Kuru Fasulye Pudrası Nedir? Ne İşe Yarar?

Fasulye maskesi birçok kişinin duyduğunda şaşırdığı maskelerden biri kabul edilmektedir. Özellikle son zamanlarda daha popüler olan maskelerden biri de fasulye maskesidir.

Fasulyenin tene iyi gelen yönlerini kullanabilmek için maskeyi bilmek ve doğru şekilde kullanmak gerekmektedir. Düzenli olarak kullanımı sonunda neticesini almak çok da zor olmayacaktır.

Fasulye maskesi yapanlar maskesinin etkisini hızlı şekilde gördüklerini sık sık dile getirmektedirler. Bu etkileri değerlendirebilmek için maskeyi belli periyodlar halinde uygulamak fayda sağlayacaktır.

Bahsi geçen fasulyeyi nasıl hazırlayacağınızı ve kullanacağınızı iyi düşünmeli, faydalı ürünlerle bir arada harmanlamalısınız. Bu şekilde cilde birkaç ürünlü kaliteli bir maske sunmuş olursunuz.

Fasulye Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • Fasulye yoğurt maskesi olarak bilinen karışım, cilde birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Bu değerlendirmeyi yapabilmek için fasulyeleri güzelce haşlamanız şişli escort gerekmektedir.
  • Haşlanan fasulyeleri kaşık yardımıyla ezmeniz ve püre haline getirmeniz istenmektedir. Püre olan fasulyenin üzerine yoğurt ilavesi yapmalısınız. 1 tatlı kaşığı ölçüsünde yoğurt maske için yeterli olacaktır.
  • Karışım ne çok katı ne de çok sıvı olmalıdır. Bu şekilde hazırladıktan sonra cildinize güzelce uygulamalısınız. Kuru fasulye maskesi kadınlar kulübünde de bu şekilde sık sık verilmekte pek çok kadın tarafından uygulanmaktadır.

Kaymaklı Fasulye Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru fasulye maskesi Nursel’in Mutfağı gibi binlerce kişi tarafından izlenen TV kanallarında sık sık verilmektedir. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 su bardağı haşlanmış kuru fasulye, 3 çay kaşığı ölçüsünde kaymak ve 1 çay kaşığı limon suyudur.

Malzemelerin her birini ekleyip karıştırdıktan sonra macun kıvamına gelmesini sağlamalısınız. Fasulyeleri önceden püre haline ya da pudra haline getirirseniz kullanımı daha kolay olacaktır. Bu sayede yüzünüze sürüp 15 dakika sonra ılık suyla çıkardığınızda etkisini fark edebilirsiniz.

Ballı Fasulye Maskesi Nasıl Yapılır?

Fasulye maskesi faydaları olan ve farklı ürünlerle bir araya geldiğinde çok hızlı etki eden bir maskedir. Bunun için cilde çok faydalı olan balla birlikte hazırlanması tavsiye edilmektedir.

Maskeyi hazırlamak için yapmanız gereken tek şey 1 su bardağı haşlanmış kuru fasulyeyi toz haline getirmektir. Üzerine 1 yemek kaşığı kadar bal ilave ettikten sonra dökülen, pütürlü bir maske halini alacaktır.

Yüzünüzün her noktasına uygulayacağınız bu maskeyi 15 dakika kadar cildinizde dinlendirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ılık suyla yıkayıp yüzünüzü güzelce kurulamanız istenmektedir. Maske haftada 2 gün tekrarlanarak istenilen sonucu sağlayacaktır.

Fasulye Maskesinin Faydaları

Kuru fasulye pudrası ne işe yarar, cilt için herhangi bir etki olur mu soruları merak edilen sorulardır. Gündemde yer alan maske uygulanıp denendiğinde etkilerinin ne ölçüde olacağı iyi bilinmektedir.

Fasulye maskesi renk tonunu eşitleme konusunda çok etkili bir maskesidir. Bununla beraber cildin dengesini korumayı ve dinlenmesini kolaylaştırmaktadır.

Özellikle cildi sıkılaşsın isteyenlere çok önerilen fasulye maskesi, ciddi manada gerginlik ve sıkılık sağlamaktadır. Cilt gözeneklerini gözle görülebilir derecede azaltmakta ve doğrudan siyah nokta görüntüsünü de yok etmektedir. Bu bakımdan çok faydalı olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Fasulye Pudrası Maskesi Yorumları

Fasulye maskesi yapanlar maske ile ilgili güncel yorumlarını yapmaktalar. Yorumlara göz gezdirdiğinizde ilk olarak beklentiyi karşıladığını görebilirsiniz. Maske kullanıcılarının her biri bilhassa renk konusunda hem fikir olmaktalar. Yüzlerinde renk eşitliği sağlayan maskenin aynı zamanda belli olan lekeleri de ortadan kaldırdığını duyabilirsiniz.

Kuru fasulye pudrası kullananlar, maskeyi sadece yüzde değil tüm vücutta denediklerinde istedikleri sonucu aldıklarını dile getirmektedirler. Bu bakımdan herhangi bir yan etkisi olmayan bu maskenin çok yönlü sonuç verdiği dikkat çekmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cemre dedi ki:

    Kuru fasulye maskesini yaklaşık 40 gündür cilt beyazlatma için kullanıyorum. Yazın kullananlar etki görmediğini belirtmiş. O nedenle havaların serinlemesini bekledim. Cildimde hafif açılma var ama benim daha çok dikkatimi çeken güneş lekelerine iyi gelmesi. Güneş cildimde direkt leke yapıyor. Bunun için pek çok yöntem kullanmıştım ama etkili bir çözüm bulamamıştım. Sanırım en iyi sonucu veren fasulye pudrası oldu.