Kahve Peelingi Nasıl Yapılır? Etkili mi?

İçeriğindeki uyarı maddelerinden ötürü kan dolaşımının hızlanmasına etkili olan kahve peelingi cildinize canlılık katarak sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar.

Yapımı masrafsız kullanımı ise pratik olan kahve peelingini günün her saatinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey gün içerisinde tükettiğiniz kahve telvelerini cildinizde dairesel dokunuşlarla masaj yaparak ılık su ile yıkayarak hafif nemli bırakmanızdır. Son derece etkili ve doğal bir güzellik formülüdür.

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

  • 1 tatlı kaşığı kuru kahve
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı şekeri
  • Cildinizin kuruluk oranına göre de bir kaç damla saf zeytinyağını temiz bir kapta karıştırıp, oluşan macunu yüzünüze masaj yaparak yedirmektir.

Kurumaya yakın dökülmeler olacaktır, bırakın dökülsün bal ve zeytinyağı sayesinde kahvenin onarıcı etkisini cildiniz emmiştir.

20 dakikalık bu işlemin ardından cildinizi ılık su ile yıkayıp kurulamak. İşte tertemiz ölü hücrelerden arınmış taze cildiniz artık gündelik stres ve yıpranmalara karsı savaşmaya hazır. Bu karışımı haftanın 3 günü yapmanız güzelliğinize güzellik katacaktır.

Kahve Peelingi Ne İşe Yarar?

Kahve peeling sayesinde siyah noktalardan kurtulmuş olacak yorgun görünen cildinize canlılık vereceksiniz. Daha iyi sonuç almak için önce yüzünüze buhar banyosu yaptırarak gözeneklerinizi açabilirsiniz. Kısa zaman içerisinde cildinizin daha sıkı daha pürüzsüz ve daha canlı olduğunu göreceksiniz.

Düzenli bir şekilde haftanın 3 günü uygulayabilirsiniz. Bu peeling sayesinde gözeneklerin tıkanmasına sebep olan sivilce oluşumunu sağlayan ölü hücreleri de temizleyerek cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Bir kadını güzel yapan 10 unsurdan ilk olanı cilt ve yüz güzelliğidir. Bir çok ünlü isimlerinde kullandığı kahve peelingini de artık kozmetik firmaları yapmış oldukları güzellik kremleri içeriğinde kullandıkları gibi güzellik merkezleri de doğallıktan yana olan kahve peelingini sıkça kullanmaya başlamışlardır. Bensu Soral’in kahve maskesini incelemek için göz atabilirsiniz. https://guzellikmaskeleri.com/bensu-soral-kahve-maskesi/

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kahve Peelingi Nasıl Yapılır? Etkili mi? için yorumda bulun

    Kahve Peelingi Nasıl Yapılır? Etkili mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kahve Peelingi Nasıl Yapılır? Etkili mi? için ilk yorumu yapabilirsin.