Avakado Maskesi Tarifi

Avokado oldukça yağlı bir egzotik meyvedir ancak artık ülkemizde hemen hemen her markette bulunmaktadır. Avokado çok yağlı olmasına rağmen içinde barındırdığı yağ son derece sağlıklıdır. Bu nedenle diyet listelerinde sıklıkla yer alır. Ancak avokado son derece doğal ve daha uygun fiyatlı bir maske de olabilir.

Avokado Maskesi Ne İşe Yarar?

Avokado maskesi, özellikle kuru ciltlilerin, yaşlanma belirtileri başlamış olan 30 yaş ve üstü kişilerin, cilt lekesi problemleri yaşayan kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği ev yapımı doğal bir maskedir. Bu maske cildinize nem vereceği gibi cilt hücrelerinizi de onarmaya başlayacaktır. Maskenin ardından cildiniz aydınlık, nemli ve daha pürüzsüz görünecektir. Üstelik yapması oldukça kolay ve pratiktir. Bu maskeyi eğer çok yağlı bir cilde sahipseniz iki haftada bir, eğer çok kuru bir cilde sahipseniz haftada bir uygulayabilirsiniz.

Avokado Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Avokado maskesi için bir adet olgunlaşmış avokadoya ihtiyacınız var. Ayrıca iki çay kaşığı organik zeytinyağı da eklemeniz gerekecek. Avokadoyu ortadan bölüp çekirdeğini kaşık ile çıkardıktan sonra yine aynı kaşık ile avokadoyu çıkartıp bir kaba koyun üzerine iki çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek çatal yardımı ile ezmeye ve karıştırmaya başlayın. Hazırlanan karışımı temiz cilde uyguladıktan sonra yaklaşık 25 dakika bekleyin. Ardından önce eliniz ile sonrasında ılık su yardımı ile maskeyi cildinizden temizleyin. Maskelerden sonra termal su sıkmak da cildinize çok iyi gelecektir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Avakado Maskesi Tarifi için yorumda bulun

    Avakado Maskesi Tarifi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avakado Maskesi Tarifi için ilk yorumu yapabilirsin.