Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir?

Turuncu saç nasıl düzeltilir sorusu, saç rengini açma ya da değiştirme esnasında ortaya çıkan turuncu saçlarla ne yapacağını bilemeyen kadınların en sık sorduğu sorulardan bir tanesi. Aslında, turuncu saçı düzeltmek, zannedildiği kadar zor değil.

Kötü Bir Saç Rengi Olarak Turuncu

Saç telleri pek bilinmese bile çeşitli renk tonlarına sahiptirler. Özellikle güneş ışığında saç tellerine dikkatle bakıldığında pek çok renk tonunun birbiri ile uyumlu bir şekilde parıldadığı fark edilebilir. Koyu renkli saçları olanlar, saç telinin yapısındaki kızıl renkli pigmentler ile saçlarında daha derin bir görünüm yakalarlar. Saçlarına boya uyguladıkları zamansa saç tellerinin içerisinde bulunan kızıl pigmentleri ortaya çıkarmış olurlar. Koyu renk saçlılar saçlarını sarıya çevirmek istediklerinde doğru rengi yakalayabilecek kadar açma işlemi uygulamadıkları zaman saçlar sarı yerine turuncu bir renge bürünürler. Saçlarında sarıyı görmek isteyenler bu nedenle kızıl pigmentler tamamen sarıya dönene kadar renk açma uygulaması yaptıklarından emin olmalıdırlar. Koyu renk saçı olup sarı yapmaya çalışan ancak turuncu bir sonuç alan kişiler saçlarını doğrudan sarıya boyamamalıdırlar. Böyle durumlarda yapılabilecek farklı teknikler vardır.

Saçtan Turuncu Rengi Temizlemek

Turuncu saç renginin tonunu değiştirebilmek için mor değil de mavi tabanlı bir boya kullanmak oldukça etkilidir. Aynı zamanda çok daha güçlü bir saç toneri tercih edilmelidir. Bu teknikle turunculuğun yerine saçlar açık kahverengi bir görüntü alacaktır. Renk açma işlemi uyguladıktan sonra saçların daha fazla yıpranmaması içinse koyu tonlara dönmek mantıklı bir seçimdir. Turuncu saç rengini saçtan uzaklaştırabilmek için açık kahverengi ve küllü bir saç boyası da oldukça başarılı sonuçlar verir. Bu tür bir saç boyasını 10 volume içeren oksidan ile karıştırmak en iyi sonucun alınmasına imkan verecektir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir? için yorumda bulun

    Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Turuncu Saç Nasıl Düzeltilir? için ilk yorumu yapabilirsin.