Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

“Yüzdeki gözenekler nasıl kapanır?” sorusu pek çok kişinin merak ettiği konular arasında gelmektedir. Özellikle burun ve burun çevresinde oluşan gözeneklerden oldukça fazla şikâyet edilmektedir. Aynı zamanda delikli yapısı sebebi ile de kötü ve pürüzlü bir görüntü yaratmaktadır. Peki yüzdeki gözenekler nasıl kapanır? Yüzdeki gözenekleri kapatmak için etkili yöntemler nelerdir?

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Yüzdeki gözenekleri kapatmak için pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler uygulanarak yüz bölgesinde görülen gözeneklerden kurtulmak mümkündür. Üstelik bu yöntemler oldukça doğal ve sağlıklıdır. Sadece uygulanacak olan malzemelere alerjisi olan kişilerin uygulaması bazı sorunlara yol açar.

Uygulanacak olan yöntemlerin uygulama şekli de oldukça basittir. Evde bulunan malzemeleri kullanarak gözenekleri temizlemek ve sıkılaştırmak hayal gibi gelse de mümkündür. Belli bir süre düzenli olarak uygulandığında kısa sürede gözeneklerin kaybolduğu görülecektir.

Yüzdeki Gözenekleri Yok Etmek İçin En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Yüzdeki gözenekleri kapatmak için kesin çözüm arayan kişiler için oldukça etkili yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bazıları maske şeklinde bazıları ise su şeklinde yüze uygulayarak yapılmaktadır. Gözeneklerden kurtulmak isteyen kişiler için hem en etkili hem de en hesaplı yöntemler bu yöntemlerdir.

Yumurta Akı-Limon Maskesi Yüzdeki Gözenekleri Kapatır Mı?

Gözenekleri yok etmek için yumurta akı-limon maskesi en etkili yöntemler arasında gelmektedir. Tek yapılması gereken iki adet yumurtanın beyazını ayırıp içerisine 1 yemek kaşığı kadar limon suyu sıkmaktır. Daha sonra bu karışım çırpılarak iyice karıştırılır.

Karışım uygulanmadan önce yüz güzelce yıkanarak temizlenmelidir. Hazırlanan karışım bir pamuk ya da makyaj fırçası ile güzelce gözeneklerin olduğu bölgelere sürülmelidir. Tüm yüze sürenin de bir sakıncası yoktur.

Maske yüzde kuruyana kadar yani yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yıkayarak çıkartılmalıdır. 2 günde 1 bu maskeyi uygulamak yaklaşık 15 gün içinde gözeneklerin kaybolmasını sağlayacaktır. Maskenin içinde limon bulunduğundan dolayı güneşle doğrudan temas etmemekte fayda vardır.

Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak İçin Buz Kullanılabilir Mi?

Buz ile gözenekleri yok etmek hem en basit hem de en maliyetsiz yöntemler arasında gelmektedir. Dolapta bulunan buz küpünü alarak gözeneklerin olduğu bölgelerde 15 ila 20 saniye arasında yavaş yavaş gezdirmek gerekmektedir.

Buzu yüz ile doğrudan temas ettirmek istemeyen kişiler temiz bir beze buzu sararak da yüzde gezdirebilirler. Günün istenilen zamanında bu yöntem uygulanabilmektir. Ancak gece yatmadan uygulamak en çok kullanılan zaman dilimidir.

Bal Yüzdeki Gözenekleri Yok Eder Mi?

Bal ile gözeneklerden kurtulmak isteyen kişiler bir pamuk yardımı ile balı yüze hafif hafif sürerek uygulayabilirler. Bu yöntem uygulanmadan önce mutlaka yüz bol su ile yıkanmalıdır. Sadece gözeneklerin olduğu bölgelere uygulamak yeterli olacaktır.

Yaklaşık 15 ila 20dakika arasında balı yüzde bekletmek gözenekleri temizlemesi için yeterli bir süre olacaktır. Daha sonra ılık su ile yüzü yıkayarak temiz bir havlu ile kurulamak gerekmektedir. 2 günde 1 gözeneklere bal uygulamak kısa zamanda gözenekleri yok edecektir.

Salatalık Suyu ile Yüzdeki Gözenekleri Yok Etmek

Salatalık suyu ile gözeneklerden kurtulmak ve ferah bir cilde sahip olmak mümkündür. Bir salatalığın suyunu çıkartıp yüze uygulamak yeterli olacaktır. Daha etkili sonuç almak isteyen kişiler salatalık suyuna biraz gül suyu da ekleyebilirler.

Salatalık ve gül suyunun ferahlatıcı ve onarıcı bir yapısı olduğundan dolayı kısa sürede gözenekleri yok ettiğini görmek mümkündür. Günde bir kez uygulamak yeterlidir. Yaklaşık 1 ay kadar düzenli olarak uygulandığında gözeneklerden tamamen kurtulmak mümkündür.

Aloe Vera Yüzdeki Gözenekleri Kapatmaya Yardımcı Olur Mu?

 Pek çok güzellik ürünlerinde kullanılan aloe vera ile gözenekleri kapatmak oldukça kolaydır. Aloe vera yapraklarından çıkarılan jel yapı güzelce karıştırılarak yüze uygulanmaktadır. Daha etkili hale getirmek için bal ile de karıştırılabilmektedir.

Yüze uygulandıktan sonra 10 dakika kadar beklemek aloe veranın gözenekleri temizlemesi için yeterli bir zamandır. Daha sonra ılık su ile durulanmalıdır. Bu işlem 1 ay kadar günde ya da 2 günde 1 kez uygulandığında gözenekleri tamamen yok etmek mümkündür.

Yüzdeki Gözeneklerden Kurtulmak İçin Kil Maskesi Kullanılabilir Mi?

Yüzdeki gözeneklerden kurtulmak için kil maskesi yapmak oldukça yararlıdır. Bu maske için 2 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı da zeytin yağı kullanmak gerekmektedir. Bu malzemeler güzelce karıştırıldıktan sonra yüze uygulanmalıdır.

Maske kuruduktan sonra güzelce ılık su ile yıkanmalıdır. 2 ya da 3 günde 1 kil maskesi uygulamak gözeneklerin kısa sürede kaybolmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ölü derilerden kurtulmaya ve cildi daha canlı göstermeye de katkı sağlamaktadır.

Elma Sirkesi ile Yüzdeki Gözenekleri Sıkılaştırmak Mümkün Mü?

Yüzdeki gözenekleri kapatmak için elma sirkesi uygulamak en etkili yöntemler arasında gelmektedir. 1 yemek kaşığı kadar sirke ile 5 yemek kaşığı kadar suyu güzelce karıştırarak bir fısfıs şişesine koymak gerekmektedir. Daha sonra bu karışımı yüze püskürterek bir pamuk yardımı ile dağıtmak gerekmektedir.

Yaklaşık 10 dakika kadar yüzde kaldıktan sonra bol su ile yüz yıkanmalıdır. Gün de 1 kez uygulamak yeterli olacaktır. Yaklaşık 1 ay kadar uygulandıktan sonra gözeneklerin kaybolduğunu görmek mümkündür.

Daha hızlı sonuç almak için günde 2’den fazla uygulamak ya da fazla sirke kullanmak doğru değildir. Sirke asitli bir gıda olduğundan dolayı yüz derisini tahriş edebilir.

Karbonat Yüzdeki Gözenekleri Sıkılaştırır Mı?

Karbonat ile yüzdeki gözeneklerden kurtulmak isteyen kişiler çok basit bir yol izlemelidir. Tek yapılması gereken bir yemek kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığından biraz daha az suyu karıştırmaktır. Ortaya krem ile macun arasında bir karışım çıkacaktır.

Bu macun yüzde bulanan gözeneklerin olduğu bölgelere masaj yapar gibi uygulamalıdır. Daha sonra yaklaşık 10 ila 15 dakika arasında beklenmelidir. Bu süre zarfında karbonat kuruyacaktır. Daha sonra bol su ile güzelce yıkanmalı ve kurulanmalıdır. 2 günde 1 kez uygulamak etkili bir sonuç almak için yeterli bir süredir.

Peeling Yapmak Yüzdeki Gözenekleri Yok Eder Mi?

“Peeling gözenekleri yok eder mi?” sorusuna olumlu cevap vermek mümkündür. Öncelikle yüz bölgesinde gözenek lan kişiler ciltlerine uygun en peelingi bulmalıdır. Daha sonra günde bir kez, tercihen gece yatmadan önce uygulamak gerekmektedir.

Peelingler yüzdeki ölü derileri yok etmek ve cilde canlılık kazandırmak için oldukça iyi ürünlerdir. Aynı zamanda yüzdeki yağ ve kirlerin ortadan kalkmasına da yardımcı olarak gözeneklerde bu maddelerin birikmesini engeller.

Domates Suyu Yüzdeki Gözeneklerden Kurtulmayı Sağlar Mı?

Yüzdeki gözenekleri yok etmek için domates suyu kullanmak oldukça etkili yöntemler arasında gelmektedir. 1 adet domatesin suyu çıkartılarak içerisine 1 yemek kaşığı kadar bal ilave edilip iyice karıştırılmalı daha sonra yüze uygulanmalıdır. Bu durum kısa sürede gözeneklerin temizlenip sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

2 günde 1 düzenli olarak uygulanan bu yöntem yaklaşık olarak 1, 1 buçuk ay kadar uygulandığında gözeneklerin yok etmektedir. Domates suyunda bulunan C vitamini sayesinde aynı zamanda cilt beslenerek daha genç görünecektir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır? Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır? için yorumda bulun

    Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır? için ilk yorumu yapabilirsin.