Karbonat ve Portakal ile Gelen Işıltı

Yüzünüzdeki lekeler ya da sivilceler dayanılmaz bir hal aldıysa, çözümü portakal ve karbonatta. Kış aylarının olmazsa olmazı olan portakal, hem barındırdığı vitaminlerle hem de cilde kattığı ışıltıyla oldukça faydalı bir meyvedir. Bu kadar çok tüketilmesinin bir diğer nedeni de ciltte yer alan lekeler ve sivilceler için birebir olmasıdır.

Karbonat ve Portakalın İnanılmaz Etkisi

Maskeyi hazırlarken bir tane portakal yeterli olacaktır. Meyve sıkacağı ile portakalın suyunu sıkın. Hazırladığınız suyu, bir yemek kaşı saf su ile karıştırın. Bunu yapmadaki amaç ise; portakalın sivilceli yüzeyleri yakma ihtimalini azaltmak.

Hazırladığınız bu suyu, yarım paket karbonatla karıştırın. İkisinden güzel homojen bir karışım elde edene kadar çırpın.

Cildiniz için maske araştırırken cilt türünüzü iyi tanımalısınız. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa kullanacağınız maskeler, daha çok nemlendirme dengesi barındırmalıdır. Kuru bir cilde sahipseniz nemlendirme oranı yüksek olan maskeleri tercih etmelisiniz. Kullanacağınız portakal ve karbonat maskesi ise bu iki cilt yapısına da uygundur. Bu nedenle sivilce, leke ya da siyah noktalardan şikâyetçiyseniz kullanmanız olumlu sonuçlar verecektir.

Portakal Maskesinin Cilde Uygulanışı

Portakal maskesini, göz çevrenizden uzak tutarak yüzünüzün her yerine sürün. Sivilcenin çok olduğu kısımlara, daha yoğun uygulamaya özen gösterin. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde kalması gerekecek. Bu süre tamamlandığında, ılık su ile yüzünüzden çıkarın. Çıkardıktan sonra yüzünüze iyi gelen herhangi bir nemlendirici krem sürmeye özen gösterin. Çünkü portakalın asidik yapısı, biraz kuru hissetmenize neden olabilir.

Hazırladığınız portakal ve karbonat maskesinin miktarı gözünüze çok gelebilir. Bu maske, haftanın 4 günü kullanılacak kadardır. Bir seferde sürüp bitirmeniz cildinize zarar verir. Haftanın 4 günü belli ve sabit aralıklar bırakarak aynı maskeyi kullanabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Karbonat ve Portakal ile Gelen Işıltı için yorumda bulun

    Karbonat ve Portakal ile Gelen Işıltı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karbonat ve Portakal ile Gelen Işıltı için ilk yorumu yapabilirsin.