Muzun Cilt Üzerindeki İnanılmaz Etkileri

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz kullanacağınız kozmetik ürünlerinden önce doğal yolları denemelisiniz. Ve bu yollardan ilki, kesinlikle muz olmalı. Muz kabuğunun hemen her konuda cilde faydası olmakla beraber nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği tartışılmaz. Kullanacağınız herhangi bir kozmetik ürün, cildinizi düzeltirken diğer taraftan zarar verecektir. Ne olursa olsun vücudunuzun kimyasal ürünleri emmesine izin vermeden, doğal yollarla cildinizi dinlendirip nemlendirebilirsiniz.

Muz Kabuğu Maskesi Tarifi ve Yararları

Yalnızca yüzünüz için değil vücudunuzun her noktası için muz kabuğunu kullanabilirsiniz. Özellikle kol ve diz dirsekleri vücudun en kuru olan noktalarıdır. Bu bölgeler başta olmak üzere kollarınızın tamamına, bacaklarınıza muz kabuğu ile nemlendirme sağlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken yalnızca muzların içini boşaltıp kabuklarını kullanmaktır. Kollarınızdan başlayarak ihtiyaç duyduğunuz her noktaya muz kabuklarını yapıştırın. Burada önemli olan, muz kabuklarının tene temas etmesidir. Eğer düşme gibi bir durum varsa streç film ile çok sıkmadan sabitlemeniz mümkün. Muzlar bu şekilde cildinize sarılı olarak bir saat kalmalıdır. Sonrasında yıkamanıza gerek yok ancak bir yapışkanlık hissi oluşursa ılık su gezdirmeniz yeterli olacaktır.

Muz Maskesi ve Yararları

Kabuğunu nemlendirici olarak kullandığınızın muzun, kendisini de yüz maskesi olarak kullanabilirsiniz. Çünkü muz maskesi, yüzünüzün ışıldamasını ve ölü deriden kurtulmasını sağlar. Yapılması gereken muzu püre haline getirmektir. Sonrasında içine bir yumurtanın beyazını karıştırmalısınız. İkisi homojen bir karışım olana kadar çırpın. Çırptığınız maskeyi yüzünüzün her yerine dolu dolu sürün. Maske; cildinizde yaklaşık yarım saat, 40 dakika durmalı. Bunun hemen arkasından ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Muz maskesi hem muzun kendisi hem de kabuğu ile cilde tazelik katan bir yöntemdir. Bu maskeyi iki günde bir yapmanız, oldukça faydalı sonuç verecektir. Kabuğunu da haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Muzlu Kek dedi ki:

    Muzu bulursam yerim, yüzüme sürmem 😀