Altın Maske Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uzun zamandır kullanılan ve oldukça eski bir bakım ürünü olan altın maske, adını içeriğinden almıştır. İlk olarak Tokyo Osaka’da yapılan maskenin faydaları, kısa sürede görülmüş ve dünyanın pek çok yerine hızla yayılmıştır. Cilt üzerinde oldukça etkili olan bu ürünü kendiniz eve hazırlayabilirsiniz. Bir süre önce ulaşılmaz bir maske olarak görülse de bugün hemen her bayanın kullandığı, besleyici maskeler arasında yerini almaktadır.

Cildi temizlenmeye ihtiyaç duyulan hemen her bayanın kullanabileceği altın maskenin, pratik ve oldukça kullanışlı olduğunu söylemek mümkündür. Bu özelliği nedeniyle kısa sürede sevilmiş ve hızla herkesin bakım saatine dahil olmuştur.

Altın Maske Nedir?

Eski Mısır döneminde firavun eşlerinin yaptığı altın maskeler, modern çağda ilk olarak Japonya’da gündeme gelmiştir. Cildin kendini toparlaması ve kısa sürede pürüzsüz olmasını sağlayan bu maskeler, önce pahalı ve bir o kadar da nadir bulunabilen ürünler olarak tanıtılmıştır. Daha sonra hemen her güzellik salonunda uygulanmaya başlanan maskelerin, olumlu sonuç verdiği ve bayanlar tarafından sevildiği görülmüştür.

Güzellik salonlarının yanı sıra birtakım malzemelerle evde de hazırlanabilen altın maske, cilde fayda sağlayan bakım ürünü olarak bilinmektedir.

Altın Maske Nasıl Kullanılır?

Kozmetik ürünler satan mağazalarda altın maske çeşitleri bulunmaktadır. Pek çok kişisel bakım markasının bu yönde üretilmiş maskesi bulunmaktadır. Hazır almak yerine evde kendi hazırladığınız altın maskesini de uygulayabilirsiniz. Bu şekilde içinde ne olduğunu bilir, cildinize sürdüğünüz ürüne güvenebilirsiniz.

Cildinizi güzelce temizleyerek maske hazırlığı yapın. Peeling ya da doğal bir sabun temizlik için yeterli olacaktır. Daha sonra maskeyi su ile ıslatın. Çoğu zaman jel kıvamında olan maskeyi yüzünüzün tamamına yerleştirin. Yerleştirirken cildinize oturduğuna emin olun. Sonrasında yaklaşık yarım saat 40 dakika bekleyin. Süre dolduktan sonra cildinizin üzerinden soyarak çıkarıp atın. Ilık su ile yüzünüzü temizleyin.

Altın Maske Hangi Cilt Türlerine Uygundur?

Altın maske hemen her cilt tipine uygun bir üründür. Yine de kullanım sıklığı cildinize göre değişiklik göstermektedir. Yağlı ciltlere sahip olan bayanlar maskeyi haftada 1 kez kullanırken kuru cilde sahip olan bayanlar 2 haftada 1 kere kullanmalıdır. Düzenli olarak kullanmaya başladığınızda uygulama sıklığı üzerinde değişiklik yapabilirsiniz çünkü maske yağlı ciltlerin yağ sorununa da çözüm olabilmektedir. Birkaç hafta sonra cildinizde herhangi bir yağ problemi kalmayacaktır.

Altın Maske Evde Nasıl Hazırlanır?

Altın maskeyi evde uygulamak dışarıdan satın almaktan çok daha kolaydır. Aktarlardan temin ettiğiniz altın tozunu ve suyu kullanarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Derin bir kasenin içine 1 çorba kaşığı altın tozu ekleyin. Daha sonra üzerine çok yavaş şekilde su ilave edin. Suyu eklerken diğer yandan karıştırmayı ihmal etmemelisiniz. Karışımın kıvamı macun gibi olmalıdır. Kıvamı tutturduğunuz an, su eklemeyi bırakmalısınız. Daha sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

Altın Maske Ne İşe Yarar?

Altın maske, cildin yağ dengesini düzene sokan bir maskedir. Özellikle T bölgesinde yağlanma problemi olan kişiler için oldukça ideal bir maske olduğu söylenebilir. Bunun yanında cilt derisini yumuşatan maske, nemlendirici özelliği göstermektedir.

Siyah nokta, sivilce ya da akne sorunu olanlar için faydalı bir maskedir. Birkaç kez uyguladıktan sonra cildinizde oluşan tüm lekelerin sönükleştiğini fark edebilirsiniz. Düzenli kullanımda gözenekleri küçülten maske, gençleşmeyi de sağlamaktadır.

Cildin ölü deriden kurtulmasına yardımcı olan altın maske, kısa sürede faydalı olmaktadır. Yaklaşık 3 haftalık kullanım sonucunda cildiniz üzerindeki etkilerinden memnun kalmanız muhtemeldir. Bu süreçte unutmamanız gereken tek şey düzenli kullanmaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Altın Maske Nedir? Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Altın Maske Nedir? Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Altın Maske Nedir? Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.