Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır? Sivilcelere ve Lekelere İyi Gelir mi?

Yüzünüzdeki sivilcelerden, sivilce lekelerinden ve renk teninizdeki dalgalanmalardan ve matlığından kurtulup pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız ayva çekirdeği maskesini rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır?

Tamamen kolay ve masrafsız olan bu maske için 5-6 adet ayva çekirdeğini çıkartıp yarım çay bardağı suda kaynatılarak ağzı açık bir şekilde 2-3 gün arası bekletip jöle kıvamına gelene kadar beklemeniz yeterli. Oluşan karışımı, her gün gece yatmadan önce yüzünüze masaj yaparak sürüp kurumasını beklemelisiniz. 10 dakika sonra cildinizde gerilmeler başlayacaktır ve ondan sonrasında size kalan ılık suyla yıkayıp hafif nemli kalacak şekilde kurulamaktır. Tek dikkat edilmesi gereken şey jöleyi buzdolabında en fazla 1 hafta ağzı kapalı bir şekilde saklamak ve yüzünüzde bu maske varken güneş ışınlarına maruz kalmamaktır.

Şayet yüzünüzde çok fazla inatçı sivilceler, lekeler ve güneş yanıkları varsa ayva çekirdeği jölesi ile beraber kantaron yağı da kullanabilirsiniz. Yaraları iyileştiren,  bakterileri öldüren ve hücre yenileme özelliği olan kantaron yağını yaptığınız ayva çekirdeği jöle maskesinden sonra parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yaparak yedirmektir.

Kozmetik ürünlerine onlarca para vererek yüzünüzün yıpranıp daha erken yaşlanmasını istemiyorsanız tamamı doğal olan ayva çekirdeği maskesini rahatlıkla deneyip günden güne gençleşip güzelleşebilirsiniz.

Çok hassas ve alerjik bir cilt yapınız yoksa hazırlamış olduğunuz ayva çekirdeği kremini göz çevresi ve gözaltınıza uygulayabilirsiniz. Yorgunluktan, uykusuzluktan ve strese bağlı olan morarmaya ve torbalanmaya başlamış gözaltınızı daha parlak ve pürüzsüz hale getirecektir. 10 gün boyunca uygulayacağınız bu işlemin sonunda ise göz çevresinde oluşan ince çizgilerinde yok olduğunu fark edeceksiniz. Jelin nemlendirici özelliği sayesinde sadece göz çevresi ince çizgilerden değil dudaklarınızın etrafındaki çizgilerden de kurtularak daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merve dedi ki:

    Özellikle doğal bir ayva bulabiliyorsanız alacağınız sonuç harika oluyor. Ben cilt lekelerim için kullanıyorum ve güneş lekerimin açılması için büyük faydasını gördüm. En azından doğal olduğu için bir yan etkisi olmuyordur.