Aloe Vera Sivilceleri Yok Eder Mi? Nasıl Kullanılmalı?

Aloe vera içeriğindeki vitamin, minarel, amino asitler ve enzimler sayesinde, cilt bakımı ve güzelliği için sıklıkla kullanılan önemli bir bitkidir. Cilt hastalıkları ve bakteri tedavisinde de pek çok kişinin dermanı olmuştur.

Aloe Vera Ne İçin Kullanılır?

Yaprakları içerisindeki jel ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Cilt kırışıklarından, deri çatlaklığına, şiş olan yüze, sivilcelere ve sivilce lekelerinin doğal tedavi kaynağıdır.

Magnezyum zengini olan Aloe Vera sivilcelerden kaynaklanan kaşıntı, kızarıklık ve güneş yanıklarına kadar birçok cilt rahatsızlıklarına ve alerjisine iyi gelmektedir. Jelin sıkılaştırıcı özelliğinden dolayı cildinizdeki gözeneklere bakterilerin ve kirin girmesini engeller. Cildinizi canlandırır yeni hücre gelişimini arttırarak ölü hücrelerin giderilmesini sağlar. Cildinize canlılık katar ten renginizin açılmasına yardımcı olur.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Aloe verayı evlerinizde saksıda yetiştirmeniz mümkün. Günümüzde, hemen hemen tüm çiçekçilerde bulunur ve en doğal hali olduğundan dolayı da en yararlı halinin olduğunu söylemek mümkün.

Aloe Vera bitkisinin dış kabuğunu soyduğunuzda ortaya çıkan şeffaf jeli sivilceli olan bölgeye sürüp kurumasını bekledikten sonra yıkamanız yeterlidir. Bu kolay, pratik ve masrafsız işlemden sonra sivilce oluşumundaki iltihaplı bakterileri öldürerek sivilcelerin çoğalmasını önlemiş olacaksınız.

Aloe vera ciltteki Ph dengesini koruyarak doğal bir cilt temizleme losyonu görevini de sağlamaktadır. Temiz cildinize parmak yardımı ile Aloe vera jelini hafif masaj yaparak cildinize yedirebilirsiniz. Bu uygulamanın sonunda bir gece bekleyerek ve işlemi haftanın 3-4 günü arası yaparak sivilce oluşumunu hem de akne lekesi, güneş yanığı ve deforme olmuş cilt sorunlarından kısa zamanda kurtulmuş olacaksınız.

Aloe Veranın yapraklarını kaynatıp havuç suyu ile karıştırarak hazırlanan karışım ile cildinize masaj yaparsanız hem kir ve yağları derinlemesine temizlemiş hem de cildinize parlaklık kazandırmış olacaksınız. Aloe Vera anti bakteriyel özelliği sayesinde sivilcelere neden olan bakterilerin giderilmesini sağlayarak cilt yaşlanmasını engeller. Doğallığından ötürü hassas ve alerjik cilt yapısına sahip kişilerin dışında ergenlik döneminden itibaren rahatlıkla kullanarak bebeksi bir cilde tekrar sahip olabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aloe Vera Sivilceleri Yok Eder Mi? Nasıl Kullanılmalı? için yorumda bulun

    Aloe Vera Sivilceleri Yok Eder Mi? Nasıl Kullanılmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aloe Vera Sivilceleri Yok Eder Mi? Nasıl Kullanılmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.