Kızıl Saç Nasıl Akıtılır?

Kızıl saç nasıl akıtılır sorusu, cesur bir karar olan kızıl saç rengi kullanmanın akabininden gelen sıkılma döneminde sıklıkla karşılaşılan soruların başında yer alıyor.

En çok kullanılan en sevilen saç renkleri arasında yer alan kızıl saç herkese yakışmayan özel bir renktir. Binlerce bayanın uyguladığı ve zarif görünen bir renk olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bunun yanında kızıl saçı deneyip kendine yakıştırmayan bayan sayısı da oldukça fazladır. Memnun olmayan hemen her kadının kullandığı ortak ifade ise boyanın bir türlü akmadığı yönündedir.

[duyuru renk=”info”]İlginizi Çekebilir: Turuncu Saç Nasıl Akıtılır?[/duyuru]

Kızıl boya, saçtan hemen akmayan uzun süre uğraş gerektiren bir renktir. Bu nedenle boyamadan önce iki kez düşünmeyi gerektirir. Bir kez boyadığınızda en az 3 ayınızı bu boyaya ayırmanız gerektiğine emin olabilirsiniz.

Kızıl Saç Nasıl Akıtılır?

Kızıl Saç Kuaförde Nasıl Akıtılır?

Saçlarınızı kızıl yaptıktan sonra renginden memnun değilseniz yapabileceğiniz en sağlıklı değişiklik siyaha kaymak olacaktır. Siyahın kendinize yakışacağına inanıyorsanız hiç açma, yanma sorunu yaşamadan renginizi döndürebilirsiniz. Siyah dışında kızıldan direk geçilebilecek herhangi bir renk yoktur. Kahve tonlarını deneyebilirsiniz ancak saçınızda pek çok renk tonu bir arada olmak zorunda kalır.

Siyaha cesaret edemezseniz atabileceğiniz en profesyonel adım kuaföre gitmek olmalıdır. Kuaförde saçınızı oryal ile açtırmalı daha sonra istediğiniz renge boyatmalısınız. En fazla 2 saatlik bir işlemin ardından saçlarınız kızıldan kurtulmuş olacaktır.

Evde Kızıl Saç Nasıl Akıtılır?

Saçlarınızın kızıl renginden memnun değilseniz ve kuaför salonlarında servet harcamak istemiyorsanız saçınızı kendiniz düzelteceksiniz demektir. Tercih ettiğiniz renk kızıl olduğu için sizi zorlu bir sürecin beklediğinden emin olmalısınız. Kızıldan kurtulmak için birkaç adımı doğru şekilde atmanız ekstra önemlidir. Bunun için önce saçlarınızı boya markalarının çıkarmış olduğu yoğun saç açıcı boyalar ile boyamalısınız.

Kuaförlerin tercih ettiği oryallerden çok daha pratik olan bu açıcılar, saça daha az zarar vermektedir. Yoğun açıcıyı kullanırken kullanım talimatlarının dışına asla çıkmamalısınız. Tahmin edilen süreç içerisinde açma işlemi gerçekleşirse bu durumda saçlarınız kızıldan sarıya dönmüş olacaktır. İstediğiniz açıklığı elde edemezseniz 1 ay sonra yeniden yoğun açıcı ile açmayı denemelisiniz. Böylece kızıldan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Beyaz Sabunla Kızıl Boya Akıtılır mı?

Saçlarınızın kızıl tonlarından şikâyetçiyseniz uzun süre bu renkle mücadele edeceğinize emin olabilirsiniz. Kuaföre gidip tek seferde kızıllardan kurtulmanız mümkün ancak kullanılan açıcı saçınızı oyuncak bebeklerin saçlarına döndürecektir. Tülerme ve yıpranma, çektiğinizde kopma gibi olumsuzluklar yaşanacaktır. Bu durumu yaşamamak için doğal yöntemlerle zaman içerisinde akıtma işlemi çok daha sağlıklı olacaktır.

Saçlarınızın kızılını akıtmak için tercih edebileceğiniz en doğal çözümlerden biri beyaz sabundur. Beyaz sabun kızıl parlamanın önüne geçerek rengi en hızlı alan yıkama aracıdır. Saçlarınızı her yıkadığınızda beyaz sabun tercih ederseniz bir süre sonra akma işlemi tamamlanacaktır.

Karbonatla Kızıl Boya Akıtılır mı?

Kızıl saç rengini akıtmak için doğal yöntemler arayışındaysanız tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesi de karbonat olmalıdır. Her ne kadar tek seferde saçın renginde değişiklik yapmasa da kür olarak kullandığınızda akma sürecini hızlandıracaktır. Daha sağlıklı ve zaman içerisinde güçlü saçlar elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

Kullandığınız şampuanı elinize aldığınızda bir avuç içerisine bir çay kaşığı karbonat ekleyip karıştın. Daha sonra saçlarınıza uygulayın, 10 dakika bekleyip yıkayın. Yaptığınız bu işlem, kızılın akma süresini hızlandıracaktır.

C Vitamini ile Kızıl Boya Akıtılır mı?

Saç rengi kızıl olan pek çok bayan açıcı kullanmadan boyayı akıtmanın yollarını aramaktadır. Ne var ki sizi kızıldan tek seferde kurtaracak hiçbir şey yoktur. Bunun için sabırlı olmalı, zamana yayarak boyanın akmasını sağlamalısınız.

Eczanelerden rahatlıkla bulabileceğiniz C vitamini kapsüllerinden 10 adedini şampuanınıza karıştırmalısınız. Saçlarınızı yıkarken bu şekilde yıkamalısınız. Kızılın akmasını hızlandıracak, saçınızı güçlendirecektir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. eliffffff dedi ki:

    kızıl boya akmıyor, dün gece boyadım alapan inek gibi dolaşıyorum ortalıkta. siyah boya aldım bugün onunla boyayacağım 3 kutu koyu kızılla boyadığım halde tutmadı mağdur durumdayım yaniii,ve saçlarım oldukça kısa boyadığım boyayla 3 kişisin saçı boyanırdı acilen kurtulmam lazım kızıldannn…

  2. Begüm dedi ki:

    Kızıl saç karamele döner mi? Kızıl saç nasıl kusturulur öğrenip evde kendim mi yapsam yoksa yine kuaföre bir sürü para mı bayılsam bilmiyorum. Akıttıktan sonra karamel rengine dönmek istiyorum.