Kil ve Havuç Suyu ile Cilt Temizleme Maskesi

Gün içerisinde yoğun iş stresi, koşuşturmalı ev işleri arasında kendinize gereken zamanı ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreç içinde cildiniz, tüm kiri ve tozu emerek kısa sürede sivilce veya siyah nokta ile size dönüt verecektir. Yüzünüzün, devamlı temiz ve yenilenmiş görünüme kavuşmasını dilerseniz kil ve havuç ikilisi size mucizevi bir formül sunabilir. Cilt için tek başına bile oldukça faydalı olan kil maskesi, havuç ile birleştiğinde yüzünüzdeki sivilce ve yara izlerine iyi gelecek.

Kil ve Havuç Maskesinin Hazırlanışı

Kullanacağınız ürünlerin, cildinizde alerjiye neden olup olmayacağını önceden öğrenmelisiniz. Eğer kil ya da havuca alerjiniz varsa maskenin yararından çok zararı olacaktır.

Maske için; iki adet havucu alıp rendeleyin. Rendenin büyük tarafını kullanmaya özen gösterin. Sonra rendelenen havuçları avucunuza alarak bir kâseye suyunu sıkın. Bu işlemi yaparken çok az su çıkacaktır. İki havuç gözünüze az gelirse üç tane de kullanabilirsiniz. Havuç suyu olan kâseye, bir çay kaşığı kil dökün. İkisini harmanlayın. Bu harmanlama esnasında, kili ıslatacak kadar su çıkmamışsa bir iki damla limon da damlatabilirsiniz.

Maskenin Uygulanışı

Havuç suyu ve kilden oluşan bu maskeyi, gece yatmadan bir saat önce yüzünüze sürün. Sürerken pamuk ya da peçete kullanabilirsiniz ancak her ikisi de maskeyi emebilir. Bu yüzden parmaklarınızı kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Yüzünüze sürdüğünüz maske, yaklaşık yarım saat bekleyecek. Bu süreyi uzatıp kısaltmak, kurumasına bağlı. Eğer yarım saatte kurumazsa 40 dakikaya kadar bekletebilirsiniz.

Yüzünüzden maskeyi çıkarırken ılık su, kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Nitekim yıkandıktan sonra gerçekten tertemiz ve yenilenmiş bir ciltle karşılaşacaksınız. Havuç suyu ve kil maskesini, iki günde bir yapmanız cildinizin tazeliğini korumasını sağlayacaktır

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kil ve Havuç Suyu ile Cilt Temizleme Maskesi için yorumda bulun

    Kil ve Havuç Suyu ile Cilt Temizleme Maskesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kil ve Havuç Suyu ile Cilt Temizleme Maskesi için ilk yorumu yapabilirsin.