Muz İle Cilt Lekelerine Karşı Maske Tarifi

Cilt lekelerine karşı son derece etkili olan muz, farklı malzemelerle bir araya geldiğinde evde lekelere karşı yapılabilen en iyi maskeleri ortaya çıkarmaktadır.

Muzda bulunan A vitamini, cildin yumuşamasını sağlarken aynı zamanda akne ve siyah noktaların solmasına yardımcı olur. İçerisinde bulunan diğer vitamin olan E vitamini, cildin zararlı güneş ışınlarından korunmasını sağlar. Meyve asitleri ve antioksidan maddeler ise; ciltteki ölü derileri atar ve gözeneklerin açılmasına neden olur. Gözenekler açıldığında da sivilce akne ve leke oluşumları engellenmiş olur.

Cilt Lekeleri İçin Muz Maskeleri

  • Cilt lekeleri İçin Muzlu Ve Ballı Maske: Uygulama şekli; muz maskelerini hazırlarken ilk önce muz iyice ezilmelidir. Ezilmiş muz üzerine 1 çorba kaşığı limon suyu ve bal ilave edilerek karışım homojen hale getirilmelidir. Maske temizlenmiş yüze uygulanmalıdır. Hazırlanan maske yüze masaj yaparak sürülür. 10-15 dakika beklenmelidir. Daha sonra yüz yıkanmalı, yıkandıktan sonra da gül suyu ile tonik yapılarak uygulama tamamlanmalıdır. Bu uygulama haftada 1 kez yapılmalıdır.
  • Muzlu Ve Yumurtalı Maske: Uygulama şekli; ezilmiş muz ile 1 yumurta güzelce karıştırılır. Homojen hale gelen karışım yüze masaj yaparak sürülür. 15-20 dakika beklendikten sonra yüz yıkanmalıdır. Bu maske düzenli şekilde uygulanırsa cilt lekeleri azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Muz Ve Yoğurt Maskesi: Uygulama şekli; muzun 1/4 ‘i ezildikten sonra, 1 çay kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yoğurt ile bir karışım oluşturulur. Karışım sürülüp 15 dakika bekletilir. En son ılık su ile cilt temizlenir. Hazırlanan maske haftada 1 uygulanabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hale dedi ki:

    Yüzdeki lekeleri ne geçirir? Etkili çözümleriniz varsa bekliyoruz.