Maden Suyu İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Maden suyu cilt bakımında oldukça etkili olan maddelerden birisi. Sıklıkla tüketilen ve tam bir mineral deposu olan maden suyu ile cilt bakımı yapabilir, sivilcelerden, cilt lekelerindne kurtulabilir ve yüzünüzdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Maden suyu tonik olarak da kullanılarak cilt üzerinde muhteşem etkiler yaratmaktadır. Katkısız ve doğal olarak kullanılan bu mineral kaynağı cildin gençleşmesi ve sıkılaşmasında oldukça etkilidir.

İçecek olarak da mineral bakımından oldukça faydası olan bu doğal kaynağın cilt bakımında birçok yararı mevcuttur. Maden suyu, cildi onarır ve ölü derileri temizler.

Gün içinde özellikle bayanlarda ciltte oluşan kir ve makyaj birikintileri gözenekleri tıkar, maden suyu bakımı ile gözenekler açılır ve cilt yenilenir.

Ciltte biriken zararlı bakterilerin yok olmasını sağlar. Pürüzsüz bir görüntü oluşmasına olanak tanır ayrıca yüzde oluşan mimik çizgilerini de azaltır. Cilde sağladığı gerginlik hissi ile yaşlanmaya karışı da kullanılabilir.

Maden Suyu İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Maden suyu cilt için düzenli olarak kullanıldığı zaman oldukça yarar sağlamaktadır. Maden suyu ile güzelliğin birkaç farklı kürü vardır. Ilık su ile yıkanan cildinizi sabahları maden suyu döktüğünüz pamukla silerek hem ferahlık hem de bakım sağlarsınız.

Geceleri uyumadan önce cildinizi tamamen temizleyip, makyaj olmadığına emin olduktan sonra yine pamuk yardımı ile tonik olarak sürmeniz ciltteki lekelerin geçmesini sağlayacaktır.

Maden suyunu gül suyu ile eşit miktarda buz kalıplarına doldurup buzlukta dondurduktan sonra sabahları birer buz kalıbını tamamen eriyene dek yüzünüzde ezdirmeniz cilt güzelliğinizi ikiye katlayacaktır.

Sıcak yaz günlerinde de maden ve gül sulu buz kalıbı kürünü serinlemek ve cildi gerginleştirmek için kullanabilirsiniz. Son olarak da maden suyunu direkt avucunuza dökerek sabahları ve gece yatmadan önce yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Böylece cildiniz hem arınacak hem de ferahlamış olacaktır.

Maden Suyu Yüze Nasıl Uygulanır?

Maden Suyunun Dondurup Yüze Sürmek

Yüze maden suyu buzu sürmek, cilt bakımı için maden suyunun en kolay kullanım şekillerinden birisi. Temizliğinden emin olduğunuz bir buz kalıbında doldurarak maden suyu buz küpü elde edebilirsiniz. Dondururken, kabın üzerini kapalı tutmanız üzerinde bakteri oluşmasını da engelleyecektir.

Sabahları, buzlu maden suyunu dolaptan çıkararak elinizde kısa bir süre bekletip ilk soğukluğu yok olduktan sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. 1-2 dakikalık uygulama sonrasında yüzünüzü kurulamayıp kendisinin kurumasını bekleyin ve ardından nemlendiricinizi uygulayın.

Buzlu maden suyunun cilde faydaları, ilk bir hafta sonrasında kendisini hissettirmeye başlayacaktır.

Maden Suyu Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Maden suyu, tonik olarak rahatlıkla kullanılabilir. Cildin daha berrak ve güzel olmasında yardımcıyken cilt sorunlarının çözülmesinde de etkili olacaktır. Maden suyu limon tonik olarak en sık beraber kullanılan karışım. Ancak maden suyu limon toniğinin yanı sıra maden suyu farklı maddelerle de karıştırılarak tonik olarak kullanılabilir.

Maden suyu limon toniğini, 200 ml maden suyunun içerisine 1 limonun suyunu sıkarak hazır hale getirebilirsiniz. Hazırladığınız toniği 1 hafta kadar kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Maden Suyu Toniği

Elma sirkesi maden suyu toniğini hazırlamak için maden suyu ile elma sirkesini eşit oranda karıştırabilirsiniz. Önemli olan, kullandığınız maden suyunun doğal olması. En güzeli, kendinizin hazırladığınız elma sirkesini kullanmak olsa da aktar ve doğal ürün satan yerlerde organik elma sirkesini bulabilirsiniz.

Hazırladığınız toniği, akşamları düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Maden Suyunun Cilt İçin Faydaları

Maden suyu cilt lekeleri başta olmak üzere, pek çok cilt sorunu için faydalıdır. Ayrıca sadece bir cilt sorununa karşı kullanılması gerekmiyor. Piyasada satılan pek çok kozmetik ürününün içerisinde kimyasal ürünler olduğu ve bu kimyasal ürünlerin cilt için uzun vadede zararlı olduğu biliniyor. Bu nedenle tamamen doğal bir temizleyici olan maden suyu, rutin cilt bakımı ve temizliği için kullanılabilir.

Maden suyunun cilde faydaları İbrahim Saraçoğlu gibi pek çok alternatif tıp uzmanı tarafından da detaylı olarak anlatılıyor.

Maden Suyu Cilt Lekelerini Giderir Mi?

Maden suyunun düzenli kullanımı, cilt lekelerinin giderilmesinde önemli ölçüde etki ediyor. Özellikle limon, elma sirkesi gibi sıvılarla beraber kullanıldığında alınacak olan sonuç da daha verimli olur.

Maden Suyu Cildi Beyazlatır Mı?

Maden suyunun cilt beyazlatma etkisi olduğu halk arasında konuşuluyor olsa da aslında böyle bir etkisi bulunmuyor. Ancak cildin daha berrak görünmesini sağladığı için kişiler beyazlama varmış gibi hissedebilir.

Maden Suyu Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Maden suyunun sivilcelere etkisi bulunuyor. Düzenli kullanım ile, sivilcelerinizin azaldığını ve yok olduğunu görebilirsiniz. Ancak ilk kullanım zamanlarında cilt temizlenene kadar sivilcelerde artış olması olasıdır. Bu durumda telaş yapmadan düzenli kullanıma devam etmelisiniz.

Maden Suyu Gözenekleri Sıkılaştırır Mı?

Maden suyu ile yüz yıkamak gözeneklerin sıkılaşması ve görüntülerinin yok olmasını sağlar. Mümkün oldukça maden suyunun soğuk olarak kullanmaya gözen göstermeniz daha iyi olacaktır.

Gözenekleri sıkılaştırmak için maden suyunu günde 2 kere kullanabilirsiniz. Kullanımın birini maden suyu ile yüzünüzü yıkayarak yaparken diğerinde buz küpleri uygulayarak yapabilirsiniz.

Maden Suyunun Cilde Zararları

Maden suyunun cilt için zararı var mı? Yüzüme zarar verir mi? Maden suyu yüzde tüylenme yapar mı? gibi sorular sıklıkla soruluyor. Ancak, doğal maden suyunun cildiniz için bir zararı olmadığından emin olabilir. Fakat eğer doğal olmayan ve içerisinde şeker bulunan maden suyu kullanırsa cildiniz için zararı olabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çağla dedi ki:

    Kızlar elma sirkesi maden suyu ile bir araya gelince harikalar ortaya çıkarıyor. Benim çok fazla sivilce ve sıkılan sivilcelerden kalan lekem vardı. Sirke ile maden suyunu karıştırıp buz kalıplarına koydum ve her sabah 1 buz kalıbını yüzüme sürdüm. Gece de sürebilirsiniz ama koku rahatsız ediyor uyurken beni. 1 ay sonunda cildim aşırı değişti. Öneririm.

  2. elf dedi ki:

    Rica etsem oranlarını yazarmısın