivilcelere de kalıcı çözümler getirebiliyor. Aktarlarda satılan bu güzellik kreminin Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler arasından seçilip kullanılması ise cilde zarar verebilecek sahte kremler bulunduğundan büyük öneme sahip.

Fas’tan Gelen Güzellik Argan Yağı Kremi

Argan ağcı Fas kökenli bir bitki olup özü cilde ve saçlara çok iyi gelmektedir. Bunu bilen Faslı kadınlar yüzyıllar boyunca güzellik formüllerine argan tohumlarından elde edilen yağları eklemiştir. Son yıllarda Türkiye’de de son derece popüler olan argan yağlı kremlerin birçoğu Fas’tan gelmektedir. Batı dünyasına da ithal edilen bu kremleri aktarlarda ve kozmetik dükkanlarında bulmak oldukça kolay.

Doğal Arbutin Yağı Kremi

Cildi beyazlatan kremler Arap kadınlarının en sık tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Bu konuda ise en son ve doğal çözüm buğday ve benzeri bitklilerden elde edilebilen arbutin yağı kremleri. Arap dünyası bu malzemeyi uzun zamandır güzelleşmek için kullanıyor.

Lübnan’dan İnci Kremi

İnciden elde edilen bu mucizevi krem Lübnan’da üretiliyor ve bütün dünyaya ithal ediliyor. Türkiye’de de son dönemde aktarlarda bulunan inci kremi cildi beyazlatıyor, nemlendiriyor ve canlı bir görünüm sağlıyor.

Kırışıklıkları Gidermek İçin Havyar Kremi

Havyarın içeriğinin cilt üzerindeki olumlu ve yenileyici etkileri bütün uzmanlar tarafından tasdiklenmiş durumda. Lübnan’da üretilen ve Arap kadınlarının genç kalma sırrı olarak bilinen havyar kremi Türkiye’de de moda olmaya aday. Yüzde canlılık yaratan ve hücre yenileyerek gerginleştiren krem internet üzerinden de satılıyor.

Yeşil Çay Özlü Anti-Aging Kremi

Lübnan kadınlarının güzellik sırları anlatmak ile bitmiyor. Yeşil çay özü ile hazırlanıp piyasaya sunulan krem yüzdeki kırışıklıkları başarılı bir şekilde gideriyor ve Arap kadınların güzel ve genç ciltlerini bütün kadınlara vadediyor.

Suriye’den İdeal Krem

Suriye’den getirilen İdeal krem cilt lekelerini yok etmede kullanılan son derece yaygın bir güzellik kremi. Suriyeli kadınların onlarca yıldır kullandığı bu krem Türkiye’nin doğu bölgelerinde de yakından biliniyor. Kremin sahte versiyonlarını orjinalin ayırmak ise cilt sağlığı için şart.

Karınca Yumurtası Yağı Mucizesi

Arap kadınlarının özellikle tüylenme ile ilgili olarak kullandığı en yaygın krem karınca yumurtası yağı kremi. Temiz ve tüylerden arındırılırmış cilde uygulandığında yeni tüy oluşumlarını önleyen krem son derece yaygın olarak Arap ülkelerinden ithal ediliyor.

Cilt Beyazlatmak İçin Maskeler

Üretilen kremlerin yanı sıra Arap kadınlarının kullandığı son derece yoğun yapılı ve zengin maskeler de bulunuyor.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nilay dedi ki:

    Arapların modası geçti. Şimdi zdrav krem var. Bulgaristan’ın meşhur kremi diye geçiyor. Sivilcelere, lekelere çok iyi geliyor. Bir tanıdığımız var. Yıllardır sadece bu kremi kullanırmı. BUlgaristan göçmeni kendini. 50 yaşında ama öyle bir cildi var ki 20 yaşındaki bana taş çıkarır.

  2. Hayran dedi ki:

    İdeal leke kremi Lübnan’dan gelen bir krem. Lekelere karşı çok iyi geliyor. Oralarda çok daha doğal ürünler kullandıkları için ciltleri daha güzel durumda.

  3. Fatme dedi ki:

    Slm evet ben Bulgaristanlıyim dedıyın krem zdrave cok guzel bir krem bebeklerde pısık yaptığında anında gecıren bır kremdır turkiyede pazarlarda Bulgaristan urunlerı satan pazarcılar bulunuyor orda bulabilirsiniz deneyin bir zarar yan etki yapmaz korkmayın