Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saç için Hint yağı kullanmanın pek çok faydası vardır. Genellikle kadınlar arasında sıkça kullanılmasına rağmen erkeklerinde kullanabileceği bir üründür.

Genellikle saç dökülmelerine engel olması ve saç uzatması ile bilinen Hint yağının bilinmeyen pek çok faydası da vardır. Peki Hint yağı saça nasıl uygulanır? Hint yağının saça faydaları nelerdir?

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

“Hint yağı saça nasıl uygulanır?” sorusunun sorulma sebebi birden fazla uygulama metodu olmasından dolayıdır. Hint yağı saça sade olarak uygulanabileceği gibi saç maskesi şeklinde de uygulanabilmektedir.

Saç maskesi şeklindeki uygulamalar için farklı malzemeler ve yağlar da kullanılmaktadır. Bu şekilde uygulanan Hint yağı saça etkisini daha hızlı ve olumlu yönde göstermektedir. Hint yağının etkisini en iyi şekilde alabilmek için düzenli olarak uygulamakta fayda vardır.

Sade Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

“Sadece Hint yağı saça nasıl uygulanır?” diye merak eden kişilere uygulama yönteminin çok basit olduğunu söylemek mümkündür. Hint yağı çok yoğun bir yağdır ve biraz ısıtılarak yoğunluğunu biraz da olsa azaltmak gerekir.

Isıtılan Hint yağı saça uygulanmadan önce sıcaklığı kontrol edilmeli ve ılık seviyede ise uygulanmalıdır. Sıcak olarak uygulanan Hint yağı saçlara zarar verebilir.

Hint yağı saça uygulanmadan önce bu yağın kullanım amacına göre uygulamakta fayda vardır. Kepek, saç dökülmesi ve uzama problemleri gibi durumlarda saç diplerine uygulamak yeterli olacaktır. Saçın cansız, kuru ve yıpranmış olduğu düşünülerek uygulanıyorsa saçın her bölgesine uygulamak gerekir.

Hint yağı saça sürüldükten sonra yaklaşık 15-20 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonra saçlar güzelce yıkanır ve durulanır. Haftada 1 ya da 2 kez uygulamak yeterli olacaktır. Aynı zamanda ilk uygulamadan sonra hemen etki göstermesini beklemek yanlış olacaktır. Düzenli olarak uyguladıktan sonra yaklaşık 1 ay içinde saçlardaki değişim fark edilecektir.

Hint Yağı Maskesi Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlara Hint yağı maskesi uygulamak isteyen kişiler saçlara iyi yönde etkili olan farklı yağlarla karışım yaparak uygulayabilirler. Özellikle badem, hindistancevizi, jojoba ve argan yağı kullanmak Hint yağının daha fazla etki göstermesini sağlayacaktır.

Saçı iyi yönde etkileyen bu yağların hepsi karıştırılıp kullanılabileceği gibi Hint yağı ile 1 ya da 2 tanesi de kullanılabilir. Seçim tamamen kullananlarındır. Bu şekilde Hint yağının faydalarını kısa sürede görmek mümkündür.

 • Hint yağını kullanılmak istenen diğer yağlarla karıştırıp yoğunluğunu almak ilk adımdır.
 • 3 yemek kaşığı Hint yağı kullanılıyorsa diğer yağlar 1 yemek kaşığı olarak kullanılmalıdır.
 • Daha sonra iyice karıştırıp sıcak suda bekletmek gerekir. Karışım ılıdıktan sonra sıcak sudan çıkarılmalıdır.
 • Saçlar bir fısfıs yardımı ile hafifçe nemlendirildikten sonra karışım saçlara uygulanmalıdır ve bir bone ile kapatılmalıdır.
 • En az yarım saat bekletildikten sonra saçlar yıkanır.

Hint Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 • Hint yağı saç dökülmesi sorununa dur diyen doğal bir yağdır.
 • Hint yağının içeriğindeki maddeler yeni saç çıkmasına ve saç tellerinin kalınlaşmasına da katkı sağlamaktadır.
 • Saçlarının yavaş uzamasından şikâyetçi olan kişiler Hint yağı kullanarak daha hızlı uzamasını sağlayabilirler.
 • Yıpranmış, işleme maruz kalmış ve güneş etkisi ile kırılmış saçları onarır ve parlak, daha canlı saçlara sahip olmayı sağlar.
 • Saçlara Hint yağı uygulamak kırıkların azalmasına yardımcı olur.
 • Saç derisi kuru, kepekli ve sık sık iltihaplanan kişiler Hint yağı kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirler.
 • Kuru saçları nemlendirerek daha hacimli durmasına katkı sağlar. Hint yağı saça sadece ihtiyacı olan nemi verir, yani yağlanma sorunları yaratmaz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? için yorumda bulun

  Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? için ilk yorumu yapabilirsin.