Bira Mayası Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz

Pek çok evde hamur işi yapmak için kullanılan kuru maya aynı zamanda bira mayası olarak da bilinmektedir.  Bu maya vücudun ihtiyaç duyduğu protein, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir üründür. İçerisindeki vitamin, mineral ve proteinler sayesinde cildinizin ihtiyacı olan maddeleri sağlayarak cilt güzelliğinize de yardımcı olacaktır. Bira mayası özellikle cildin en çok ihtiyaç duyduğu B vitamini ve kompleksleri bakımından oldukça zengindir. Keratin üretimi sağlamasıyla da cilt kadar saçlar için de faydalıdır.

Bilinmeyen Güzellik Yardımcısı

Hamur işlerinde kullanmak dışında cilde maske yaparak kullanıldığı pek bilinmese de içerdiği yoğun B vitamini sayesinde cildin daha genç ve güzel görünmesine yardımcı olur. Hamurun mayalanarak kabarmasını sağlayan maya cilde sürüldüğünde de ciltteki kir, siyah nokta gibi sorunların kabararak ciltten uzaklaşmasını sağlar. Ciltteki sivilceleri de böylece yok eder. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde ciltte yağ dengesinin sağlanmasına da yardımcı olur.

Bira Mayası Maskesi Nasıl Kullanılır?

Kuru ve toz halinde bulunan bira mayası hafif su ve az miktarda şeker yardımıyla maske haline getirilir. Şekerle reaksiyona gireceği için içerisinde kabarcıklar oluşacaktır. Bu maske bir fırça yardımıyla göz çevresi ve dudaklardan uzak kalacak şekilde cilde sürülmeli ve on dakika sonra bol su ile temizlenmelidir. Cilde sürüldüğünde de oluşabilecek kabarmalardan korkulmamalıdır. Bu maske ile sadece sivilcelerden değil aynı zamanda ciltteki lekelerden de kurtulabilirsiniz.  Maske sürekli kullanımda dikkat istemektedir. 20li yaşlarda ayda 1 defa, 30lu yaşlarda 2 defa, 40 yaş ve civarı haftada bir gün, 50 yaş ve civarında ise haftada iki kez kullanılmaması önerilmektedir. Genellikle B vitamini eksikliğinde oluşan kan çıbanlarında da etkili olan bu maskeyi hassas ve ince ciltliler kullanmamalıdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bira Mayası Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz için yorumda bulun

    Bira Mayası Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bira Mayası Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz için ilk yorumu yapabilirsin.